שאלה בנוגע לצמיגים

פנומן 72

New member
שאלה בנוגע לצמיגים

יש לי צמיגים כבר מעל 5 שנים, רכב נסע מעט מאוד.
הומלץ לי בחום להחליף בהקדם כי הזמן עושה את שלו והצמיג לא נשחק רק מהנסיעות.
שאלת הדיוט - מה קורה אם הצמיג מתבלה ולא מחליפים ? מה הסצנריו האולטימטיבי ?

שוב פעם דן חסכן בנוגע לצמיגים?

מי שמחזיק רכב לאורך זמן יצא לו להחליף צמיגים . זו עובדה וצריך לחיות איתה .
בישראל הצמיגים מתייבשים ונסדקים עקב קרינת השמש . גם במקומות מוצלים . תבדוק האם הצמיגים סדוקים , אם כן צריך בודאות להחליף .
הכללים אומרים שגם אם אין סדקים צריך להחליף.
עונש צפוי זה פיצוץ צמיג בנסיעה .

חן 1111

Active member
גם אם לא נוסעים הגומי מתייבש.

בדרך כלל מדברים על אורך חיים של שש שנים מתאריך הייצור של הצמיג (מסומן על הצמיג). אבל זה תלוי גם בתנאים. צמיג שעומד בשמש מתייבש מהר יותר.
אפשר גם להסתכל עליו. צמיג ישן נראה יבש עם סדקים קטנים או גדולים. במצב כזה הייתי מחליף את הצמיגים. אם הם נראים תקינים הייתי מושך עוד.
בדרך כלל בצמיג יבש מתחיל לדלוף אוויר בלי שיהיה פנצ'ר, וגם אחיזת הכביש משתנה. במקרה הקיצוני צמיג עלול להתפוצץ בנסיעה במהירות גבוהה.

the annonymous

New member
הכי גרוע שיכול להיות זה שתיסע בכביש 42 ובדיוק בגשר בן זכאי

יתפוצץ לך צמיג ותעוף מהגשר ובדיוק כשתעוף תעבור מתחת רכבת נוסעים ואתה תיפול בדיוק מאחורי הקטר ותהרוג 300 איש.
&nbsp
תסריט יותר ריאלי זה שילד יקפוץ לך לכביש ולא תספיק לעצור, יתפוצץ גלגל ותיכנס במעקה בטיחות ועוד.
&nbsp
סט צמיגים סביר עולה היום כמו תדלוק אחד עד שני תדלוקים. לך להחליף.

פנומן 72

New member
הסצנריו שלך מצמרר למדי

אני הולך להחליף.

M o l

New member
אם אתה כבר מחליף, תקנה צמיגים איכותיים.

הפער במחיר לא גדול, שווה את זה לחלוטין.

פנומן 72

New member
יש לי פנצריה קבועה

הוא כל הזמן מציע לי צמיגים סינים או קוריאניים טובים.
אם אין לו משהו טוב - ללכת למקום אחר ?
אגב, מה זה צמיגים טובים ? אני צריך R14.

חן 1111

Active member
קוריאניים טובים זה לא סיני וזה טוב

לדוגמה הנקוק, קומהו. ויש גם את מקסיס שהם טייוואנים (זה נחשב סיני?) והם טובים.
יצרנים טובים הם היצרנים הידועים, למשל מישלין, גודייר, פירלי, פלקן, יוקוהמה, וכן אלה שציינתי קודם. כמובן שלכל יצרן יש סדרות יותר טובות ויקרות, ויותר זולות.

ראיתי שמישלן יש לה 4 דרגות

של רכבי ספורט..רכבי יוקרה..ומה שהמלצת לי בעבר(אנרגי+)זה הדרגה הכי נמוכה שלהם או אחד לפני האחרון?ומה הדגם הטוב של גוד אייר?(לא הספורט שקניתי)

חן 1111

Active member
מישלן טובים אבל לא אני המלצתי

לא מכיר כל כך. הדגם הטוב של גודייר למכונית נוסעים הוא efficientgrip performance אם יש במידה שאתה צריך.

enigo

New member
אני לא חושב שפלקן ראויים להיות ברשימה אחת עם גודייר/מישלין

ושות'.
זו חברת דרג שני, שזה עדיין מכובד - אבל לא דרג ראשון...

קח כיוון אחר

אתה כמעט לא נוסע והצמיגים כמעט לא שחוקים. מידת היובש חשובה... ייתכן שאתה יכול למשוך עוד שנה אם המצב שלהם סביר.
&nbsp
כדי לקבל החלטה מושכלת יותר מסתם דמגוגיה, תצלם את הדופן ואת הסולייה ותעלה הצילומים כאן.
רק ככה נוכל לייעץ האם מצבם סביר עדיין...
&nbsp
וגם הערה לאנונימי: החישוב ההשוואתי שלך כמה עולים צמיגים בהשוואה לX תדלוקים, כדאי להוסיף לו פר Y זמן, כי אם פלוני בקושי נוהג ברכב ומתדלק פעם ב3 חודשים זה אחרת בהשוואה לאלמוני שמשתמש ברכב דרך קבע כגומע מרחקים ומתדלק מידי שבוע או פחות.
כיום מזה מספר חודשים יוצא לי לנהוג מעט ברכב ואני מתדלק בכ 100 שח מידי חודש. סט 4 צמיגים עולה נניח 1000 [קירוב לצורך קלות החישוב] מה שאומר שזה רחוק מהתחשיב שלך גם במספר התידלוקים ובמקרה שלי משך הזמן "מעצים את האפקט"
. ובמילים אחרות, הזמן רלוונטי לתחשיב...

בדברים של בטיחות והחיים שלך לא משחקים

אני לא נוהג הרבה (ממוצע של 12000-15.000 בשנה)החלפתי צמיגים אחוריים של גוד אייר ואני מתכוון להחליף תקדמיים גם למישלן.אז ביזבזת 300 -400 שקל אבל שמת משהו טוב ובטיחותי

למעלה