ייעוץ לרכישת סופרמיני חדשה - ידנית עד 90,000 ש"ח

winner999

New member
ייעוץ לרכישת סופרמיני חדשה - ידנית עד 90,000 ש"ח

שלום חברים
אני נוהג היום בפולו שנת 2007 עם למעלה מ180 אלף ק"מ, בסה"כ מרוצה אבל נראה לי שהגיע הזמן להחליף.
אני נוסע הרבה יחסית - כ-21K בשנה כאשר רוב הנסיעות מחוץ לעיר - מודיעין ירושלים וחזרה כך שצריך רכב שיסחב בעליות. אני מעדיף גיר ידני וצריך רכב נוח ואמין עם מקום להסעת מבוגרים במושב האחורי ותא מטען סביר (חשוב לי מושב אחורי מפוצל לשילוב נוסעים ומטען וכיוון לגובה, לפחות של מושב הנהג)
מבחינת מנוע, מעדיף מנוע אטמוספרי (קצת חושש מאמינות של מנועי טורבו אבל לא שולל לגמרי)
התקציב כאמור עד 90K
רשימה ראשונית שהרכבתי, מבקש לקבל חוות דעת והתרשמויות לפני שאני מתחיל לכתת את רגלי בין סוכנויות הרכב
פיז'ו 208 ידנית 1.2 active
סיאט איביזה 1.0T ידנית 5 דל' Style
פורד פיאסטה ידנית 1.25 ambiente
אופל קורסה 1.4 ידנית 5 דל' Enjoy
פולקסווגן פולו 1.2TSI ידנית Comfortline
הונדה ג'אז 1.3 ידנית Trend
יכול להיות שאין פאביה ידנית ? יש דגמים נוספים שמתאימים לדרישות שלי ולא מופיעים ברשימה ?
תודה מראש למגיבים

enigo

New member
האטמוספריות ברשימה חלשות משמעותית מהמוגדשות

לא עגלות, אבל פחות חזקות. אם ביצועים חשובים לך - כנראה שהאיביזה תתן את התמורה הטובה ביותר לכסף (רק צריך לוודא שיש מושב אחורי מפוצל).
ה-208 והקורסה יסחבו סביר, למרות המנוע האטמוספרי. אני אוהב יותר את ה-208 באופן כללי, למרות שלא נהגתי בקורסה הידני אלא רק באוטומטית. היא כנראה גם תהיה חסכונית יותר - המנוע הזה יודע להיות די חסכוני.
הג'אז רועשת בבין עירוני, והמנוע שלה לא גמיש, מה שדורש הרבה החלפות הילוכים. הייתי מוותר עליה.
הפיאסטה פחות מרווחת מה-208, ולכן הייתי מעדיף את הפיג'ו.
הפולו יקרה משמעותית מהאיביזה ממה שאני זוכר, ונדמה לי שגם קצת פחות חזקה.

winner999

New member
איביזה ופולו

לפי מדריך "אוטו" לפולו 1.2 יש 90 כ"ס ומחירה 90K, לאיביזה 1.0 110 כ"ס והמחיר לידנית 86K, שתיהן חזקות מהפולו שיש לי עכשיו (1.4 75 כ"ס), צריך לקחת נסיעת מבחן כדי להתרשם מהן בפועל - אף פעם לא נהגתי ברכב עם מגדש טורבו.
לפז'ו אכן 82 כ"ס בלבד וצריך להתרשם גם ממנה.
מנוע ה-1 ליטר של האיביזה חדש בשטח ועדיין אין נתוני אמינות. מישהו יודע איך ה-1.2 TSI של פולקסווגן ? הבנתי שבסיאט עברו לשרשרת תזמון וזה לא היה מוצלח כך שבדגמים האחרונים חזרו לרצועה. האם בפולו זו שרשרת או רצועה ?

enigo

New member
אין מצב שזה המחיר האמיתי של האיביזה הידנית. אולי זה מחיר

המחירון. בזמן האחרון נהייתה אופנה של קביעת מחירי מחירון לא קשורים לכלום, ו"מבצע" תמידי. שווה לברר בסוכנות.

