צמיגים לשברולט קרוז 205/60/16

איתי ג

New member
צמיגים לשברולט קרוז 205/60/16

שלום,
הרכב הוא שברולט קרוז 2009 1600, והצמיגים שהוא נועל נושאים תאריכי ייצור בשנת 2011 ובשנת 2012. אני לא רואה סימני יובש ומדידת החריצים מעלה שנוצרו עוד כ-7-8 מילימטר של גובה בחריצים. האם הייתם מחליפים צמיגים במצב זה?
במידה וכן, על איזה צמיג הייתם ממליצים? אני מחפש קודם כל בלימה טובה ברטוב וביבש, ואח"כ צריכת דלק ואורך חיים (שלא יתייבש מהר).
הציעו לי אצל אנטון ביפו כמה דגמים:
1. Hankook Optimo K415 205/60R16 92H ב-1400
2. Toyo Nano Energy R38 205/60R16 92V ב-1500
3. צמיגי קלבר ב-1200 ש"ח, כנראה מהדגם 205/60R16 92H DYNAXERHP3 KL
אני מקווה עוד לקבל איזו הנחה במקום.
תודה מראש על העזרה.
איתי

איתי ג

New member
יש להם גם דנלופ

אבל אחרי שנפלתי פעם עם הדנלופ מהייצור האסיאתי דווקא, שהחליקו על רטוב, אני מעדיף שלא לבחור בהם שוב.

enigo

New member
אם הצמיגים במצב טוב, ואין סימני יובש - לא הייתי מחליף

איתי ג

New member
תודה רבה וחידוד

בכמה וכמה אתרים ופורומים ראיתי טענה כאילו אורך חיי צמיג הוא 3-4 שנים ולאחר מכן הגומי מאבד מתכונותיו (כולל טענה שהאוזון פוגע בו) ולכן הבלימה נפגעת. האם אתה לא מסכים עם דעה זה? דווקא באתר של אחד ממשוקי הצמיגים ראיתי דעה אחרת (כמדומני tire club) אבל זו נראתה דעה בודדת במערכה.
תודה רבה,
איתי

enigo

New member
הצמיג מאבד מתכונותיו עם הזמן, בהחלט

אבל הקצב לא קבוע, גם כתלות בצמיג אבל בעיקר כתלות בחיים שעבר הצמיג. נסיעה בלחץ נמוך, חניה בשמש חזקה וכן הלאה מקצרים את חייו.
בכל מקרה, בדרך כלל הפגיעה בתכונות הגומי מתבטאת גם בסדקים זעירים, משהו שנראה פשוט כמו גומי יבש. אם אין את הסדקים הללו, כנראה שהיה לך מזל והצמיגים אצלך נמצאים עדיין במצב טוב.

איתי ג

New member
תודה רבה, אנסה לצלם את הצמיג באור יום

כדי להתייעץ עמכם על מצבו

גם אם הצמיגים לא יבשים הם מאבדים גמישות

מהמורות הכביש מורגשות יותר. בהחלפה לחדשים מרגישים את ההבדל

למעלה