הסברים לגבי מה צריך לעשות

bogib

New member
הסברים לגבי מה צריך לעשות

לפני רכישת רכב מיד שניה.
אז הולכים לראות את הרכב ובמידה ואני מוודא שזה הרכב של האיש שעומד לפניי, אם יש כמה ידיים איפה בדיוק אני רואה את זה, ברישיון הרכב כתוב יד אחת של פלוני, יד שניה של פלוני 2?, אם הרכב היה של ליסינג מקודם, איך זה יהיה רשום ואיך יודעים אם זה ליסינג של אדם פרטי או של מספר אנשים?
אם הוא כותב שהרכב יד 2, כלומר, הוא יד 2 והליסינג היה יד ראשונה? גם אם הוא קנה אותו מהליסינג עם מספר כלשהו של קילומטרים?
בהנחה ויש ספר טיפולים, מה אני אמור להבין ממנו?
כעת מה הלאה, בדיקת רכב ממוחשבת?, אמורים להתעקש על סיכום מקדים כלשהו לגבי תקינות הרכב בעל פה, בכתב?, מי משלם על הבדיקה עצמה?
לאחר הבדיקה סיכמנו על מחיר ועכשיו צריך לבדוק עיקולים ושיעבוד, איך ואיפה עושים את זה, במשרד הרישוי?, צריך לקחת את הרישון של הרכב המדובר או רק את הפרטים?
לאחר מכן העברת בעלות בדואר ותשלום? מה אמור להיות לי ביד לפני התשלום? האם יש עוד משהו שצריך לעשות שפיספסתי?
וללא קשר, האם יש משהו מיוחדבנוגע למזדה 2 שנת 2008 שצריך לבדוק?
המון תודה

© DrorZi

New member
יש כל כך הרבה מדריכים לזה ברשת

ברשיון הרכב כתוב הכל, "ידיים קודמות 00" אומר יד ראשונה, 01 זה יד שניה שים לב.
הקונה משלם על הבדיקה אלה אם סוכם אחרת
בד"כ מסכמים שאם מתגלה תאונה בבדיקה המוכר משלם (אלה אם הצהיר שהרכב עבר תאונה)
כסף עובר רק אחרי שרואים שבעלות עוברת!
&nbsp

דרור זי.

bogib

New member
המשך

לגבי ליסינג, כתוב שיד 1 ראשונה זה ליסינג? ואיך יודעים איזה?
כדאי לשאול את המוכר מהתחלה אם הוא גמיש במחיר או שהמשא ומתן לא רלוונטי לפני הבדיקה עצמה?
הסיכום לגבי הבדיקה צריך להיות בכתב? הרעיון הוא שאם מתגלים דברים בבדיקה הם צריכים לרדת מהמחיר?, אם למשל מתגלה משהו והמוכר לא מוכן לזוז מהמחיר ואני מחליט שאני לא רוצה לרכוש את הרכב, העלות של הבדיקה גם עליי לבד?
קראתי מדריכים ולא הבנתי מה לעשות לגבי בדיקת השיעבוד והעיקול, אם אפשר הסבר.
הוספתי שאלה לגבי ספר הטיפולים, מה אני אמור ללמוד ממנו?
ולגבי המזדה 2 2008, משהו ספציפי שצריך לבדוק?
סליחה על החפירה ותודה על העזרה

חן 1111

Active member
לגבי ליסינג, לא יודעים איזה אז הולכים על הכי גרוע

אם הוא קנה מליסינג עם אפס ק"מ, יהיה לו תיעוד על זה. תוכל גם לראות ברישיון שתאריך הרישום ותאריך הבעלות קרובים.
עדיף לסגור את המחיר לפני הבדיקה, מותנה בזה שהבדיקה תקינה. אתה לא רוצה לבזבז זמן וכסף על בדיקה ואז לגלות שאתם לא מסכימים על המחיר.
כל סיכום צריך להיות בכתב. בעיקרון הבדיקה על חשבון הקונה ולא מחייבת את המוכר אבל לפעמים המוכר מבטיח לך לדוגמה שלרכב לא היתה תאונה, והוא מוכן להתחייב שאם היתה תאונה משמעותית הוא ישלם את הבדיקה. בכל מקרה המטרה העיקרית של הבדיקה היא לבדוק שלא היתה תאונה או נזק קטסטרופלי כלשהו.
בדרך כלל אם מתגלים בבדיקה פגמים משמעותיים, אבל שניתנים לתיקון, אפשר להתמקח שוב על המחיר.
לגבי ספר טיפולים או קבלות על טיפולים, אם יש תיעוד שכל הטיפולים בוצעו בזמן, ורצוי במוסך מורשה, זה מעיד על בעלים ששומר על הרכב ומשקיע בו, ואפשר לצפות שהרכב יהיה שמור ובמצב טוב יחסית.
לגבי בדיקת שיעבוד, הכי טוב וזול לבדוק באינטרנט. עולה משהו כמו 30 שקל. בדואר עולה בערך 100.

bogib

New member
לגבי הליסינג

תאריך בעלות מובן, מה זאת אומרת תאריך הרישום?, לא מ0 קילומטר גם כדאי לשקול?, האם יהיה רשום מאיזה קילומטר הרכב נרכש?, יהיה אפשר לבדוק את הטיפולים של הרכב עד אותה נקודה שנרכש?
בדיקת שיעבוד ובדיקת עיקול, זה אותו דבר?

בדיקת שעבוד ובדיקת עיקול-2 דבריםשונים

רכב מעוקל אי אפשר לעשות עליו בכלל העברת בעלות..אז מיזה אין לך מה לדאוג רכב משועבד-אדם קנה רכב ולקח הלווואה מהבנק כדי לממן את הקניה..הרכב משועבד לבנק ובמידה והוא לא עמד בתשלומים הרכב יכול להיות מעוקל לבנק.אפשר לבדוק בדואר כשקונים תמורת 60 שקלים או דרך רשם המשכונות וזה עולה פחות.הדואר לוקח לך כסף על הבדיקה(חשוב לעשות אותה ולא להתקמצן)

חן 1111

Active member
תאריך בעלות זה התאריך שבו הוא קנה את הרכב

ליתר דיוק תאריך העברת הבעלות. תאריך רישום זה תאריך העלייה לכביש של הרכב.
אם הוא קנה מליסינג עם 0 ק"מ אז התאריכים האלה יהיו קרובים. אם יש הפרש של 3 שנים אז הוא קנה אחרי שהרכב סיים את תקופת הליסינג כרכב חברה ובשני המקרים יש לזה השפעה על המחיר.
שיעבוד ועיקול זה לא אותו דבר. בדיקת שיעבוד אפשר לעשות באינטרנט, בדיקת עיקול רק במשרד הרישוי והם עוד בעידן הפקס או העמידה בתור.
נדמה לי שאת שניהם אפשר לבדוק בדואר, רק יותר יקר. נדמה לי גם שאם אתה מבצע את העברת הבעלות בסניף דואר מקוון, אז בכל מקרה אם הרכב מעוקל לא תוכל להעביר בעלות, אבל אני לא בטוח.

אם הרכב היה בעברו ליסינג

יהיה כתוב לך ״בעלות קודמת-השכרה החכר״ אם כתוב השכרה-אז זה השכרה ולא ליסינג..

למעלה