חובת אורות ביום- סוף סוף עודכנה התקנה

WarDog

New member
מצב "0"

למהן הסר ספק, המנוע פועל בכל התמונות(מצבים), וההתאורה החציונית(שמש) עדיין לא ברמה שמדליקה את האורות הנמוכים.

אני לא מבין את הטרמינולוגיה שבה אתה משתמש

ראשיתצ מצב 0 אצלך זה מצב הDRL . כלומר יש לך אור לפנים ואין לך אור מאחור.
ועכשיו בא הקטע שלגביו אינני מבין למה התכוונת:
רשמת כי ואצטט:
"למהן הסר ספק, המנוע פועל בכל התמונות(מצבים), וההתאורה החציונית(שמש) עדיין לא ברמה שמדליקה את האורות הנמוכים."
&nbsp
שתדע: במצב 0 אצלך לא ידלקו אורות נוספים ולא יכבו האורות הדולקים, בהשוואה לאלו שצילמת דולקים, גם באור מוחלט או בחשיכה מוחלטת. זה מצב הDRL.
&nbsp
מצב אורות חנייה ומצב אורות נסיעה בליילה זה רגיל כמו בכל אוטו.
&nbsp
מצב האוטומט הוא המצב המיוחד ביותר. זה מצב שהרכב מחליט לבד מה להדליק [בהתאם לתאורה החיצונית על פי תא פוטואלקטרי...]
אתה צילמת [כנראה באור מלא בחוץ] ולכן לפנים דלקה תאורת הDRL ומאחור דלקו אורות החנייה
אני מניח שאם היית מצלם בחשיכה אז לפנים ולאחור זה היה נראה בדיוק כמו האורות כאשר מפסק האורות מסובב ימינה עד הסוף.

עידכון של מה שרשמתי. אינני יכול לעדכן הרשומה אז ארשום מחדש

ראשיתצ מצב 0 אצלך זה מצב הDRL . כלומר יש לך אור לפנים ואין לך אור מאחור.
ועכשיו בא הקטע שלגביו אינני מבין למה התכוונת:
רשמת כי ואצטט:
"למהן הסר ספק, המנוע פועל בכל התמונות(מצבים), וההתאורה החציונית(שמש) עדיין לא ברמה שמדליקה את האורות הנמוכים."
&nbsp
שתדע: במצב 0 אצלך לא ידלקו אורות נוספים ולא יכבו האורות הדולקים, בהשוואה לאלו שצילמת דולקים, גם באור מוחלט או בחשיכה מוחלטת. זה מצב הDRL.
&nbsp
מצב אורות חנייה ומצב אורות נסיעה בליילה זה רגיל כמו בכל אוטו.
&nbsp
מצב האוטומט הוא המצב המיוחד ביותר. זה מצב שהרכב מחליט לבד מה להדליק [בהתאם לתאורה החיצונית על פי תא פוטואלקטרי...]
אתה צילמת [כנראה באור מלא בחוץ] ולכן לפנים דלקה תאורת הDRL ומאחור דלקו אורות החנייה
אני מניח שאם היית מצלם בחשיכה אז לפנים ולאחור זה היה נראה בדיוק כמו האורות כאשר מפסק האורות מסובב ימינה עד הסוף.
&nbsp
ההבדל בין הרכב שלך לרכבים אחרים הוא שאצלך פנס הDRL אינו מיוחד. אותו הפנס הקטן הקדמי דולק גם במצב מפסק 0 וגם במצב מפסק על אורות חניה, אוטומט, ומצב נסיעה רגיל בליילה.
ההבדל הוא שבנוסף לפנס הDRL, ידלקו פנסים נוספים אצלך בהתאם למצב הסוויץ' אורות [מצב אורות חנייה, אורות סיעה בליילה או מצב אוטומט] וגם בהתאם למצב התאורה החיצונית [מפסק אורות על אוטומט].
&nbsp
האם יש אצלך אורות ערפל קדמי או רק אחורי. בצילומי הפרונט אצלך לא ראיתי פנס ערפל.
אם יש מצב ערפל קדמי תצלם עם זה שנראה.
&nbsp
אצלי נורת הDRL דולקת רק במצב 0. זה ההבדל מהמצב אצלך. זה מעניין כי לפי ההגדרה שהבאתי בוויקיפדיה, הDRL אמור להיות נורות מיוחדות שרק זה תפקידם.
כנראה שוולוו ופורד דילגו על ההוראה הזאת.
מעניין האם גם במזדה שקשורה גם כן לפורד, זה דומה.
אידיט, אתה יכול לצלם את הפרונט שלך בהתאם למצבי הסוויץ' השונים של מפסק האורות...

WarDog

New member
אסביר את כונתי

בגלל שהDRL חייב לעבוד כל עוד המנוע עובד, אז הם מחוברים ישירות לאלטרנטור(כדי להידלק ברגע שהתנעת), ולכן הוא לא נכבה כי זה לא נדרש(אין דרישה שאור נמוך/גבוהה יכבה את הDRL).
&nbsp
הרכב היה מונע בכל במצבים- על מנת שמנורת הDRL תדלק,
ורמת התאורה בחוץ מספיקה על מנת שה"חיישן אורות" לא ידליק את האור הנמוך כאילו זה לילה(לצורך הדגמה של מצב הAUTO).
&nbsp
אין לי את הספר רכב לידי, אבל כתוב בו "0-כבוי"
&nbsp
בשורה תחתונה כמו שאמרתי מההתחלה יש רכבים שהDRL יעבוד יחד עם התאורה האחורית בלי להדליק את האור הנמוך, וזה מה שנחשב "תקין" לחלוטין בהתאם לשינוי בתקנה
&nbsp
אין פנס ערפל קדמי רק אחורי, שנמצא בתחתית הפנס האחורי(כאשר דולק כל הפנס נראה כמו ף על הצד).

