בעית הנעה ברכב חדיש

לחיים1

New member
בעית הנעה ברכב חדיש

קניתי את הקרוז לפני 3.5 שנים, חדשה!, נסעתי 55000 ק"מ , וכבר פעם שנייה שאני מושבת עקב בעיות התנעה. המתנע מסובב את המנוע בסיבובים נורמאליים אך המנוע לא מניע.
בפעם הראשונה ב 20000 ק"מ מכונאי שגריר בא ופשוט הניע כ חמש דקות רצוף עד שבסוף הונע המנוע. קניתי מכונית חדשה כדי לא להיתקע והנה זה קורה.
פעם השנייה היתה ב 50000 ק"מ. שוב הזמנתי שגריר אך דרשתי להביא למוסך השרות. לא היתה דיאגנוזה במוסך, שוב הניעו והניעו, השפריצו קצת לתוך סעפת היניקה, ושוב הניעו עד שהונע.
שלחתי שאלה ל UMI באם מכירים בעיה כזו בדגם הזה ואיך פותרים... לא עונים.
גם המוסך לא יודע הסיבה. מתסכל,
מה מציעים החברים פה לעשות.

יתכן שלחות או רטיבות בחוטי ההצתה גורמים לזה

תחליף את חוטי ההצתה. זה לא סיפור יקר

1צביקה1

New member
יש לי פתרון קצת רדיקלי, אבל אני לא רואה אחר. תחליף ליפנית.

המוניטין של שברולט הוא לא משהו, בלשון המעטה...

לחיים1

New member
מצטער לאכזב אותך, נסעתי לפני המכונית הזו על יונדאי סונטה

300000 ק"מ והבן שלי נוסע איתה עד היום.
היפנים טובים, הקוראנים משתדלים להיות יותר טובים.

הקושי באיבחון נובע כי זה קורה בממוצע רק פעם ב20-30Kקמ

האפשרות הסבירה: בעיה חשמלית? העברת זרם לפלאג ויצירת ניצוץ? האם זה נבדק? הצנרת החשמלית שמובילה חשמל מהקואיל לפלג
&nbsp
תאורטית, מה שפחות סביר אבל אפשרי: בעיה בזרימת הדלק לתאי הבעירה? משאבת דלק, מזרקים, פילטר אויר...למשל אולי לכלוך בדלק יכול לגרום לסתימה שיכולה להיפתח לעתים גם באופן ספונטני.
&nbsp

לחיים1

New member
לכלוך בדלק נראה פחות סביר כי המנוע עובד עגול ומדוייק מאד

תמיד, להוציא שני המקרים שפשוט לא התניע. וכשזה קרה פשוט הניעו כ 5 דקות רצןף (מטורף) עד שנדלק, זה לא עושה טוב גם למצבר הפטנט הזה.
רכיב חשמלי כושל נראה יותר סביר אך איך אמצע אותו כדי שלא יקרה לי שוב באיזה לילה קודר באיזה מקום נדח.
קונים מכונית חדשה וזה מה שקורה, ומה שהכי מעצבן שהיבואן לא עונה לי למייל המפורט ששלחתי לו.

שמע לחיים1, החיים לא תמיד פשוטים...

הרבה יותר קל לאבחן בעיה שקיימת ממשהו שלא קיים בעת שאתה בודק.
גם אני רשמתי שלכלוך בדלק זה פחות סביר אבל ההסתברות איננה 0.
אני הייתי בודק את הניצוץ בכל אחד מהפלגים וגם את זרימת הדלק דרך המשאבה ודרך המזרקים.
וייתכן שלא ימצאו אבל צריך לחפש היטב...אם לא ימצאו ייתכן שהבעיה תתעורר בשלישית [בהנחה שה2 הקודמות היו מסיבה זהה ולא רק הסתמנות זהה] בעוד די הרבה זמן. ואתה צריך לדעת שלא בהכרח קל לאבחן.
האם מהסיבה הזאת להחליף הרכב כעת? זה מאד סובייקטיבי.
היבואן לא עונה כי הוא ישראלי. מודעות השירות כאן איננה מדהימה. תכתוב אי מייל ליצרן ותיענה תוך דקות וגם היבואן לפתע פתאום, יחזור אליך...

לחיים1

New member
ראשית תודה, וודאי שאם UMI לא יענו אשלח ישירות

ל GM קוריאה. אני לא מתכוון להשאיר את הבעיה הזו פתוחה.

לחיים1

New member
שאלתי אותם אם הם יודעים על בעייה כזו או דומה אך אין

תשובה. זה גם מה שקיוויתי שיקרה בפורום המכובד הזה, שאולי מישהו חווה כזו בעיה מעצבנת ויספר מה עשה/פתר.

למעלה