רוצה להתייעץ לפני רכישה - קיה או מאזדה

רוצה להתייעץ לפני רכישה - קיה או מאזדה

מקווה שאני במקום הנכון :)

החלטתי להחליף את הטרנטה במשהו קצת יותר טוב, קליל וששותה פחות דלק. מתלבט בין המאזדה 2 לקיה פיקנטו.
חשוב לי שהיא תהיה נוחה ומרווחת ושאני ארגיש את השיפור והשדרוג.
אין לי המון כסף... אבל שמתי קצת בצד.
מה אתם אומרים?

© DrorZi

New member
מה יש לך היום?

הפיקנטו קטנה הרבה יותר מה 2
אתה קונה חדש או משומש ?

נוהג על פז'ו 205

טרנטה טרנטה, אבל הוכיחה את עצמה.
אין לי בעיה עם רכבים קטנים, השאלה כמה היא מרווחת מבפנים ואיך התא מטען.
אני רוצה לקנות חדש.

© DrorZi

New member
המזדה 2 הוחלפה מזמן ואוטוטו מתחילים למכור אותה פה

מה שנמכר כרגע אלו עודפים של הדגם הקודם

205...

כלומר אתה נוהג על ידני

אתה הולך לרכוש חדש ? פיקנטו ידני זה נפח 1.0
לאן אתה נוהג? עירוני? בן עירוני? הררי? מישורי?
אם הררי וידני אתה צריך להיות מיומן עם מנוע קטן וידני אבל כנראה שיש לך את זה
&nbsp
לגבי מזדה 2 ידני אני לא מכיר. בעצם אני לא מכיר גם את האוטומט...חכה לאחרים, אבל העיצה שלי היא שתידבק לגיר הידני. לפני כמה שבועות הייתי בסלוניקי, יוון ובסביבותיה. בקושי ראיתי שם אוטומט. כולם ידניים. מרצדסים גיר ידני...
כשאתה מסתכל איך נוהגים, אתה מגלה ששמיים וארץ. כבישים תלולים, חלקם צרים, גיר ידני, והנהיגה בזרימה מהירה, ובאדיבות...הייתי כשבוע והסתובבתי לא מעט ולא שמעתי אפילו צפירה אחת... בדיוק כמו אצלינו

אל תיגרר אחרי הישראלים שנוהרים אחרי האוטומט ברפידלי רשינג דגנרציה מוטורית... לטוב זה בוודאי לא מוביל.
&nbsp
נקודה בעייתית לגבי הפיקנטו. אינני יודע איך המזדה באספקט הזה אבל תברר:
אתמול חזרתי מחיפה דרך כביש החוף, [מספר 2] הרכב קטן וקל משקל. אני נוהג די מהר... וכשאתה מעל המהירות המותרת יש חווייה של מכות הרוח. מכות רוח צד הן מאד מפחידות, והייתה לי תחושה שאני עסוק בלתקן עם ההגה.
בד"כ אני נוהג באיזור ירושלים וסביבותיה וגם בואך ת"א, ומכות רוח שכאלה מעולם לא חוויתי...לא נעים...ייתכן שהמזדה רכב כבד יותר וזה פחות משמעותי כשמדובר על רכב כבד.

enigo

New member
רק לדייק - היו 205 אוטומטיות. מעט מאוד, אבל היו

(אני בטוח שבגרסה הפתוחה, אבל אולי גם ברגילות).

enigo

New member
גם אני זכרתי שהתיבה האוטומטית שודכה למנוע ה-1600

אבל לא זכרתי אם זה היה רק בפתוחות אם גם ברגילות. בכל מקרה, אני אתפלא אם יש עוד כאלו שנוסעות היום - בזמנו הגרסה האוטומטית היתה אחראית רק לשבריר מהמכירות בארץ.