אבל שים לב לפואנטה. כמדומני אתה אמרת שאצלך הDRL מדליק

גם פנסים אחוריים.
כעת אתה מבין שהDRL אצלך זה מפסק על מצב 0 ואין כל תאורה מאחור אלא רק מלפנים.
&nbsp
אני מבין שהוולוו משנת ייצור 2014 ?

WarDog

New member
ההודעה המלאה

לא אמרתי שהDRL מדליק את האור האחורי, אלא שהם תמיד דולקים אלא אם כיביתי את האחורי ידנית(מצב 0).
&nbsp

מסקרן אותי עדיין מה קורה כשהמפסק על מצב אוטומט

צלם כשהתאורה בחוץ חזקה וצלם לפנים וגם מאחור.
ואח"כ צלם כשהתאורה בחוץ בינונית וגם כשהתאורה בחוץ חלשה כלומר כשיש חושך..
&nbsp
זה יעזור להבין מה משמעות כפתור על אוטומט כשהתאורה בחוץ, תאורת אור יום מלא.

WarDog

New member
אסביר ללא תמונות חדשות

כאשר התאורה חזקה(12 בצהוריים) דולקים:
DRL(הפס הלבן) , אור חניה(כתום), תאורה אחורית, בדיוק כמו שמופיע בהודעה "AUTO"
וזה המצב עד הלילה(או חניון סגור/מנהרה) ששם נדלקות גם נורות ה"אור נמוך".
&nbsp
כלומר האור האחורי דולק בכל המצבים חוץ מ"0", הDRL מלפנים דולק* כל הזמן שהמנוע פועל, והאור הנמוך נדלק כאשר התאורה הכללית בחוץ יורדת מתחת לסף מסוים.
&nbsp
*אני מניח שהוא נחלש כאשר האור הנמוך נדלק, אך לא מדדתי את זה במדויק, וקשה לראות הבדל עם העין.
&nbsp
לפי הניסיון של השנתיים האחרונות הAUTO שולט רק האור הנמוך.
&nbsp
התמונות שצירפתי הן אותן התמונות מההודעה AUTO.( מתג בAUTO ותאורה טבעית מעל רף ההדלקה האוטומטית של האור הנמוך).
&nbsp
עוד פיצר נחמד שקיים ולא קשור לDRL בכלל, הוא הדלקה של האור האחורי ברגע שפותחים את תא המטען, גם אם המנוע כבוי ויש תאורה חזקה בחוץ- מאוד מבליט את הרכב אם עוצרים בשוליים.

תוספת לגבי ההשוואה בין ריכבי לריכבך

אצל שנינו הDRL זה פנס עוצמתי [יחסית, למרות שעדיין, תאורת הנהיגה בלילה היא כמובן חזקה יותר] קידמי.
אצלי תאורת החנייה כוללת נורה אחרת שמחליפה את הDRL. [נורת הDRL אצלי ניכבית ואצלך ממשיכה לשמש בתפקיד נורת החנייה]. שים לב, לפי ההגדרה הרשומה בוויקיפדיה זה אמור להיות כמו אצלי ולא כמו אצלך!, אבל שאלה יהיו בעיותיך
]. הנורה שדולקת אצלי היא נורה חלשה מאד [הרבה יותר מהDRL] והיא נמצאת ליד הפנסים הראשיים שמדליקים בנסיעה בליילה.
תאורת הנסיעה הרגילה בליילה אצלי כוללת את תאורת החנייה החלשה ואת הפנס הנוסף שמדליקים בעת נסיעה בליילה. אבל כאמור הנורה שדולקת בDRL אינה פעילה.

WarDog

New member
מצב "חניה"

תתעלמו מהעץ ריח שנפל ליד הדוושות, הוא כבר לא שם.
&nbsp
ההבדל בתאורה הקדמית בין ה"0" למצב הזה זה שנדלקו המנורות הכתומות

WarDog

New member
מצב "דולק"

צילמת רק את הקדמיים כי האחורי לא השתנה(דולק).
זה גם המצב כאשר הAUTO מדליק את האורות לבד(בחושך/מנהרות)

מוזר...

האם DRL זה לא רק משהו קדמי? מה זה התנאי האחורי הזה?
לדעתי לנסוע עם אורות רגילים, כמו בשעות הליילה, כשאתה בשעות היום זה מפריע במידה רבה בהשוואה לתרומה החיובית האיכותית של הDRL
אני יוצא מנקודת הנחה שהDRL מתאים לתקנות המובילות בעולם. האם בארצנו ממציאים את הגלגל שוב בתצורה משולשת
?
&nbsp
לגבי האופנוע שמדליק אור בקביעות, משתמע מהסעיף שדווקא הוא פטור מ"הדלקת האור בעונה"

מי מנסח את התקנות הללו

אלעד.

New member
עוד מוזר

ההגדרה באנגלית היא בלשון רבים - "DRL – Daytime Running Lamps".
ההגדרה בעברית וגם נוסח תקנה 97 (ג) היא בלשון יחיד - "פנס תאורת יום".

מותר להדליק רק פנס אחד?

גם אתה, כנס לקישור במעלה השרשור

זה דווקא בלי צורת הרבים...
פנס אחד זה יהיה באופניים כדוגמה...ברכבים יש 2 כי אחד בכל צד...

WarDog

New member
כמו שהטחתי העלתי תמונות של המצבים השונים

בגלל שההודעות עם התמונות לא הרפיצו את הדיון, אני כות את העודעה הזאת בתקווה שבה כן יקפיץ את הדיון חזרה עמוד הראשון.

למעלה