סוזוקי סוויפט

birka

New member
סוזוקי סוויפט

היי, התייעצתי לפני כחודש פה על רכב אוטומטי, ובעקבות העצה שנתנה לי, הגדלתי מעט את התקציב.
מצאתי סוויפט 2008, 90 אלף קמ"ש, עם אחריות לשנה במוסך של סוזוקי, יד 2. הרכב עצמו נראה מאוד שמור. הצבע פחות "רגיל"- נחושת (רלוונטי אם אמכור אני מניחה).
ביקשו עבורה 35K.
האם מדובר בסכום סביר?

ראיתי שנתונים 09\10 אבל עם קמ"ש של 150.
אשמח לעזרתכם :)

אני אשאל שאלות כדי לוודא שהבנתי אותך

לגבי הרכב הזה [שנת 2008] עם ה90,000 ק"מ :
מה הקשר למוסך של סוזוקי ? האם רק במקרה ראית את הרכב שם בעת שביצע טיפול? או שהתכוונת שיש לרכב אחריות לשנה מהיום שתינתן במוסך ספציפי של סוזוקי ? ואם זאת הכוונה אז מעניין איך רכב משנת 2008 נהנה עדיין מאחריות לשנה? האם זה רכב ליסינג שחברת הליסינג מעניקה אחריות?
&nbsp
בנוסף אמרת שראית גם סוזוקי זהים משנת 2009 וגם מ2010 עם ק"מ גדול יותר 150,000. האם הסוזוקי האלה מוצעים למכירה בסכום זהה של 35K?
&nbsp
כעיקרון אם המחיר זהה והמצב של שנת 2010 הוא טוב אז הייתי בוחר בשנת 2010 ומתעלם מה150000 קמ, אבל זה רק בתנאי שהמצב תקין כלומר ללא תאונות וכו'.
&nbsp
מעבר לזה אינני מכיר את המחירונים של הרכב ותבדוק את זה כדי שתהיה בעניינים.
בהצלחה.

birka

New member
תודה :)

אז ראיתי אותו בטרייד אין יונדאי שיש להם שת"פ עם המוסך של סוזוקי. וברגע שאני רוכשת את הרכב, אני מקבלת שנה אחריות- הוא אמר שכל שעלי לעשות הוא להתקשר והם באים לקחת את הרכב ומתקנים.
ה-2010 נמכר ב-43,וה-2009 נמכר ב-40- שניהם ק"מ השל 150.
כל הרכבים בבעלות פרטית.
&nbsp

enigo

New member
אז 35 הוא מחיר טוב בהשוואה

בהנחה שלא מדובר ברכב מהשכרה/חברה.
איזו רמת גמור?

כולם יד 1 פרטי [כלומר, את תהיי יד 2] ?

האם הרכב עבר עידכון ע"י סוזוקי בין 2008 ל 2010 ?

birka

New member
הבנתי שכן.

אבל נניח ואהיה יד שלישית? בעייתי? למרות השמש הנמוך?

בעייתי?

כמובן לא ברמה של מחלה קשה או מוות בטרם עת, אבל, עדיף שאת תהיי היד ה2 ולא יד 3 או אחר.

הסיבה היא כי יד 1 יודע בדיוק מה עבר הרכב מאז שקיבל אותו מהיבואן והאינפורמציה שתקבלי היא ממקור ראשון. לאחר מכן במעבר ידיים יש יותר ויותר אובדן מידע בתום לב או במזיד.
תום לב כי אולי לא כולם ביררו כהלכה מה היה בעבר ועלולים לפספס למשל תאונות משמעותיות או בעיות מכניות או אחרות.
וכמובן גם במזיד זה עלול להיות שפלוני אלמוני ישחק אותה כאילו הוא לא יודע משהו כי הוא יכול להטיל את האחריות על חוסר הידיעה המדומה שלו על כך שאחד הבעלים הקודמים בשרשרת לא דיווח לו ואז לא ברור מי ישלם עבור הבדיקה לפני קנייה שיצאה לא מוצלחת.
כשאת קונה מיד 1 אז אין אופציה סבירה שלא ידע בתום לב מה הוא מוכר... בעיקר מבחינת היסטוריה של תאונות, ו/או נזקים מכניים משמעותיים או אחרים.
למשל, פעם, מישהו סיפר לי שהוא רכש מזדה משומשת שהייתה "יד מתקדמת" בלי בדיקה
והתברר לו לאחר מכן בעת טיפול שיגרתי במוסך שהיה נזק שאסי משמעותי שכנראה נגרם טרום תקופת הנהגת שמכרה לו את הרכב...

לרכישת רכב כיד 2 [אם את לא יד 1] יש יתרון משמעותי על הידיים "הבאות בתור"...

birka

New member
כן, הגיוני ��

כיוון שהוא נותן לי אחריות לשנה, אני תוהה עד כמה זה רלוונטי, כי אני יכולה ללכת למוסך המרכזי ולתקן לת"א עלות.

איזה ראשי תיבות מעניינים יש לך

רשמת "ולתקן לת"א עלות". האם הכוונה היא:
&nbsp
לת"א = ללא תשלום או
עלות
&nbsp
לגופו של עניין: את אכן יכולה לתקן אבל רק אם התיקון אפשרי. ומה אם יש משהו מעבר ליכולת התיקון [סתם כדוגמה שאסי...] ובנוסף יש דברים שניתן לתקן אבל רצוי שלא יהיה צורך לתקן כי התיקון לא מביא למצב של "מוצר תקין שלא פתחו אותו" למשל אוברול מנוע. אני מעדיף מנוע תקין שלא עבר אוברול בהשוואה למנוע תקין אחרי אוברול.

מנחם231

New member
על פניו העיסקה נראית טוב

הסכום בסדר וגם הנתונים.שנה אחריות גם מוסיפה.הסוויפט רכב מעולה.

למעלה