סוזוקי בלנו החדשה

JewelStone88

New member
סוזוקי בלנו החדשה

למישהו יש תובנות?
בייחוד לעומת היונדאי i10?

תודה

The S t i g

New member
לא אותו סדר גודל בכלל, קשה לי להבין על איזה בסיס ההשוואה.

JewelStone88

New member
על סמך מה אתה אומר שזה

לא בר השוואה?
אותו נפח מנוע, כ"ס כמעט זהים

enigo

New member
נו, אז? גם למרצדס 409 יש בערך את אותו הספק...

אחד מיני, אחד סופרמיני גדולה יחסית.

enigo

New member
הבלנו גדולה בהרבה ומאובזרת בהרבה. פלסטיקה פחות טובה

ביצועים דומים. בעיקרון, שתי מכוניות די שונות. למה אתה מתלבט דווקא בין שתיהן?

JewelStone88

New member
היום יש לנו את הi10 החדשה

שאנחנו מאוד אוהבים אבל זה רכב יחיד שלנו ואנחנו מחפשים להחליף במשהו קצת יותר גדול

izb

New member
הבאלנו אוטו הודי נחות

מיועד למדינות מתפתחות וכך גם איכות ההרכבה שלו והמראה. מנוע חלש 1.2 אטמוספרי. אם אתם אוהבים יונדאי תעלו ל i20 או כל סופרמיני מודרנית אחרת. אם התקציב מוגבל, חפשו יד שניה פרטית שמורה ומטופלת. עדיף על רכב כמו הבאלנו. זו דעתי האישית. בהצלחה

JewelStone88

New member
כן, נתאם לשבוע הזה

אבל לחברים יש גם את הi10 כמו שלנו ורכשו עכשיו את הבלנו החדשה.
הוא כבר עשה נסיעת מבחן ואומר שהסוזוקי זאת חוויה אחרת לגמרי מהיונדאי.

enigo

New member
זו אכן חוויה אחרת. בחלק מהמקרים לטובה, באחרים פחות.

אבל השאלה שאתה צריך לשאול היא - האם הבאלנו הוא הרכב הכי מתאים לנו, והתמורה הטובה ביותר לכספנו.

JewelStone88

New member
אני אישה

וכרגע אנחנו זוג שמתכנן להתרחב.
אנחנו רוצים לקנות את הסוזוקי במסגרת חבר ליס (כמו שקנינו את היונדאי לפני שנתיים וחצי) וכנראה גם להחליף אותו בעוד 3 שנים.
&nbsp
זה משנה במשהו את התשובה?

enigo

New member
למה זה שאת אישה ישנה את התשובה?

במכונית כמו i10 בהחלט אפשר להוביל שני מבוגרים ותינוק על ציודו. זה לא יהיה הכי מרווח, אבל אפשרי. בסופרמיני, כמו הבאלנו, זה יהיה מרווח יותר. אבל כמו שאמרתי, השאלה היא האם הבאלנו היא הסופרמיני המתאימה ביותר במחיר הטוב ביותר? והאם בכלל התשובה היא סופרמיני או אולי מיקרוואן?
על כל השאלות הללו קשה לענות בלי לדעת פרטים כמו כמה אתם נוסעים בשנה, באיזה תוואי אתם נוסעים (הררי, עירוני, מישור וכו') מה הגובה שלכם, האם בשלוש השנים הקרובות אתם מתכננים ילד אחד או שניים וכן הלאה.

JewelStone88

New member
ציינתי שאני אישה רק בגלל

שפניתם אליי בלשון זכר כל השרשור.
ואני לא יודעת אם הסתכלת לאחרונה בתא מטען של i10 אבל עגלת תינוק לא תיכנס שם.
הרכב יהיה בעיקר שלי ואני נוסעת די הרבה בערך 20 אלף קילומטר בשנה, בעיקר בפקקים של כביש 4.
האמת לא כל כך ברור לי איך הבאלנו בגודל שלה נכנסת לקטגוריה של סופר מיני.

enigo

New member
הממדים של הבאלנו הם לגמרי סופרמיני. יש אפילו סופרמיני גדולות

יותר. רנו קליאו, למשל, ארוכה יותר (ב-6 ס"מ), הרוחב דומה (הבדל של ס"מ וחצי לטובת הבאלנו) ובסיס הגלגלים של הקליאו ארוך יותר ב-7 ס"מ משל הבאלנו. גם ל-208 בסיס גלגלים ארוך משל הבאלנו. כך שהבאלנו היא לגמרי סופרמיני.
ולגבי תא המטען של i10 ועגלת תינוקות - לא רק שיצא לי להסתכל לאחרונה בתא מטען של i10, אני מכיר מישהי שעושה בדיוק את זה, מכניסה עגלת תינוק לתא המטען של i10. אומנם לא כל עגלה נכנסת לשם, והיא בחרה עגלה שמתקפלת לגודל קומפקטי, אבל נכנסת בלי בעיה.
למי שנוסע הרבה, אבל בעיקר בפקקים, הבאלנו יכולה להתאים. החסרונות שלה - רעש בנסיעה מהירה, נוחות בינונית ומנוע חלש, פחות בולטים בתנאים כאלו, ומצד שני צריכת הדלק הטובה באה לידי ביטוי.
אבל מבחינתי, גם בפקקים מפריעה העובדה שלאוטו הזה רק שלושה כוכבים במבחני הריסוק. מבחינתי זה פוסל אותו כרכב משפחתי כאשר למתחרות יש ארבעה וחמישה כוכבים.

JewelStone88

New member
תודה, בסוכנות של סוזוקי

אמרו שה3 כוכבי ריסוק היו בגלל 2 כריות אוויר. ושהדגם שהם מוכרים בא עם 6.
הגיוני?

enigo

New member
הגיוני - אבל לא נכון. הבאלנו נבחנה עם שש כריות אוויר

אם נהיה נחמדים, נגיד שהסוכן התבלבל עם הסלריו שבאמת נבחנה עם פחות כריות אוויר מאשר יש לה בארץ (לא זוכר אם שתיים או ארבע במבחן, שש בארץ).
אם נהיה פחות נחמדים, אז הוא פשוט חרטט אתכם, כי הרוב פשוט מאמינים ולא בודקים.

אל תתרגשי , הוא תמיד מבין עקום את הדברים

במקום לומר סליחה טעיתי הוא אומר שזה שאת אשה לא ישנה את התשובה .
יותר עקום מפרבולה .

enigo

New member
אני מבין עקום את מי שמדבר עקום

אותך, בעיקר. ואת מי שלא מציין אם הוא זכר או נקבה. ברירת המחדל מבחינתי היא לענות בזכר אם לא נאמר אחרת.

למעלה