בעיית חשמל בסוזוקי סוויפט = התיעצות

frankthe

New member
בעיית חשמל בסוזוקי סוויפט = התיעצות

שלום!
לחברה שלי יש סוזוקי סוויפט 2007. הרכב עשה 82000. בימים האחרונים הרכב לא מניע. מחבר כבלים והרכב נוסע היטב ואפילו מניע לאחר יום עבודה אבל אם לא נניע מעל 24 שעות - לא נצליח להניע אלא נצטרך כבלים.
לפני שלושה חודשים הוחלף מצבר.
הלכתי לחשמלאי ראשון, חיבר את מכשיר הבדיקה שלו למצבר. המצבר לטענתו תקין ונראה חדש, האלטרנטור תקין.בשדיקה בוצעה ללא שימוש במזגן. לדעתו יש זליגה ברכב - 250-300 ש"ח והבעיה תטופל.
הלכתי לחשמלאי שני , חיבר את אותו מכשיר וביקש תפעיל מנוע, מזגן ותאורה. לטענתו האלטרנטור יורד ל 12.5 כלומר הטעינה חלשה ולכן המצבר חלש ומכאן נובעות כל הבעיות. עלות החלפת אלטרנטור היא 700 ש"ח. הוא גם טען שעלות תיקון זליגה ברכב היא 150 ש"ח, בטח לא מעל 200.
מה דעתכם? מה עלי לעשות?
אם תוכלו להמליץ לי על חשמלאי רכב אמין באיזור חיפה - אשמח תודה!

מנחם231

New member
המלצה שלי

טפל באלטרנטור ומהר.לפי מה שאני זוכר האלטרנטור אצלך דגם פשוט ללא מצמד.
אם אני אגיד לך מחיר ששילם הבן שלי ביום א' הזה אתה תיפול מהכיסא.
לך מהר לפני שתיתקע.

חן 1111

Active member
לפי התיאור שלך יש באמת בעיה של זליגה

ולא של טעינה.
תתחיל בזה שתבדוק אם התאורה הפנימית ותאורת תא המטען לא נשארות דולקות כשהרכב סגור. זה יכול להיות בגלל שהמתג ליד המנורה לא במצב הנכון, או שדלת תא המטען לא נסגרת טוב.

frankthe

New member
תודה לכולם!

דבר ראשון - בדקתי שאין בעיה של תאורה בתא הנוסעים וגם בדקתי את תא המטען ואין תאורה שם.
לגבי המחיר של האלטרנטור - אני כבר לא נופל מהכיסא כמעט משום מחיר שיש בארצנו הקטנטונת. אבא ז"ל שילם בזמנו על החלפת אלטרנטור מעל 3000 ש"ח. גם כאשר אני החלפתי אלטרנטור ברנו אז הציעו לי במחיר של מעל 4000 ש"ח את המוצר המקורי חדש ולא מחודש...
השאלה היא עם טעינה של 12.5 כאשר מזגן ואורות עובדים נחשבת לדבר טבעי ונורמלי או לטעינה שאיננה תקינה?
אינני מכיר את מיכה במרכז הכרמל אבל אנסה לאתר אותו.

למעלה