מה צריך לעשות

שיעור בעברית , "נעלם עם הזמן "

• "נעלם" זה אכן בעבר אבל "נעלם עם הזמן" זה בעתיד
בכדי שתוכל להבין , אז זה בדיוק כמו "מתפוגג עם הזמן" .
" מתפוגג " זה הוה , התוספת של " עם הזמן" הופכת אותו לעתיד
המפתח הוא " עם הזמן " כלומר בעתיד.
אז לפני שאתה עושה מהמקפצה ומדבר שטויות על מכוניות תחזור לספסל הלימודים לבסיס של העברית , כי אין לי כוח לשמש המורה לעברית שלך.
זה פרט לכך שאתה מסלף דברים שנאמרו בסיטונות.
ותתגבר כבר על החייל הרוצח מחברון , אותו לפחות מעמידים לדין.
שזה בלשון הווה . זה אומר שאת האחרים שעשו אותו הדבר לא העמידו לדין,
שזה בלשון עבר.

enigo

New member
אין, אין עליך... ממשיך להמציא מציאות כל הזמן...

נעלם עם הזמן - עבר. משהו שנעלם (או התפוגג, לצורך העניין) לאורך זמן - אבל כבר סיים את תהליך ההעלמות/התפוגגות.
אם הדובר רוצה להגיד שהתהליך עדיין לא הושלם, הוא צריך להשתמש בזמן עתיד - יעלם עם הזמן. או יתפוגג עם הזמן.
לא נורא, התדמית שלך בעיננו לא נפגעה. אנחנו כבר רגילים לכך שאתה לא מסוגל להתבטא בצורה בהירה - ואחרי זה מאשים את כל העולם שלא הצליח להבין מתוך ההתנסחות העילגת מה בעצם רצית להגיד.

אפשר לומר נעלם עם הזמן ואפשר לומר יעלם עם הזמן

בכל מקרה אתה יוצא חומוס כי , רכב 1979 לא נעלם לא בעבר ולא בהווה אלא
רק בעתיד לאחר יותר מ 100 שנה לפחות מהיום שזרקו אותו.
אנשים מוצאים גרוטאות בנות 70 שנה ומחדשים אותן .
יותר כיף איתך מאשר להתעמת עם ימניים .

enigo

New member
ברור שאפשר - רק שאחד בעבר ואחד בעתיד

ומי שטען שהרכב כבר נעלם הוא אתה, לא אני. אז איך בדיוק אני זה שיוצא חומוס?
אהה.... כי אשכרה התייחסתי למה שאמרת, ולא למה שהתכוונת להגיד אבל לא יצא לך. כמובן, טעות של טירון. אשתדל שזה לא יקרה יותר.
בעצם, כל הכיף איתך זה לעמת אותך עם השטויות שאתה אומר. הרי בהודעה אחרת בכלל טענת שגנבי מתכת כבר אספו את השלד...

enigo

New member
אתה מתכוון - אם לא הצלחתי לחרטט אותך לגבי העברית

אולי עכשיו אני אצליח להסיט את הדיון לעבר אנשים שמחנים מכוניות בת"א - כי זה בדיוק כמו לזרוק גרוטאות באמצע הטבע...

ברור שהאנטנה שלך מקולקלת , הרי היא מתוצרת יונדאי

לא קולטת .
" אנשים שמחנים מכוניות בת"א "
אנשים זורקים מכוניות ברחוב ותופסים מקומות חניה שחסרים .

enigo

New member
הם לא זרקו - עובדה שהם מזיזים אותן מדי פעם

תזכיר לי - כמה פעמים אתה הזזת את הגרוטאה שזרקת בטבע? כל ההבדל שם הוא שיש מכונית אחרת, קצת יותר נקיה, שרוצה לחנות באותו מקום. שום הבדל מבחינת איכות החיים או הזיהום. בניגוד אליך.
לא יעזור כמה תנסה להתפתל, אחרי כל הדיבורים הגבוהים שלך, מדי פעם נפלט לך משהו שחושף את האידיט האמיתי.

תקרא עוד כמה פעמים את הכתבה, אולי האנטנה תעבוד

מזיזים את הרכב בכדי שלא יפנו אותו , טריק להערים על העיריה .
אולי הימניים צודקים ? התקשורת אשמה !!! למה הם מספרים למי שלא יודע את הטריק הזה ?

enigo

New member
אם הם מזיזים אותו - משמע הוא לא גרוטאה, והם לא זרקו אותו

בדיוק מה שאמרתי. אבל אתה ממשיך לנסות למצוא איזה תירוץ להסיט את הדיון.
אין תירוץ - מי שזורק זבל בטבע, ברשות הציבור, במקום שלא מיועד לכך הוא עבריין. בעצם, עבריין זה מישהו שרק עובר על החוק. מי שמזהם את הטבע ברשות הציבור הוא הרבה יותר גרוע. הוא סוציומאט עצלן, שלא מוכן לטרוח לעשות את הפרוצדורה המתאימה - כפי שהודית בעצמך - כדי להיפטר מהרכב בצורה מסודרת.
כאמור, מבין כל הניסיונות שלך להיראות אינטלקטואל מתקדם, מציץ לך מדי פעם האידיט האמיתי. סוציומאט, עצלן, אנוכי ובור.

enigo

New member
תגיד, כמה פעמים אתה הזזת את הרכב שזרקת באמצע הטבע?

