תקלה במערכת ABS

פלגיה

New member
תקלה במערכת ABS

הי, שלום. פעם הייתי כאן הרבה, אח"כ תפוז העיף אותי החוצה ונזרקתי לגמרי. עכשיו חזרתי, כי יש לי שאלה.
ובכן, מדובר בשקודה פאביה 2006. אתמול גיליתי הבהוב של נורת בלם יד, גם בעת נסיעה וגם בעת עצירה, ובמקביל נדלקה הנורה של בקרת החלקה. היום הכנתי אותה למוסך, ועכשיו הם אומרים שמדובר בתקלה במערכת ABS. המוסכניק אומר שהוא פירק את היחידה, ניקה אותה, הרכיב בחזרה בתקווה שזה היה רק הלכלוך שהצטבר, אבל שהתקלה חזרה. המשמעות של זה היא נסיעה בלי ABS.

ועכשיו השאלה היא האם להחליף (יקר) או להחליף, אבל למצוא משומש במצב טוב (גם לא זול) או להשאיר את זה ככה (פחות בטיחותי ולא יעבור טסט). או, לא יודעת, יש רעיון אחר?
תוספות:
* הרכב נוסע וטוב בד"כ, אם כי בחודשיים האחרונים נפלו עליי ים של תיקונים כולל החלפת בולמים, והחלפת צירייה

חן 1111

Active member
קודם כל למצוא מוסך שיודע לאבחן יותר טוב

מחשב בדיקה יכול להגיד בדיוק מה התקלה ולפי זה אפשר להחליט.
להחליף או למצוא משומש, אבל את מה? את יחידת ה-ABS? מי קבע שזה מה שפגום?
אני הייתי בודק קודם את החיישנים, וקודם את החיישן שבצד בו החלפת את הצירייה. ייתכן שפגעו בו או פרקו ולא התקינו טוב כשהחליפו צירייה.

פלגיה

New member
תודה

באמת תהיתי אם יש קשר בין צירייה לABS. סתם כי קרוב מדי מבחינת הזמן של הקלקול. אני אחפש מוסך אחר ואשאל.

פלגיה

New member
אז שאלתי בנוגע לחיישן

הוא אומר שגם זה נבדק, כי זו אחריות שלו בהרכבת הצירייה, והחיישן תקין. מעבר לכך לטענתו חיישן תקול מתבטא בהדלקות של נורת "בקרת החלקה", אבל בלי תוספת ההבהוב של בלם היד והצפצופים בתחילת הנסיעה.

חן 1111

Active member
ייתכן שהוא צודק, אבל זה עדיין לא אבחון מקצועי

עם מכשיר אבחון את צריכה לקבל תשובה מדויקת למה הנורה דולקת, ברמת פירוט של איזה שסתום או איזה חיישן בתוך היחידה פגומים.

פלגיה

New member
הבנתי

יש לך אולי המלצה על מוסך באיזור ירושלים?
ושאלה נוספת - בהנחה שזה אכן ABS (ולמעשה גם בהנחה שלא) - היית נוהג במכונית במצב כזה?

חן 1111

Active member
יש לי מכונית בלי ABS ואני נוהג עליה.

פעם לשום רכב לא היה ABS וכולם נהגו. אז כן, הייתי נוהג, כמובן שיותר בזהירות על כבישים רטובים. בקיץ בכלל אין בעיה.
מה שכן, הייתי מתקן את זה. אני אוהב שהכל ברכב עובד בסדר, גם אם צריך להשקיע קצת. מכיוון שהגיע הקיץ, יש לך איזה חצי שנה לאבחן את הבעיה יותר טוב ולחפש פיתרון פחות יקר.

פלגיה

New member
גם באוטו הקודם שלי (אקסנט)

לא היה ABS. אז השתכנעתי ואני נוהגת. אם כי הנורה מעצבנת. תודה!
וגם אני אוהבת שהכל תקין.

אין כמוך. איזו תרומה מבורכת.
עשית לה סדר בראש ועכשיו היא רגועה שאין לחץ. אין פחד. אפילו שזה ABS זה לא בדיוק הבלמים כשמדובר בקיץ צחיח.
יש לה 1/2 שנה לברר וללמוד המחירים ולקבל 2-3 הצעות מחיר אם יתברר שזה עלות משמעותית התיקון ושההצעות ווסטיליות.. בינתיים תינהג בזהירות.

אגב אצלי הצמיגים עדיין די גמורים ובכל זאת הABS לא עובד כל יום שני וחמישי...ואפילו הTCS לא עובד כל כך הרבה. אני נוהג עדיין די חזק אבל לא מסתער פול גז מהמקום. אני לא אידיט שאוהב החלפות מהירות ושמסתער ואחרי 2 שניות נבהל ומרגיע.

אצלי רוב "הלחץ קדימה" זה תאוצות הביניים. לאידיט שלא יבין בניתי נוסחה מוטורית:
כמה שההילוך יותר גבוה אז אני יותר ממהר יחסית לנהגים אחרים מסביב [שגם הם כמובן מהירים יותר, אבל יחסית שם יתרון המהירות שלי נבנה...כלומר ביציאה מהרמזור אני לא מהלחוצים]. אלה מצבים שהABS והTC לא פעילים מדי וגם הבלאי לצמיגים לא מתקדם מהר מדי... עדיין מחכה עם ההחלפה. בארצינו יש כיום רק צמיגים מתוצרת קוד מדינה PRC

enigo

New member
בדקי משהו פשוט קודם כל - האם אורות הבלימה עובדים כראוי?

במקרים רבים, התקלה נובעת מבעיה במתג אור הבלם.

פלגיה

New member
תודה

מה, סתם ללחוץ, ושמישהו יראה אם הם נדלקים, או לבדוק בצורה מורכבת יותר?

חן 1111

Active member
ובאותה הזדמנות כדאי לבדוק את הנתיך או הנתיכים שמספקים מתח

ל-ABS. בדרך כלל כשהנתיך נשרף הנורה נדלקת. לא יודע אם שתי הנורות כמו במקרה שלך.

למעלה