מה דינו של אדם שחייב הרבה מאד כסף

מה דינו של אדם שחייב הרבה מאד כסף

אבל הוא כלל לא עובד כלומר אין לו כלל הכנסה ?

המקרה הוא כזה: אדם שנקלע לחובות עבר בדיקת יכולת ונקבע שהוא חייב לשלם סכום כלשהו כל חודש. הוא כבר שנים לא משלם סכום זה ולכן יש נגדו לא מעט תיקי הוצאה לפועל. כמו כן רישיון הנהיגה שלו נשלל. הוא למעשה חי כל הזמן בפחד שמשטרה תגיע אליו.

האם ניתן להגיע לסטטוס בו בית המשפט פוסק שהוא לא צריך לשלם כלום וכל תיקי ההוצאה לפועל כנגדו מבוטלים ? מה ההליך שיש לעבור ?

תשובה!

חובות אינם נמחקים/נשמטים מעצמם... כל עוד תיקי ההוצל"פ אינם נסגרים הם רק תופחים ותופחים (מריביות , הצמדות ועוד).

על מנת להיפטר מהחובות, יש להגיע להסדר בהוצל"פ או לסיים את החובות באמצעות הליך פשיטת רגל (אם בהסדר או בהפטר).

תשומת לב, בהליך פשיטת רגל, חייב שאינו עומד בתשלומים החודשיים שהושתו עליו, ימצא עצמו במוקדם או במאוחר מחוץ להליך וחזרה בהוצל"פ.

תודה על התשובה. רק לחדד משהו, האם ניתן לעבור

הליך פשיטת רגל בו החייב לא משלם דבר ? מדובר באדם שלא מרוויח שקל (ולמעשה מקבל את צרכי המחייה הבסיסיים שלו מאמו וגרושתו ....) ככה שאין לו למעשה שום אפשרות לשלם ....

תשובה!

אחד מאדני הבסיס של הליך פשיטת רגל הינו התשלום החודשי.

על כל חייב המצוי בהליך פשיטת רגל מושת תשלום חודשי בהתאם ליכולת הכלכלית, כאשר התשלום המינימאלי נאמד על סך של 100 ש"ח לחודש.

יואב1010

New member
תוספת קטנה

קיימים מקרים נדירים ביותר בהם בית המשפט אינו קובע תשלום חודשי.
אני עד היום נתקלתי במקרה אחד ויחיד כזה אבל זה קיים.

כמובן שבשביל להגיע לכזה מצב צריך נסיבות מיוחדות וחריגות.

פשיטת רגל - סכום חודשי מינימאלי

דרקון שלום,

מבלי להביע דעה על המקרה הפרטי שלך, אני פשוט לא יודע מספיק פרטים
אבל אני מכיר כמה מקרים שבית המשפט קבע בצו הכינוס 50 ש"ח לחודש.

אמיר דניאל 050-5919502 http://www.hovotout.blogspot.com

doron700

New member
ואוו כמה צרות כאלה יש

לא ידידי אין דבר כזה שבית המשפט פוסק שהוא לא חייב יותר וכול התיקים נסגרו.
יש שני אפשרויות והשניה היא זאת שצריכה להעשות
הראשונה איחוד תיקים.
השניה פשיטת רגל.
אם הוא לא יעשה את אחת מהפעולות האלה דינו שכול הזמן ירדפו אחריו
בנוסף-יש אפשרות לקבל סיוע ממשרד המשפטים - הם יושבים ברחוב הנרייטה סאלד בתל אביב-שלח אותו לשם למען יוכל לצאת סוף כול סוף מהסבל שלו
דורון עמית
www.doronamit.co.il

למעלה