© DrorZi

New member
המחיר בסוכנות זול יותר

יכול להיות שאיביזה זה הכי מתאים למה שציינת
אני הייתי מוריד את הפזו אבל מכניס קקטוס 1.2 טורבו ידני, שווה מאוד לעשות סיבוב
הפיאסטה תרגיש לך עגלה בתוואי הזה לדעתי

enigo

New member
קקטוס טורבו עולה יותר מהתקציב. אבל כמה עולה 208 דיזל?

M o l

New member
אם אני זוכר נכון המחיר הוא 95K ויש עליו כל הזמן מבצעים...

שווה לבדוק.

enigo

New member
אני חושב שה-95 זה המבצע. אבל אצלם תמיד שווה לבדוק.

M o l

New member
כמה עולה היום הקליאו 0.9 טורבו?

אני חושב שיש פאביה ידנית, בגרסת 90 כ"ס ברמת הגימור הנמוכה (אקטיב).

enigo

New member
נדמה לי שבשלב מסוים היא ירדה ל-70K. מעניין אם עדיין.

M o l

New member
כן, גם אני זוכר, השאלה אם מדובר במחיר מבצע קבוע.

ב-70-75K מדובר בעסקה טובה.

enigo

New member
לא יודע, המנוע שם לא מקיים לא בגזרת ההספק ולא בגזרת החסכון

מרגיש כמו 1.4 ל' אטמוספרי לא חזק במיוחד, בלי הדחף האופייני למנועי טורבו - ונותן צריכת דלק כמו של מנוע 1.4 ל'...

M o l

New member
אני מדדתי 15.5 קמ"ל על פני 40K ק"מ.

אין ספק שהוא חלש יותר ופחות גמיש ממנועי הטורבו של פולקסוואגן (על כל נגזרותיהם) אבל הקליאו זריזה יותר מהפיאסטה ולדעתי גם מה208 (בזמנו התלבטתי בין ה208 לקליאו ואז הפאביה/איביזה/פולו נמכרו עם 1.4 שהיה חלש יותר).

לדעתי החסרון המשמעותי של הקליאו הוא נוחות נסיעה, מצד שני, רשימת האבזור מרשימה מאוד.

enigo

New member
שזה דומה מאוד למה שמקבלים/קיבלו חברים עם קליאו אטמוספרית

פיאסטה ואיביזה... אז מה הרווחנו?
לגבי הביצועים - לא יצא לי להשוות ישירות, אבל התחושה ממש לא היתה יותר זריזה מאשר פאביה 1.4 ל' שבה יצא לי לנסוע בפער זמן לא גדול.

קל לבדוק התאמה

מושב אחורי ומבוגרים, מושב אחורי ופיצול
והשאר זה אמור להיות עוד יותר קל. ממילא אפילו הפולו שלך טובה בעיניך כלומר כוח לא יחסר מבחינתך באף אחת מהאופציות שהעלית. כל רכב מהרשימה חזק משלך ככה שאתה תבחר על סמך שיקולים של אמינות ארוכת טווח אם אתה מתכנן להחזיק ברכב לטווח ארוך. אם לטווח קצר אז זה פחות רלוונטי אבל אז עלול להשפיע על המחיר והסחירות כיד 2. את הפולו שלך לכשתמכור, אני מאמין שתחטף מהר...
אני הייתי חושב טוב ומדרג סדרי עדיפויות ואח"כ לפי זה מסדר "רכיבות המבחן"
שזה כיף בפני עצמו...

לגבי פאביה אני מניח שיש גיר ידני כל שהוא...
אולי תבדוק גם קיה ריו 4 דלתות [אם אתה לא נגד גירסאות הסדאן] גיר רגיל. רכב 1.4 עם 6 הילוכים קדמיים ידניים ואם אינני טועה מנוע 110 כ"ס....

באופן כללי הבחירה שלך בגיר ידני מאד נבונה. אתה נוסע דרך 443 או 1? בנוסף מעניין איך בני המשפחה האחרים אצלך מסתדרים עם הגיר הידני [אם יש מה לפרט בעניין]?

למעלה