רכב הדומה ל-mazda 3 אבל שקט יותר

volk1983

New member
רכב הדומה ל-mazda 3 אבל שקט יותר

צהריים טובים,

לפני מספר ימים ביצעתי נסיעת מבחן בדגם המפואר של המאזדה 3 .
במידה ואני לא מחפש ביצועים אבל כן רוצה רכב רכב שנותן תחושה טובה בשילוב עם בידוד רעשים טוב יותר מאשר במאזדה , מה האופציות ?
המאזדה יפה וטכנולוגית בדגש על אבזור בטיחות אקטיבית ויש בה איזו הרגשה לא נינוחה בזמן הנהיגה.
ייתכן והסיבה היא-צמיגי 18"
חיסרון נוסף- תא מטען די קטן בגרסת 5 דלתות .
גרסת 4 דלתות פחות פרקטית לטעמי.
תקציב-140K +-
תודה

© DrorZi

New member
לא נהגתי על הקורולה שיש עכשיו אבל אולי שווה לבקש נסיעת מבחן?

volk1983

New member
לבקש ממי ?

מדובר ברכב פרטי ולא רכב חברה או רכישה בליסינג על סוגיו השונים .
לפני מאזדה הייתי בטויוטה ודי התאכזבתי מאיכות ההרכבה והתחושה הכללית היתה שמדובר ברכב זול.
השכל אומר שייתכן ומדובר ברכב טוב ,הלב לעומת זאת ,לא .
יכול להיות שבסופו של דבר ,השכל יכריע .
כרגע הייתי רוצה לבחון אופציות נוספות.
ייתכן שהרגשתי מוזר ברכב בגלל הישיבה הנמוכה למדי , אני מעדיף ישיבה מעט גבוהה יותר .

enigo

New member
לבקש מהיבואן. יש לו אינטרס שתנהג ברכב ותתרשם.

תא הנוסעים של הקורולה שופר מאוד במתיחת הפנים שהרכב עבר לאחרונה, אבל המנוע שם עדיין רועש בעומס.

enigo

New member
אם אתה רוצה שקט ונסיעה נינוחה - הפוקוס מובילה. האסטרה גם

טובה ויש בה אבזור בטיחות עשיר מאוד (כולל תיקון סטיה מנתיב, ולא רק התרעה, שלדעתי היא היחידה שמציעה). וכמובן, יש את הגולף. עם מנוע 1.4 ל' (ה-122 כ"ס מספיק חזק לדעתי) היא זריזה ונעימה. אבל האבזור קצת דל בגרסת הבסיס. אולי יש גרסה מאובזרת יותר, לא בדקתי.

volk1983

New member
אמינות (גולף) שמירת ערך (פוקוס)

לאחר חיפוש ברשת, ראיתי שהגולף והפוקוס הן מובילות הקטגוריה .
אני מניח שהגרמנים מודעים לתלונות הרבות בעניין הגיר והמנוע ועובדים לשיפור המצב הקיים, השאלה עד כמה ?
על האמינות הגרועה אני מדבר מניסיון אישי עם אוקטביה החולקת את אותו המנוע והגיר שיוצרו ב 2011 ,מאז אולי יש שיפור . אני די חושש לנסות שוב!

לגבי הפוקוס-האם העובדה שמדובר ברכב פופולרי בליסינג ,עדיין משפיעה לרעה על שמירת הערך ? גם טויוטה ומאזדה נמכרות הרבה בליסינג , על הטויוטה זה משום מה משפיע פחות .

אופל אסטרה ראיתי ,לא הרגשתי נוח -הישיבה הייתה מאוד נמוכה, פילו יותר נמוכה מאשר במאזדה.

ייתכן והכיוון הנכון הוא לרכוש ג'יפון קטן . כל נושא הנראות , להרשים את הסובבים אותי ("פוזה") ממש לא מדברים אליי . אני מחפש רכב פרקטי , שימושי שישמור על ערכו וישרת אותי נאמנה כ-5 שנים +-

enigo

New member
כרגע הפוקוס בקושי נמכרת, גם לא לליסינג, אז קשה לענות.

