צריכת דלק מוגזמת בפוקוס חדשה (16)

מנחם231

New member
לא אמרתי שתיסע 85-90 קמ"ש

אבל הצריכה בהתאם. במהירות הזאת נראה לי שהרכב "עומד"

המהירות היא באמת גורם משפיע.
באופנוע שהיה לי זה עבד כאילו הפוך, אם נסעתי 180-190 בחלק משמעותי מטנק הדלק אז הייתי מקבל צריכה של 19 קמ/ליטר. אם הייתי נוסע גם עירוני אז היה צונח לעבר 17 או פחות תלוי בכמות העירונית. אם רק עירוני היה נהיה 15

הסיבה היא שהעירוני זה הרבה האטות התחלות רמזורים וכו'.
לא ניסיתי לנסוע באופנוע 85-90 מחוץ לעיר וגם בעיר לא אהבתי את זה. בעיר זה מסוכן לחלוף על צמתים במהירות הזאת ללא בקרה ומחוץ לעיר זה בלתי אפשרי עקב הגיר.
המנוע 1000 עם 2 בוכנות בתצורת V אורכי, עם 6 הילוכים, גיר ידני כמובן. אי אפשר לנסוע בהילוך 6 מחוץ לעיר במהירות 85 ואפילו לא ב90 אלא המנוע מרגיש בנוח בהילוך 6 כשהמהירות סביב 120 [אולי בהנחה גם 110, כבר לא זוכר] אבל אידיאלי היה סביב 150 המנוע עבד שקט וחלקסל"ד על 5 כשעל 150 [סל"ד על 4 ב120] זה לגבי הילוך 6. בהילוכים אחרים אלה כמובן מספרים אחרים...

WarDog

New member
מה שאתה מספר ממש שלא מסתדר

אתה בטוח שאתה מחשב נכון?
יכול להיות שמה שיוצא לך זה ליטר/100 ולא ק"מ/ליטר?
&nbsp
עוד משהו, את המחשב אתה מאפס במסך של צריכת הדלק או רק בק"מ?
כי אם רק בק"מ אז הצריכה שמוצגת לך זה המשולבת מאז שקיבלת את הרכב(8500 ק"מ), ככה שתזכור שאם היו ק"מ שנסעת בצריכה גבוהה(פקקים/עמידה בלי נסיעה/ עליות ארוכות) יקח לך הרבה יותר זמן להוריד את הצריכה הממוצעת.
&nbsp

Springie

New member
רעיון טוב...

המחשב של הרכב נותן ליטר ל-100, אני מחשב ק"מ לליטר, אבל כמובן שהטרנספורמציה של החישובים היא פשוטה.
את המחשב אני מאפס רק בק"מ, וזה רעיון טוב לאפס גם את המחשב כל נסיעה לתצרוכת דלק ולראות האם הצריכה פר נסיעה תואמת למה שמדדתי. אתה צודק שכנראה הממוצע שלי הוא לכל ה-8500, שכוללים לא מעט פקקים אבל גם עשרות נסיעה לחיפה, נסיעה לאילת,... יש לי שם כמו הממוצע שלי הרגיל שלי, להערכתי - 30-35 אחוז בין-עירוני.
בגלל שהמחשב מדווח גם באופן רציף על צריכה, יכולתי לראות באילת צריכה של 6-7 ל-100 לאורך 150 ק"מ כמעט, שהייתה אמורה לשקף 1 ל-14.... וכאמור, קיבלתי 11.5. אבל זה לא מדוייק כמו לאפס את המחשב.

אנסה לאפס את המחשב בתדלוק הבא, ואז נראה האם יש פער גדול בין המחשב לפועל במיכל בודד.

אבל לא הבנתי מה לא מסתדר לך... ?

מנחם231

New member
תשמע

אני מאפס כל תדלוק. פחות או יותר זוכר את הנסיעות ומתרשם אם יש חריגה.

מה מעניין אותי מה שהיה לפני חודשיים?

WarDog

New member
מה שלא מסתדר הוא הצריכה שאתה מציג

7.5-9 ק"מ לליטר זה בערך 11.1-13.3 ליטר ל100 ק"מ, כלומר צריכה גבוהה מעבר לסביר לרכב עם מנוע 1.5 ליטר, במיוחד אם היצרן נותן(8.4 ליטר ל100 בתוך העיר!).
עם הסטיה של היצרן הייתי מצפה לראות אצלך 8-9 ל100 במשולב.
ברכב אצלי שהוא 2.0 אני מקבל את אותה הצריכה כמו שלך כאשר רק 20% בין עירוני(80 עירוני).
&nbsp
אל תתיחס לצריכה הרגעית שמופיעה לך, הנתון הזה לא משקף את הצריכה הממשית, כי כל תזוזה של הרגל משנה את הנתון מקצה לקצה.
&nbsp
כמו שאמרתי בהודעה הקודמת, קיזוז של צריכה גבוהה דורש נסיעה ממושכת בצריכה נמוכה, אצלי כדי להוריד 0.5 ליטר ל100 בצריכה הכללית אני צריך לבצע 100-150 ק"מ בשיוט רגוע(95-105 קמ"ש) ורציף, ואילו כדי להוסיף 0.1 לצריכה מספיק לעצור כמה פעמים ברמזורים ארוכים.

Springie

New member
אבל זה בדיוק העניין

שאני חושב שהצריכה של הרכב גבוהה באופן לא סביר.
אבל כמו שכתבתי - אני אעשה את הבדיקה שאתה מציע.

enigo

New member
אין לי אוטו כזה, אבל נסעתי בכזה לא מעט. נתון של 11.5 מסתדר

עם ממוצע שכולל לא מעט עירוני. נסיעה בין עירונית תפיק באמת בסביבות 1:16 בקצב סביר.

למעלה