enigo

New member
בוא נבהיר מיד שני דברים - נוחות ברמה של ה-205 קשה למצוא

היום, ושתי המכוניות שהזכרת לא מתקרבות אפילו לאיכות הספיגה של מתלי ה-205, אפילו במצב טרנטה (ובהנחה שלא החליפו לה בולמים למשהו חליפי עלום).
דבר שני - לא בטוח בכלל שמאזדה2 תהיה חסכונית יותר מ-205 (בהנחה שיש לך את הדגם הנפוץ - 1400 ידני, שעושה בקלות 1:13 ק"מ לליטר).
מה מכונית מודרנית כן תיתן לך? מרווח עדיף (אם תבחר בסופרמיני כמו ה-2), בטיחות טובה פי כמה (אבל ממש הרבה יותר), עבודה חלקה ונעימה יותר (גם בגלל הגיל, גם בגלל שזה הכיוון שבו פוסעת תעשיית הרכב) והרבה יותר אבזור נוחות (אלא אם תבחר במיני ממש בסיסית). כך שהשדרוג יהיה מורגש כמעט בכל מכונית שתבחר.
עכשיו תורך - כמה זה "שמתי קצת בצד"? זו הגדרה גמישה מדי.
כמה אתה נוסע בשנה (שנדע כמה צריכת הדלק באמת קריטית עבורך)?
מה הצרכים שלך (נסיעות בין עירוניות? מסיע עוד אנשים? מוכן להמשיך עם ידני?).

נוחיות ללא תחרות

גם ב205 וגם הקליאו הישנות.
זה כנראה בולמי זעזועים וגם כורסאות/ מושבים ש...חבל על הזמן.
הייחוד הצרפתי הזה היה בהחלט ייחודיות לתקופתו. איפה זה ואיפה הפיקנטו...שנות אור
מצד שני מעניין איך הנוחות של צרפתים בני זמננו

enigo

New member
וגם ב-306, בקסארה, במגאן דור ראשון ובעוד רבות וטובות

היום נראה שעניין הנוחות כבר פחות קשור ללאומיות. דווקא לסובארו, למשל, יש מכוניות נוחות בדרך כלל, אבל יש עדיין צרפתיות נוחות - למשל הפלואנס, או ה-208 שנוחה יחסית לקטגוריה שלה.

למה לא קשור עוד ללאומיות?

האם למשל, הצרפתים כבר לא מעוניינית לייצר רכ נוח באופן גורף?
למה שלא יילחמו לשמור על הייחוד הכל כך ייחודי ומיוחד להם?

לגבי סובארו? האם הם לא נחשבו נוחים למדי בעבר? אולי לא כמו הצרפתים, אבל נוחים בדרכם... הכרתי פורסטר מייצור 2010 או 2009 שהיה נוח מאד...בולמי זעזועים שאכלו כל מהמורה באלגנטיות

enigo

New member
למה? כי תנאים משתנים ודרישות הקהל משתנות

הכבישים בצרפת סלולים היום טוב יותר מבעבר, ולכן כנראה עניין הנוחות נדחק מעט מול זוויות גלגול או ריסון.

DanaGoldstein

New member
תלוי מאד בך

אני מאד מרוצה מהקיה פיקנטו שלי, לדעתי מכל הבחינות מדובר ברכב מצויין, אבל אתה צריך לעשות נסיעות מבחן על שני הרכבים ולראות איזה מהם אתה מעדיף.

shira034

New member
קיה פיקנטו. ואני אסביר

ממה שאני מכירה, המאזדה 2 אמנם מעט מרווחת יותר אמנם לא מדובר בהבדל משמעותי. הקיה פיקנטו חסכונית יותר בדלק (לטעמי, זה חשוב יותר) ואם תשאל אותי? גם נראית הרבה יותר טוב. לעניות דעתי, אם בא לך להשתדרג וגם להתפנק קצת (תמיד מומלץ)וגם אפילו לחסוך מעט כסף, לך על הקיה.

enigo

New member
מזל טוב! אני רואה שצרפת לתיק הלקוחות גם את קיה, אחרי אלבר...

אבל עצה קטנה - דברי עם היח"צ ששכר את שרותייך, ובקשי שיתן לך בריף קצר על הפיקנטו. כי להמליץ על הפיקנטו דווקא מכיוון צריכת הדלק, זה כמו להמליץ על ביבי כי הוא צנוע...

shira034

New member
כדאי שתבדוק את המקורות שלך

במקום לרקום מעשיות וסיפורים.

enigo

New member
לגבי זה שאת מגיבה מטעם אלבר? העדויות בפורום מספיקות

החברה מופיעה באחוז ניכר מההודעות שלך, תמיד בצורה חיובית, תמיד עם המלצות על שירותים שלהם (גם בפורומים אחרים ראיתי המלצות שלך על אלבר, למשל על השכרת רכב דרכם בחו"ל, אם אני זוכר נכון).
או שהתכוונת לגבי צריכת הדלק של הפיקנטו? כי גם לזה יש לי סימוכין, ולא רק העובדה שזו התלונה הבולטת ביותר על האוטו בקרב אנשים שרכשו אותו.

למעלה