המלצה לרכב?

Heroes

New member
המלצה לרכב?

היי,

אני מחפש רכב אוטומט, התקציב גמיש, אני מעדיף שיהיה סביבות 30K, אבל יכול גם 40-50K, אם אמצא משהו ששווה את זה.
הצרכים זה בעיקר נסיעה לעבודה (פ"ת לנתב"ג) של סה"כ 40~ ק"מ הלוך וחזור. עוד נסיעות קטנות פה ושם, אבל לא משהו רציני מדיי.
זה יהיה הרכב הראשון שלי, כשיש לי גם ניסיון מועט בנהיגה.

חשבתי על משהו יחסית קטן, אבל עם מנוע עדיין חזק, במידה וכן ארצה לעשות נסיעות יותר רחוקות (ירושלים וכו').
משהו כמו סוזוקי סוויפט, אולי? אחותי קנתה 2008 והיא מרוצה.

מה אתם חושבים?

תודה.

enigo

New member
היא מצאה סוויפט 2008 ב-30K? מוזר

זכרתי מחירון גבוה יותר, והרכב נמכר יחסית קרוב למחירון.

Heroes

New member
לא לא,

היא קנתה את הסוויפט שלה בסביבות 45K. הוא גם היה עם קילומטראז' מאוד נמוך, יחסית.
אפשר למצוא בסביבת 30K (30-40), אבל בד"כ יהיה איזשהו קאצ' (ליסינג/קילומטראז'/שנה וכו').

כמו שאמרתי אם אני אמצא משהו באמת שווה, אני מוכן להשקיע. לטובת ההמלצות שלכם הייתי שמח לשמוע אם יש משהו בסביבות ה-30K שיכול להתאים.
אם תגידו שההיצע במחיר הזה נמוך ושווה לי להשקיע את ה-15K ברכב יותר טוב, אקשיב לכם כנראה.

אגב, איפה גם מומלץ לחפש? יד2? פייסבוק? יש אתר שנתקלתי בו בשם Switch...

enigo

New member
בתקציב הזה סיריון היא פתרון טוב ונפוץ מאוד

הסוויפט האמורה היא אופציה טובה גם כן ואחותה הקטנה, הספלאש, תיתן יכולת דומה במחיר נמוך יותר, אך היא פחות נוחה ומעודנת.
אופציה זולה יותר, וטובה בהרבה מהתדמית שלה, היא קליאו C אוטומטית. מנוע 1600 חזק יחסית, יציבות של מכונית גדולה יותר ובטיחות טובה. צריכת דלק לא מבריקה (אבל לא גרועה - די דומה לשל הסוויפט לדעתי) אבל אם לא נוסעים הרבה ההפרש בכסף יוצא די קטן.

Heroes

New member
מעניין, נבדוק. ושאלה-

מה אתה חושב על רכבים עם נפח מנוע של 1000-1250 סמ"ק?
נראה שהמגמה היא להוריד את הסמ"ק בהרבה מכוניות (כמו גם הסוויפט החדשות וגם הפולו (שאני מזכיר כי היה לנו)).
למה בעצם? בגלל החיסכון בדלק?

חשבתי לשקול גם את ה-i10/פיקנטו או שאר דגמי המיני עם המנוע הקטן יחסית. הם מאוד פופולאריים לאחרונה.
מצד אחד השימושים שלי ביום-יום כרגע הם באמת מאוד מינימליים (נסיעות לבד למרחקים לא גדולים), מצד שני אני לא רוצה שזה יגביל אותי מבחינת נסיעות יותר רחוקות ואולי גם כמה נוסעים ברכב.

enigo

New member
אפשר להגיע עם מכונית מיני מאילת לחרמון בלי בעיה

לפחות לאוטו. כמובן שהנסיעה תהיה פחות נוחה ושקטה מאשר בסופרמיני או משפחתית, אבל זה אפשרי בהחלט.
וכן, מקטינים מנועים בשם החסכון בדלק.

שווה לך לבדוק

קיה פיקנטו ספורט (Sport) עם מנוע ה-1.25 ליטר ותיבת 5 הילוכים ידנית. מעבר לחווית נהיגה מדליקה והאמינות של קיה הוא יכול לשמש אותך לכל סוגי הנסיעות שציינת

enigo

New member
הוא רוצה אוטומט. אם היה רוצה ידני, היה מבחר גדול יותר

כולל לא מעט מכוניות עם חווית נהיגה הרבה יותר מדליקה מאשר הפיקנטו הנ"ל.

למעלה