התקנת צמיג שחוק יחד עם צמיג חדש ע"י חברת אלדן

ErezCA

New member
התקנת צמיג שחוק יחד עם צמיג חדש ע"י חברת אלדן

שלום רב,

חברת הליסינג של אשתי, אלדן החליפה במכוניתה צמיגים , שנשחקו לאחר 50000 ק"מ באופן הבא :

סרן קידמי : 2 צמיגים חדשים (תוצרת סינית כלשהי)
סרן אחורי : אחד הצמיגים השחוקים (50000) + צמיג חדש.

אשתי התרעמה על השילוב בסרן האחורי וטענה שמדובר במפגע בטיחותי חמור. איש אלדן התעקש שמדובר בהחלפה תקינה.

מה דעתכם ?

היכן ניתן להתלונן על אלדן , שינקטו בצעדים משמעותים נגדם ?

The S t i g

New member
לדעתי אתה צודק אבל דבר ללמפה

גם פריים ליס שמחזיקה אצלנו רכבים בעבודה מרכיבה צמיגים סינים באיכות ירודה (לפי התו הירוק שעל הצמיג וגם לפי תחושה בנהיגה), מערבבת צמיגים שחוקים עם חדשים על אותו סרן, מערבבת צמיגים מיצרנים שונים על אוו סרן וכו
כל נסיון פניה לקבל סטים אחידים, שלא לדבר איכותיים נענו ב"זה לא יקרה" (ואני מצנזר נסיונות להסביר לי שאני לא יודע מה אני מדבר ושהכל תקין)
זה ממש מרתיח אותי ההתנהגות הזו, אין מה לעשות.

kompy

New member
למרות שאין דברים אלו מגובים בתקנה 322

הנכם יכולים להפנותם אל חוברת "הצמיג והטיפול בו" אשר ראה אור ע"י משרד התחבורה.
בפרק א', סעיף 1, פסקה שניה - "משרד התחבורה מחייב הרכבה של צמיגים על אותו הסרן , צמיגים הזהים מבחינת תוצר, שם הדגם ומאותו יצרן הצמיגים בכלי הרכב מקטגוריות M , N ,O .T .L שיעמוד בדרישות, המידה, קוד - המהירות קוד העומס ודרכי השימוש בצמיגים כפי שאישר היצרן של כלי הרכב."

כל הכבוד לאישתך

שיש לה מודעות לנושא. לא נעים להודות בכך אבל זה נדיר אצל נשים.
תעלה צילומים של הדופן והסוליה של הצמיגים החדשים ושל הישן.
&nbsp
ראשית זה נכון שיש יתרון שמ2 צידי הסרן יהיו צמיגים זהים אבל אופטימלית שכל ה4 יהיו זהים במידה ויצרן הרכב הרכיב 4 זהים [יש רכבים למשל חלק מהגרמנים שהאחורי רחב מהקדמיים, אז לא על זה מדבר].
אבל, אולי הצמיג השחוק איננו גמור מבחינת שחיקה. תעלה צילום וניראה.
2. יש מצב אבסורדי שהכיוון מחאה שלכם הולך "פארא" כלומר תאר לך שאתה מקבל 3 צמיגים סיניים גרועים כחדשים והצמיג האיכותי היחיד אצלך זה הישן שעדיין איננו שחוק מדי.
זאת אגב תופעה ידועה בליסינג שהנהג מקבל צמיגים חדשים מאיכות ירודה משמעותית בהשוואה לצמיגים המקוריים

ErezCA

New member
הצמיג השחוק אכן נראה שחוק

ובלי קשר - הוא עבר חמישים אלף קילומטרים בכבישים הרעועים של ארצנו.
כל שאר המציגים שעברו חמישים אלך ק"מ הוחלפו .

ככל הידוע לי אסור להרכיב על אותו סרן צמיגים בדרגת שחיקה שונה, כל שכן צמיג שכל שכניו למסע הוחלפו,אסור שיורכב יחד עם צמיג חדש.

אשמח אם מישהו יכול להביא את הטלפון/מייל של קצין הבטיחות הראשי של אלדן, וכן את זה של קצין הבטיחות / ממונה בטיחות במשרד התחבורה , ע"מ שאוכל להתלונן

חן 1111

Active member
דווקא לא נכון. אסור להרכיב צמיגים במידה שונה, מבנה שונה,

או סוג שונה. אבל אין הנחיה לגבי הבדל בשחיקה.
בכל מקרה נראה לי משונה שהחליפו רק שלושה. אם זה צמיגים סינים זולים אז בשביל עוד 150 שקל כבר היו מחליפים את כל הארבעה, ואז לא היית יכול להתלונן. אין להם התחייבות לשים צמיגים טובים.
זה מזכיר לי שקניתי פעם רכב מחברת ליסינג, נדמה לי שלמה אבל לא בטוח, וכל הרכבים במגרש שלהם היו עם צמיגי GT (סינים) חדשים לגמרי. כלומר הם החליפו יזום את כל הצמיגים בחדשים לקראת המכירה.

