חובת אורות ביום- סוף סוף עודכנה התקנה

WarDog

New member
חובת אורות ביום- סוף סוף עודכנה התקנה

לא זוכר שראיתי את זה בפורום.

שמתי לב שתקנה 97(ג)- "חובת הדלקת אורות ביום" עודכנה וכוללת עכשיו גם DRL בתנאי שגם הפנסים האחורים דולקים.
מה שסוף סוף סוגר את הויכוח הישן האם DRL תקין מבחינת התקנה בחורף או לא.

"פנס תאורת יום (DRL – Daytime Running Lamps)" – פנס המותקן בחזית הרכב המיועד לשיפור נראות הרכב בנסיעה ביום;

(ג) לא ינהג אדם מונית, אוטובוס או רכב מנועי מסחרי שמשקלו הכולל המותר עולה על 14,999 ק"ג, בכל דרך וברכב מנועי אחר, למעט אופנוע, בדרך שאינה דרך עירונית, בתקופה שמיום 1 בנובמבר ועד 31 במרס בכל שנה, אלא כשמאירים בו פנסי החזית או פנס תאורת יום והפנסים האחוריים.

enigo

New member
לא ממש עוזר - כי אורות אחוריים דולקים רק כשמדליקים אורות...

אלא אם יצוץ חשמלאי יצירתי ויציע מתג שמדליק אורות אחוריים. נקווה שאנשים לא יחליטו לקצר את אורות הבלם כדי לחסוך חשמל (מה שגם משגע את בקרת היציבות).

WarDog

New member
S60, ונראה לי חלק מדגמי VAG

בקשר לVAG, יצא לי לראות לפחות שני A4 שהיו עם DRL ואור אחורי(לא בלם) דולק וגם אוקטביה אחת כזאת.
&nbsp

האם ייתכן שהתבלבלת

שים לב שזה נוגד את עצם ההגדרה הבסיסית. DRL בהגדרה אינו מערב את האחוריים...

https://en.wikipedia.org/wiki/Daytime_running_lamp
&nbsp
או לחילופין, שהנהג/ת/ים שם אוהבי אורגן אורות

WarDog

New member
לא נוגד את ההגדרה

ההגדרה זה "daytime running light" כלומר תאורה לתנועה ביום שפועל כאשר הרכב נע לפנים.
&nbsp
רק בארץ צינו שזה פנס שמותקן בחזית ועל כן הוסיפו שגם האחורי צריך לדלוק.

enigo

New member
אבל DRL דולק כל הזמן. המשמעות של מה שאתה אומר הוא שגם האורות

האחוריים דולקים כל הזמן, ולא נראה לי שזה המצב.

WarDog

New member
אני אמרתי את מה שראיתי

הS60 אצלנו לא נגעתי בחשמל והאור האחורי דולק כל הזמן שהמנוע פועל(אלא אם כיביתי אותו ידנית), ברכבי VAG אני לא יודע אם זה הגיע ככה או שהאנשים שינו בעצמם.

לדעתי אתה מתבלבל עם הדלקת אורות אוטומטית

את הדלקת האורות האוטומטיים אפשר באמת לכבות, אבל, DRL זה משהו אחר. זה דולק רק כשמפסק האורות כבוי לגמרי. כשאתה מדליק האורות אז קורה הלא יאומן, הDRL כבה !

תצלם את מפסק האורות בוולוו

WarDog

New member
הינה תמונה מגוגל

במצב AUTO מה שדולק זה:
DRL+ אור אחורי או DRL חלש+אור נמוך+אחורי כאשר יש ירידה בתאורה החיצונית(ערב/לילה/מנהרה)
במצב ה"חניה" דולק אור החניה בלבד(או שה DRL נחלש לא בדקתי האמת)
במצב "0" אין אורות כלל.
ויש אפשרות להדליק את האור הנמוך ידנית(שבכל מקרה ידליק את הכל האורות ויחליש את הDRL)
&nbsp
http://www.car-revs-daily.com/wp-co...60-Inscription-INTERIOR-PHOTOS-3-1400x935.jpg

תמונה לא טובה. אי אפשר להבין מה כתוב ו/או מצוייר בדיוק במפסק

האורות ובלחצנים מסביבו...
&nbsp
מאיזה שנה הרכב עליו אתה מדבר? כפתור הדלקת אורות AUTO זה לא DRL...לדעתי לפי מה שאתה מתאר כנראה אין אצלך DRL...

לא העלית תמונה של האורות מאחור...

או שתצלם את הרכב מלפנים וגם מאחור במצבי המפסק השונים כולל כשהמפסק מכוון על 0 או שתבדוק בספר הרכב ותחפש מהו רושם על DRL
מפסק אורות עם שלבים AUTO, 0, 1, 2 היה אצלנו במכוניות בעבר, גולף 2005 ופאסאט 2008 אבל באף אחד מאלה לא היה DRL

WarDog

New member
אצלם בהזדמנות*, ואין זה 0,1,2 רק

0, "חניה" "אטומט", ו "דולק"(מדליק את האור הנמוך ידנית).

*לצלם בלילה לא פרקטי כי החיישן האוטומטי ידליק הכל בכל מקרה.

למעלה