המלצות למכונית חדשה וקטנה (;

neli9

New member
המלצות למכונית חדשה וקטנה (;

היי,
אז הגיע הזמן להתחדש ב 2016
אשמח לשמוע המלצות ממי שיודע\מבין

ההתלבטות שלי כרגע היא בין טויוטה אייגו לבין יונדאי I10 - שתיהן דיי זהות במחיר.
- שתיהן עם מנוע 1000 וליונדאי יש I10 נוספת עם מנוע של 1500 -6 K יותר לערך.
השאלות שלי הן כאלה -
א. רוב הנסיעות שלי הן בעיר, אך כן חשוב לי רכב חזק עד כמה שאפשר שאוכל לנסוע איתו לטיולים פה ושם ולא להרגיש שהוא "סוחב" את הנסיעה, אלא נוסע חלק...האם היונדאי I10 עם המנוע הגדול יותר, עדיפה?
ב. מי מהן אוכלת יותר דלק?
ג. איך מאזדה 2 ?
* מבחינת מראה (מה לעשות, אחרי הכל אני גם בחורה) טויוטה אייגו עוברת בהליכה את היודנאי, נראית פי 10 הרבה יותר מחודשת ויפה, גם מבחוץ וגם מבפנים.
בקיצור, כל המלצה וטיפ בנושא יתקבל בברכה !!
תודה מראש

dani666

New member
אם האייגו במשוואה, אז תסתכלי גם על ה C1/108. אלו ...

... בעקרון אותן מכוניות, מיוצרות באותו מפעל, אותו מנוע, אותה תיבת הילוכים. רק זולות יותר.

האייגו/C1/108 - קטנה יותר (פיזית) כך שתסתדר טוב יותר במקומות צפופים. אבל גם הנושא במושב האחורי ירגיש את הצפיפות הזו. מקדימה - אותו גודל. היא קלה יותר וחסכונית יותר בדלק. אבל, יש לה תיבת הילוכים רובוטית חד מצמדית - חובה לנסות לפני שקונים (!) ובמיוחד באזרים פקוקים.

ה i10 הרבה יותר "רכב" (4 חלונות חשמל, 4 פתחים למזגן, מראה סולידי יותר) וגם *3* מושבים מאחור (רק 2 בשלישיה הקודמת). בעל תיבה אוטומטית רגילה ומיושנת (4 הילוכים) ובזבזני יותר בדלק. מצד שני החלפת ההילוכים חלקה ונעימה.

קחי מכר לסיבוב בשתי המכוניות. את תנהגי. הוא ישב מאחור. המחירים בגדול אותם מחירים אז תבחרי את זה שיימצא חן בעיניך יותר אחרי נסיעות מבחן.

שתיהן יקחו אותך לכל הארץ גם בדגם ה 1 ליטר. לא לדאוג.

neli9

New member
תודה על התגובה :)

טויוטה לא "עדיפה" על פני פיג'ו \סיטרואן ? גם אם מדובר במיני...?
פיג'ו דווקא המליצו לי לא לקחת.
ואני דווקא לא הכי מחבבת רכבים קטנים, להפך..כך שאין לי בעיה להסתדר עם רכב קצת יותר גדול, אבל מכל מיני סיבות כאלו ואחרות החלטתי ללכת הפעם על משהו קטן יותר. כך שאם היתר יותר קטנות מהאייגו זה כבר משמעותי, כי היא דיי קטנה בפרט מאחור והתא מטען גם פיצי :( (אין לה חלונות חשמליים מאחור? )

לגבי ההילוכים אני באמת לא יודעת איך אסתדר עם הרובוטי מצמד כפול כי נהגתי עד היום ביונדאי והתרגלתי לאחר..
מבחינת מראה דיי התאהבתי באייגו, חיצונית ופנימית אבל השאלה אם היא גם יפה וגם אופה בהשוואה לאחיותיה בחברות האחרות..

dani666

New member
שוב : אייגו/C1/108 - זה אותו רכב ! ...

אותו מפעל. אותו מנוע. אותה תיבת הילוכים. ומכיוון שזו אותה תיבת הילוכים - אז מדובר על רובוטי *מצמד בודד* בשלושתן. קחי אותה לנסיעת מבחן תראי אם את מסתדרת איתה.

neli9

New member
המשך

כמון שאעשה נסיעת מבחן אבל לאחר בדיקה ברשת, לא הצלחתי למצוא יותר מדי ביקורות טובות על האייגו, הרוב נטו לפיקנאטו וליונדאי, אז אני כבר מתלבטת..
הבנתי שטויוטה דיי קלה למכירה בשלב מאוחר..

MissPegi

New member
לדעתי

כדאי שתיקחי כאופציה גם את הקיה פינקנטו. היא מגיעה עם 7 שנות אחריות שזה יתרון ענק

ziva26

New member
פיקאנטו

אני מסכימה עם MissPegi.

לפני ארבעה חודשים עשיתי את הקניה שלי עם אותם צרכים ובסוף בחרתי בפיקאנטו. אצלי דווקא היופי של המכונית היה שיקול גדול יחסית וגם חוות הדעת המצויינות שיש עליה.

דרך אגב, שבוע שעבר עשיתי טיפול ראשון שעלה לי 405 ש"ח. גם כאן היית מופתעת לטובה. חששתי ליותר.

neli9

New member
האחריות ל 4 שנים היא על מנוע וגיר

עכשיו אני צריכה לחשוב איך אני מורידה את המחיר בסוכנות :D

למעלה