frankthe

New member
אתה נמצא באותו מצב של אחי

התווכחתי איתו שעות על העניין ולא יצא לי מזה כלום אבל הנה הטענה שלי:
אתה מקבל רכב במחיר מוזלץ הצמיגים הוישרים שמשום מה לא החליפו לו לפני החורף או כל טיפול אחר שבוצע ברכב שלא כהלכה - עשה טובה, תשקיע בבטיחות של עצמך וקנה לבד צמיגים. יש לך 3 צמיגים חדשים - קנה אחד זהה לשלישיה שלך חדש וזהו. העלות 200-250 ש"ח. אני לא מזלזל בכסף שלך חס וחלילה אבל אני חושב שתחושת הבטחון והבטיחות יעלו בעקבות כזאת פעולה..
אצל אחי לקחתי לו את היונדאי מהליסינג - שטפתי לו את הרכב, הקפדתי על נקיון החלונות שאף אחד לא טרח לנקותם במשך שנה כמעט. החלפתי לו וישרים. אני רציתי שאחי יסע בחורף עם וישרים ולא מקלות גומי שחורקים על החלון וכל קשר בינן לבין ניגוב הגשם הוא מקרי בלבד.
&nbsp

מה דומה במצב לאחיך?

מי מקבל רכב במחיר מוזל...?

הליסינג עולה הרבה מאד. רוב הנהגים מתייחסים לרכב ככה ככה וקורעים הרכבים, כי לא שלהם.
התחזוקה של הרכבים לא מעט פעמים לקויה כי חברת הליסינג מתחזקת בעצמה כדי לחסוך בעלויות.
&nbsp
לי יש רכב קלעבעסה יד 1. הצמיגים גמורים ואני ממשיך לנהוג אתם כי זה רכב שלי שאני מתחזק ואני מפקח על התחזוקה שלו והצמיגים הגמורים אוחזים עדיין היטב [בפרט שעונת הקיץ כאן]. היה עלול להיות עצוב אם במקום הצמיגים המקוריים הייתי מרכיב סיני פושטי והאחיזה הייתה אובדת...

Rtitan

New member
ברכב הליסינג שלי החליפו לי שני צמיגים לצמיגי פלסטיק סיניים

שב-TireReview כתבו עליהם שצריך לאסור את שיווקם כי ברגע שהכביש מריח לחות - הם מאבדים כל קשר למציאות ולכביש.
התקשרתי לחברת הליסינג וביקשתי צמיגים אחרים, התשובה היתה כמו שכבר כתבו כאן: דבר ללמפה: "לצמיגים יש תקן ישראלי אז הם בסדר".
קצין הרכב בחברה גם הוא טען שאלו צמיגים טובים מאד.
&nbsp
הבנתי שאין עם מי לדבר, ומאחר וצמיגים הם חשובים, בריאות ושלמות המשפחה שלי חשובים לי מאד, וחוצמזה - כשהגולנצ'יק שלי חוזר הביתה לסופ"ש הוא לוקח את האוטו - ומספיק לי לא לישון כשהחמאס חופר לו מנהרות מתחת לרגליים, אז כשהוא בבית אני רוצה לישון יחסית רגוע - הזמנתי רביעיית צמיגים מהסוג האהוב עלי: גודייר אפישנט גריפ פרפורמנס על חשבוני.
הודעתי לקצין הרכב ולחברת הליסינג "תודה רבה על השירות האדיב - הצמיגים שלכם עפו מהאוטו שלי".
&nbsp
עלה כסף - אבל קניתי שקט נפשי.
&nbsp

haleluya

זה מה שניסיתי להסביר לארזCA פוער השרשור. בהחלט ייתכן ולדעתי סבירות גבוהה שהחליפו לאשתו את הצמיגים המשומשים שעדיין טובים ודירדרו את רמת הצמיגים בריכבה ע"י הרכבת פלסטיק סיני מחופש לזמיג.
אצלי הצמיגים המקוריים גמורים ואינני מחליף כי בשוק יש עתה בשוק בעיקר סיני שלא יעניק שיפור באחיזה לעומת מה שיש אצלי כעת. כשאני נוהג כיום עם הצמיגים בעלי הסולייה המשופשפת עד דק אני עדיין מרגיש אחיזה סבירה, ואני נוהג באופן שהוא מאתגר את הצמיגים כהלכה.
בנוסף שנות האופנוע הארוכות והמורכבות לימדו אותי, אולי טוב מאחרים, איך מרגישה תקשורת טובה עם הצמיג והכביש, ככה שאני סומך על עצמי...
&nbsp
לגבי הטיפולים הסטנדרטיים, אתה כן סומך על חברת הליסינג שמטפלת במוסכיה?

הבן שלך לא צריך לישון בלילה

כי החמאס מאיים עליך בטילים . ולא אתה צריך לחשוש מהמנהרות .
אני בכלל לא מבין . מה זה משנה מהיכן החמאס יתקוף קרקעית ? למה כולם מקשקשים על מנהרות ? בגלל שגלעד שליט נרדם בשמירה ?

למעלה