כנ"ל לגבי אמינות הגולף - אם כי יאמר שאכן שומעים הרבה פחות תלונות על הגיר מאשר לפני כמה שנים.

volk1983

New member
מה הסיבה האפשרית להפחתה במכירות הפוקוס ?

הרי הדור החדש\ לאחר מתיחת הפנים , הגיע עם גיר טוב יותר לעומת הגיר בדגם הקודם .

נשמע שאני מחפש בכוח סיבות לשלול את המאזדה .
סה"כ מדובר בהרגשה אישית.
לעומת המאזדה שעושה הכל בסדר גמור, האוקטביה עושה את אותם דברים קצת יותר טוב וזה מוזר כי הרי מדובר ברכבים מאותה משפחה .
רק לצורך השוואה- היום חזרתי לסוכנות טויוטה בכדי לבחון את הקורולה פעם נוספת ,לאחר דקה כשראיתי שוב פעם את כל החסרונות ,נכנסתי לavensis והרגשתי בבית -כמו באוקטביה.
מחיר הavensis מוגזם כאשר משווים אותה למאזדה 3 המאובזרת יותר ,כאשר האבזור המעניין אותי הוא אבזור הבטיחות.
לא ברור לי מה הסיבה להיעדרות מערכות בטיחות אקטיבית בשילוב עם מחיר גבוה ממחיר המאזדה (שהוא גבוה ומוגזם לכשעצמו ).
בכדי לצאת מהפלונטר , כנראה אלך עם השכל ולא עם הרגש ,מה שאומר, ארכוש את המאזדה בתקווה שעם הזמן אתחבר אל הרכב רגשית :)

enigo

New member
למה הפוקוס חלשה? אולי מחיר לא טוב לחברות הליסינג, שהן הלקוח

העיקרי בקטגוריה הזו. אולי השם הרע של הגיר בדור הקודם. באמת שלא יודע. האוטו עצמו דווקא סבבה לגמרי.

volk1983

New member
מה שלא טוב לליסינג,טוב ללקוח הפרטי ,נכון ?

בעיקרון השאיפה היא לרכוש רכב פחות נפוץ בליסינג על מנת שיהיה לי יתרון כלשהו בזמן מכירת הרכב.
האם לפוקוס צפויה מתיחת פנים כלשהי בקרוב ?
(חסר לי אבזור בטיחות בעיקר )
קיה סול עונה על הקריטריון הנ"ל ,משום מה לא התחברתי לפנים הרכב האפרורי הרבה פלסטיקה שחורה בעיקר , אין אבזור בטיחות אקטיבית והמולטימדיה מאכזבת מאוד -על אף שעיצוב הרכב המוחצן (שאותו אהבתי) מצביע על קהל יעד יותר צעיר .
מאזדה 3 ברמת אבזור פרימיום (לאחר תוספת האבזור) גם עונה על הקריטריון -כאן הסלון מעולה אך הרכב עצמו פחות סולידי ונינוח כמו שאני מחפש .
גם הישיבה לא מעט גבוהה כמו שאני מחפש.
אילו רכבים נוספים כדאי לבדוק כך שיענו על כל הציפיות שלי ?
תודה רבה

enigo

New member
הפוקוס בדיוק עברה מתיחת פנים, לא צפויה עוד אחת בקרוב

oscars

New member
סיאט לאון. מנוע שקט שקט

יש לי סיאט לאון 1.4
הרכב הכי שקט שהכרתי
לא שומעים את המנוע

volk1983

New member
עלויות אחזקה -אופל אסטרה VS מאזדה 3

פרמטר חשוב ביותר הוא עלויות אחזקה -טיפולים שנתיים \עלויות מכלולים ראשיים\ביטוח\צמיגים וכו' .

בדקתי בוובי, ביטוח של מאזדה יקר יותר (הפרש של כ-1000 ש"ח).
אשמח אם תוכלו להשוות בין שני הרכבים מבחינת עלויות אחזקת הרכב .
תודה רבה

volk1983

New member
מבחוץ פצצה, בפנים-אחרי הפצצה

יותר מי מוחצן מבחוץ ,יכל להעלות מצב רוח -באופן כללי- יותר מדי "פוזה", כלל לא מה שאני מחפש .
הסלון -איכות הפלסטיקה והתחושה הכללית=תחילת שנות ה-90 .

למעלה