ביטוח כלמוביל

עובדיה25

New member
ביטוח כלמוביל

רכשתי רכב מיציבושי אאוטלנדר בכלמוביל והוצע לי לרכוש גם את פוליסת הביטוח הייחודי שלהם ואת השרות המעולה של קבוצת כלמוביל.
במרץ הייתי מעורב בתאונה כצד ג' זאת אומרת רכב לפני פנה בצומת ללא מתן זכות קדימה ורכב ממול פגע בו. מעוצמת הפגיעה, הרכבים התרסקו ומטר חלקי מתכת מהרכב לפני פגע ברכב שלי וגרם לנזק.
הודעתי לביטוח שלי כלמוביל ביטוח שבקשו שאביא את הרכב למוסך כלמוביל ואזמין שמאי רכב על חשבוני. השמאי גבה ממני את שכרו והעביר לכלמוביל את דו"ח הנזק.
מאז ועד היום סוף אוגוסט אני נוסע עם רכב פגוע מכיוון שהתשובות של ביטוח כלמוביל הם בסגנון:

• קיבלתי הניירת ואני אתחיל בדרישה
  • אני מקווה שתהיינה תשובות עד סוף שבוע הבא או במהלך שבוע זה
  • עברו כבר כשבועיים מאז תקוותך לתשובה בקשר לתשלום.
  • אוכל לתת לך תשובה רק מחר מכיוון שבהכשרה אין מערכות מחשוב והם אינם יכולים לבדוק תביעות היום..
  • לא שכחתי אותך, התביעה עדיין בהתנהלות בהכשרה, אני מזרזת ככל שניתן. אני בודקת יום יום
  • הצ'ק שלך בחתימות..יישלח בימים הקרובים
  • זה עבר חתימות, אבל אחד המנהלים עצר זאת
  • ביום שלישי אבדוק שוב

אז אם אתם חושבים על ביטוח הרכב שלכם, תעשו חושבים באיזה חברת ביטוח לבחור כמו שנאמר על ידי משהו על סוג של סוכנויות ביטוח, יתנו לך מטריה ביום שמש וימנעו ממך ביום גשם.

© DrorZi

New member
רגע, מה זה שונה מכל ביטוח אחר?

לך למוסך שאתה בוחר, שיתקנו את הכל לשביעות רצונך, ותגיש קבלות לצד שפגע בך או שתעזר בביטוח שלך לתבוע את הצד שפגע בך או שתפעיל את הביטוח שלך (האופציה הכי פחות טובה כנראה) אתה הרי אומר שאתה לא אשם בכלל וזה די קל להוכיח את הנקודה הזו לא?

עובדיה25

New member
אתה צודק

אתה צודק אבל אין לי את האמצעים הכספיים לשלם למוסך ולשכור רכב חילופי (זה הוא הרכב הרפואי שלי - נכה צה"ל) ולהמתין לפסק דין שינתן בעוד מי יודע כמה שנים.
חשבתי לתומי (?) שסוכנות ביטוח / חברת ביטוח שאני לקוח שלה תדאג לי ביום צרה.
לגבי הפעלת הביטוח שלי במקרה זה, העניין כל כך מורכב מכיוון שיש גם השתתפות עצמית,וגם הפסד ההנחה של העדר תביעות ובביטוח לא משנה אם אתה האשם או לא.

© DrorZi

New member
אם אני צודק אז אני עדין לא מבין

מה הבעיה מול הביטוח שלהם (זה שלהם פרטי? זה לא סוכן של גלל או משהו בסגנון?)
אתה גם רוצה שיתקנו לך את הרכב וגם לא להפעיל את הביטוח שלך בכלל אם אני מבין נכון?
ז"א אתה רוצה שהפוגע (מי מבינהם? כי יש שם שנים שונים, יש בוודאות אחד שמודה שהוא אשם בתאונה הזו?) יאשר לך תיקון מראש?
אז תעבוד מול חברת הביטוח שלו
זה כאב ראש ולא משנה מה חברת הביטוח שלך ומי הסוכן
לא מצאתי עוד משהו מיוחד בסיפור שלך, שהוא מרגיז אבל יהיה דומה אצל מי שלא תהיה מבטוח אצלו
או שכמו שאמרתי עדין לא הבנתי משהו...

עובדיה25

New member
כלמוביל ביטוח רכב

כאשר הנפגע הוא צד ג', זאת אומרת אחד הרכבים (במקרה זה עבריין התנועה לכאורה) גרם נזק לצד ג' עליו לשפות את צד ג' ולדוגמא היפוטתית אם משהו פגע בך מאחור ברמזור והמכונית שלך פגעה במכונית שלפניך החובה שלך לשפות את הנפגע צד ג'.
צדקת בטענתך שמי שמשחק היא חברת הביטוח של הפוגע אבל חשבתי שסוכן הביטוח שלי ידאג לי . זמ ממש מתאים לפחרסום בטלוויזיה, מי צריך סוכן ביטוח ?
&nbsp

האם פנית לחברת הביטוח של הפוגע?

נראה שמולם אמור להיות פשוט.
האם יש לך פרטים של הפוגע / פוגעים / חברות הביטוח שלהם צדי ג' ?
האם הפוגע לא מכיר באחריותו? האם חברת הביטוח שלו לא יודעת על מה שגרם לך ?
&nbsp
אם החברה שלך עצרה את הצ'ק אז אולי התברר להם שהפוגע לא מכיר באחריותו. ואז במקרה כזה הם נוהגים לנקות ממך השתתפות עצמית כדוגמה. אם צד ג' של הפוגע מכיר באחריותו אז אין לך כל השתתפות עצמית.

עובדיה25

New member
ביטוח כלמוביל לרכב

רק כדי להעמיד דברים על דיוקם, שתי המכוניות (לא זאת שלי) התרסקו בצומת, אחת עפה לוואדי הסמוך השניה נעצרה בגדר הביטחון מרוסקת. במקום האירוע היו אמבולנסים אזרחיים וצבאיים, כוחות הבטחה רכבי חילוץ וחוקרי משטרת אריאל.

לגבי חברת הביטוח של הפוגע, אין לי מולה שום מעמד כמו שהסבירו לי.

אני יכול לתבוע אישית את הנהג הפוגע ולחילופין לבקש מחברת הביטוח שלי לטפל בנושא, וזה מה שעשיתי. אחרי 5 חודשים מלאים אני מאמין שאין צורך בסוכן ביטוח כמו שהפרסומת בטלוויזיה מספרת לנו.

הבנתי מה קרה. אינני בטוח כי ההתנהלות שלך לא הייתה מאד לקוייה

אין תחליף לתקשורת שלך עם הנהג הפוגע. האם פנית אליו? הוא יודע על קיומך? הוא יודע לגבי הנזק שיצר לרכבך? יש לך מושג מיהו הנהג הזה?
למיטב הבנתי אין תחליף להסכמה של הנהג הפוגע לקבל עליו אחריות לנזק שגרם. רק אח"כ חברת הביטוח שלו תטפל בך. ברור כי חברת הביטוח שלו לא קיבלה כל אישור ממנו על אחריותו לנזק שלך...
אם זה לא הולך אז אתה חייב לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות על הנזק כפי שכימת השמאי, ואז אחרי שתקבל הכסף, היות שיש לך בעייה בתזרים המזומנים, רק אז תוכל גם לתקן את הרכב.
בא לך לצלם את הנזק שאירע במכוניתך? כמה עלות הנזק שקבע השמאי?

למעלה