האם התקנה של לוחית זיהוי מקדימה על הרכב תלויה

kitt

New member
האם התקנה של לוחית זיהוי מקדימה על הרכב תלויה

בגובה חשבון הבנק של הבעלים?
לאחרונה אני עובר כמעט יומיום באחד הישובים היותר מבוססים בארץ, יוצא לי לראות שם באופן די קבוע שני כלי רכב ללא לוחית זיהוי קדמית (ולא, אין חורים בפגוש, ואין לוחית "שנפלה" על הדש ליד החלון הקדמי).
אחד מהם זה A8 והשני ריינג' רובר. לשתי המכוניות יש בפגוש מקום שמיועד ללוחית הזיהוי כך שאין שום דבר עם "כיעור" הרכב כתוצאה מהלוחית...
את בעל האאוידי יצא לי גם לראות נוהג בכביש החוף בשעת פקקים, גם על הכביש הוא מתנהג כאילו הכביש שייך לו.

kompy

New member
כנראה שלוקחים את הסיכון בקבלת דו"ח של 500 ש"ח

או שאין סיכון בכלל.
כמעט ולא יצא לשמוע(אם בכלל) על דו"ח כזה שניתן.
תמיד ניתן לתרץ זאת - "אני בדרך לתחנת המשטרה להודיע על אובדן/גניבה ואח"כ למכון להטביע חדש".

WarDog

New member
רק שאם אין לך אפילו זכר ללוחית(חורים/מיקום מיועד וכו')

רק שאם אין לך אפילו זכר ללוחית(חורים/מיקום מיועד וכו') התירוץ לא יתפוס.

kompy

New member
אז קבל תרוץ נוסף - הרכב יצא הרגע מפחחות וצבע

והוחלף לו מגן/פגוש/טמבון קדמי.

eladts

New member
זה דבר שקל מאוד לבדוק

אם הרכב בדיוק יצא מפחחות אמורה להיות לבעל הרכב קבלה. חוץ מזה, כל הפחחים שאני ראיתי יודעים להרכיב את לוחיות הרישוי אחרי שהם מחליפים פגוש.

elians

New member
גם לי יצא לראות ראנג רובר אחד או שניים ללא לוחית

ובמבט עמוק יותר גם אין לו מקום או סימון ללוחית קדמית, כנראה שלאט לאט משרישים את העניין של לוחית מאחור בלבד.

kitt

New member
יש מקום באמצע הפגוש ללוחית (בריינג' שאני ראיתי) ובכל זאת אין

לו אחת.

eladts

New member
במספר מדינות בארה״ב

החוק מחייב רק לוחית מאחור. המספר הזה הולך ומצטמצם עם הגברת השימוש בגביה אלקטרונית בכבישי אגרה. בחלק מהמדינות לי שמחייבות לוחית קדמית למי שכבר יש רכב עם לוחית אחת יש פטור, למרות שמי שמוציא לוחיות חדשות חייב שתיים.

kitt

New member
בדקתי, אנחנו לא שייכים חוקית לארה"ב (מוניטרית זה כבר

עניין אחר).

eladts

New member
אבל זו הסיבה

שאפשר בכלל להשיג מכוניות בלי מקום ללוחית קדמית. לא תמצא מכונית שמיוכדת לכבישים ציבוריים בלי מקום ללוחית אחורית כיוון שזה לא חוקי בכל מקום בעולם, אז אף אחד לא מיצר דבר כזה.

srami

New member
גם בקנדה (לפחות בקוויבק - יש טוענים שזה לא קנדה)

© DrorZi

New member
פרארי בצהלה גם ללא לוחית רישוי קדמית

אבל שם באמת זה מכער את האוטו נורא...

kitt

New member
בטח גנבו לו את הלוחית כי הסמל לא התפרק

למעלה