O/D OFF נורת

morush204

New member
O/D OFF נורת

היי,
ש לי אוטו ניסן מיקרה 2010
היום התנעתי את האוטו ונורת הO/D OFF דלקה בצורה קבועה. משהו שלא קרה עד כה. לאחר שיצאתי מהחניון עצרתי את האוטו בצד והתנעתי מחדש, בהתנעה הנורה דלקה אבל לעומת הפעם הראשונה לא נשארה דולקת. הבנתי שמדובר על כפתור שעל מוט ההילוכים, ממש כתוב עליו O/D. לא הרגשתי שנגעתי בו ולא הרגשתי שנגעתי בו לאחר מכן כשהתנעתי את הרכב שוב. כשהגעתי הביתה לחצתי על הכפתור בפעם הראשונה זה לא עשה כלום ולאחר מכן הדליק מנורה קבועה שוב וכשלחצתי שוב איפס את המנורה.
כרגע המנורה לא דולקת בזמן הנסיעה אבל כן דולקת כשאני רק מתניעה את האוטו, האם זה הגיוני? כי לא שמתי לב לפני כן לנורה הזו ולא יודעת אם אמורה לדלוק כשמתניעים (וכן, יודעת שהמנורות אמורות לפעול בהתנעה ראשונית אבל לא כולן דולקות בהתנעה ולכן שואלת)
ושאלה נוספת - יתכן שכיבוי והתנעה מחדש של האוטו מאפסת את המנורה? כאילו "משחררת" את הגיר? עשיתי בדיקה לזה וכשאני מכבה את האוטו כשהמנורה פועלת אז כשאני מתניעה אותו אחרי המנורה לא פועלת - כביכול מתאפסת.

ממש ממש תודה לעוזרים! אני פשוט ממש בפחד על האוןטו הזה כי הוא האוטו הראשון - קניתי אותו לפני חודשיים

מנחם231

New member
קודם כל תרגעי.

לא משהו מסוכן.
יש הליך לאיפוס הO/D תוך דקה. תכנסי למוסך והמכונאי עושה את זה תוך רגע.
אני ממש לא זוכר בדיוק רק בערך.
מסובבים את המפתח בסוויץ ומעבירים להילוך לוחצים על הכפתור ומחכים כשתי שניות.
מעבירים להילוך 2 לוחצים על הכפתור וזה מתאפס.
אני מבקש ממך לא לסמוך על מה שכתבתי כי זה בערך.
רציתי שתדעי שזה דבר פשוט.

מנחם231

New member
נזכרתי איך

מכניסים את המפתח לסוויץ ומסובבים. מעבירים ידית הילוכים למצב נסיעה.
לוחצים ביד אחת את הכפתור של הO/D מחכים מספר שניות ואז מסובבים חזרה את המפתח.
שלב אחרון מעבירים ידית הילוכים למצב 2 וכל נגיעה בכפתור משנה את המצב של
הO/D

Raffael

New member
לחצת על הכפתור בטעות. לא קרה כלום.

ממליץ לך לקרא היטב את ספר הרכב ולהבין מה הכפתור הזה עושה. את יכולה גם לנסות לחיצות עליו בזמן נסיעה בכביש בינעירוני/מהיר ולהרגיש את ההשפעה שלו. אין ממה לחשוש - את לא גורמת נזק לאוטו.

מי מכיר את הרכב הספציפי?
כשהOD מנותק [כפתור לחוץ ויש אתרעה קבועה בלוח] האם לרכב יש רק 3 הילוכים. הOD הוא ההילוך המהיר ביותר, הילוך מספר מ4?
או שלמיקרה אוטומטיש יש 5 הילוכים?
&nbsp
עוד משהו? מי יודע למה זה משמש הOD ? האם לירידות ארוכות?

enigo

New member
בהחלט יכול להיות שכיבוי האוטו מחזיר את התיבה למצב הרגיל

למעלה