תן לי לנחש - אפס. כי משהו שזרקת, לא מענין אותך יותר, ואתה לא טורח להשקיע מאמץ בלשמור עליו.
הייתי ממשיך את הלוגיקה, ומוכיח לך שוב שאלו שמזיזים - שעליהם מתלוננים בכתבה - בעצם לא זרקו את הרכב. אבל אני יודע שלוגיקה וחשיבה סדורה עושים לך כאב ראש. ובכל זאת, יום שישי בלילה. אז אהיה נחמד.

מזיזים את הרכב בכדי לא לשלם את פינויו

ולא כולם מזיזים כי לא כולם יודעים להתחמק מהחוק . נעזור לך שלב שלב להבין
נתחיל מכותרת הכתבה , כמו בכיתה א '
"סיפורן של המכוניות הנטושות והמרדף אחרי הנוטשים"
בהמשך כותרת משנה : "במוקד העירוני בתל אביב התקבלו כ-2,000 תלונות על כלי רכב נטושים ב-2015."
עוד בכתבה .
"לאחר 60 יום מרגע שדווח על רכב נטוש ברחוב, רשאים הפקחים לגרור אותו למגרש גריטה אם בעליו לא הביעו התנגדות או שהרכב לא הוזז ממקומו. בעלי כלי הרכב מצאו שיטות למנוע את הגרירה: הם מזיזים את הרכב לצד השני של הרחוב, מחנים אותו במגרשי עפר נסתרים ומנסים להפעיל מחדש את ספירת הימים לחודשיים נוספים."
תחזור לכתה א' . לכתוב בפורומים זה גדול עליך .
רק טעיתי קודם , הגריטה של העיריה היא בחינם ולא בתשלום .

enigo

New member
שוב בעיות הבנה... זה שמישהו התלונן שרכב מסוים נטוש

זה לא אותו דבר כמו שהרכב באמת נטוש. אני יודע שעברית היא שפה קשה, אבל בכל זאת, זה אמור להיות ברור אפילו לך.
ועוד דבר קטן - לא משלמים תמורת פינוי רכב - מקבלים כסף כשמוכרים אותו לברזל. לזה אתה בטוח מודע, כי הזכרת את זה מוקדם יותר בשרשור.
ולכן, שוב - ניסית להסיט את הדיון מזה שאתה סוציומט שמשליך אשפה ברשות הציבור. לא הצלחת.

enigo

New member
לא, לא כולם. רק אתה.

רק אתה חושב שמישהו שזרק רכב יטרח להזיז אותו כל פעם כדי למנוע את הגרירה שלו.
אבל זה בסדר. בטח עוד כמה שעות, כשתבין כמה מטופשת הטענה הזו, אתה תחזור עם הסבר שבעצם התכוונת ש"ההזזה של הקנס היא ההוכחה לזה שהדואר לא עובד טוב בישראל בגלל חוקי הבניה הדיקטטוריים, ולכן מותר לזרוק מכוניות בוואדי". או משהו הזוי בסגנון.

WarDog

New member
הפינוי הוא על חשבון העיריה, ולכן "כדי לא לשלם" זה המצאה שלך.

אם הודבקה דרישה לפינוי והסכמת לפינוי העיריה תעשה זאת על שבונה(מופיעה בכתבה, אבל הנבנת הנקרא זה הצד החלש שלך).
האנשיפ פשוט לא רוצים להיפטר מהרכב שלהם(החזרי הוצאות בעבודה וכו') ולכן מזיזים אותו כדי שלא יגרר והרישיון לא יבוטל.
&nbsp
ועוד משהו,
רכב שמוזז מידי פעם הוא לא נטוש כי מישהו מזיז אותו, אם הרכב לא מוזז אז הוא נטוש.

enigo

New member
עזוב, נו... הרי הארץ מוצפת שלטי "קונה מכוניות לפירוק". משמע

אפשר לקבל כסף תמורת רכב "נטוש" שכזה, בטח אם הוא עוד במצב נסיעה. אבל אז זה לא יתאים לאידיט לתאוריה,שבעצם הוא תרם לסביבה בזה שהוא השליך את הגרוטאה שלו באמצע הואדי במקום לפנות אותה כחוק למזבלה.
כרגיל אצלו, הוא נמצא בשלב ההתפתלויות, מנסה לחפות על שטות שפלט, שטות שחושפת את האידיט האמיתי. וכרגיל, ככל שהדיון יתמשך, כך ההתפתלויות יהפכו לנמרצות יותר, והטיעונים הזויים יותר. משעשע כמעט כמו סרטוני הפספוסים שרצים ברשת. בערך אותה הדגמה של אינטיליגנציה חריפה ושכל בריא...

למעלה