קשה לי

AFuckingDancer

New member
קשה לי

אני לא יודעת מה לעשות...

בזמן האחרון התחלתי לריב עם אמא שלי מלא. רבתי איתה לא מעט גם קודם אבל בחודש האחרון הריבים נהיו הרבה יותר רציניים על נושאים הרבה יותר קטנים...
בשישי האחרון היה לי ריב ענק איתה ובדרך כלל מה שאני עושה אחרי ריב כזה אני שולחת לחברה הכי טובה שלי הודעה, אבל אמא שלי לקחה לי את הטלפון והמחשב ולא יכולתי לדבר איתה, אז עשיתי משהו שבחיים בחיים לא עשיתי, לקחתי מספריים וחתכתי את הגב של יד ימין שלי (אני שמאלית) שישים ושלוש פעמים (כן, ספרתי).
אתמול אמא שלי אמרה שהיא יכולה לקחת אותי מבית ספר לשיעור ריקוד וכשנכנסנו לאוטו היא ראתה את היד שלי ושאלה מה זה, נכנסתי לפאניקה ופשוט יצאתי מהמכונית ולקחתי את האוטובוס במקום, ולא הסכמתי לדבר על זה עם אמא שלי. מאוחר יותר אבא שלי בא אליי ואמר לי שאמא שלי סיפרה לו על היד והוא אמר לי שיש 4 סיבות מרכזיות שילדים חותכים את עצמם. אני זוכרת רק את השתיים שהיו נכונות לגביי- שהם לא מרגישים שהם יכולים לדבר עם מישהו ושהם רוצים להראות כמה קשה להם בלי לדבר על זה.
היה לי היום את השיעור הראשון עם המחנכת שלי השבוע (מיום ראשון היו לנו מלא ביטולים על השיעורים איתה) וכשהיא שמה לב ליד שלי היא אמרה לי שאנחנו צריכות לדבר. נכנסתי שוב לפאניקה ואמרתי משהו על זה שאני הולכת לשירותים וברחתי, לבכות בשירותים.
יש לי מחר אסיפת הורים איתה ועם אמא שלי ואני יודעת שהנושא הזה יעלה ואני פשוט ממש לא רוצה לדבר על זה. אני יודעת שאני לא צריכה לחתוך את עצמי אבל ברצינות שעכשיו לפחות למדתי לא לעשות את זה במקום שאי אפשר באמת לכסות בלי להיראות דפוקה. אבל אני באמת לא מבינה- למה לאנשים כל כך אכפת שלקחתי מספריים וחתכתי את העור שלי? זה לא כואב להם, זה כואב לי (וגם זה לא באמת כואב). אותם לא שואלים כל שנייה ממה זה, שואלים אותי. זה לא יעשה להם צלקות, זה יעשה לי. זה לא אומר עליהם כלום, זה אומר (אני מקווה) שקשה *לי*, אז למה כולם עושים מזה כזה עניין גדול? אם הייתי יודעת שיעשו מזה כזאת דרמה הייתי פשוט צורחת על אמא שלי במקום

AFuckingDancer

New member
טוב אז בכמה דקות המסכנות שעברו מהרגע ששלחתי את זה

אמא שלי באה לדבר איתי ואמרה שאם אני לא אפסיק לעשות עניין גדול מכל דבר קטן ביום ראשון במקום ללכת לשיעור ריקוד אני הולכת לפסיכולוגית כי היא מרגישה שהיא מפספסת משהו ושברור שקורה משהו שאני לא יכולה לדבר עליו איתה ושהיא מרגישה שאין לה מה לעשות יותר עם זה- זה הפיתרון האחרון

אין לי שום דרך אחרת להגיד לה את זה-
לא קורה לי כלום

גם אם היה קורה לא הייתי מדברת איתה כי היא ישר תשפוט אותי ואין לה שום דרך לגרום לי להרגיש טוב יותר עם עצמי

היא מרגישה כאילו אין לה מה לעשות?! היא?! מי מאיתנו תקועה בבית שאמא שלה לא מפסיקה להתעצבן עליה ואז להאשים אותה שהיא לא מדברת איתה? מי מרגישה אשמה בלי סיבה אחרי כל "שיחה" כזאת כי היא כזאת קשה שעושה את החיים מסובכים? על מי מאיימים לשלוח לפסיכולוגית במקום לשיעור ריקוד? למי לוקחים את הדרך היחידה לדבר עם החברה הכי טובה שלה אז היא חותכת את היד שלה? יש לה מלא מה לעשות, והיא לגמרי יכולה להתחיל בלצאת לי מהוריד

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
את חשובה לנו

היי יקירה,
שומעת בדבריך את הכאב על הניתוק מהחברה, את הכאב על המתיחות בינך לבין אמא והאיום על הפסקת השיעור לריקוד.
הכאב הזה מרגיש ונשמע אולי חזק יותר מהכאב ביד הפצועה.
אני נמצאת כאן איתך, שולחת לך חיבוק מרחוק ודואגת לך.
חשוב לי שתנסי לראות את האופציה של השיחות עם הפסיכולוגיות כמשהו שיכול לעזור לך -סוף סוף יהיה מישהו שיקשיב ויעזור. בנוסף, הפסיכולוגית תוכל, באישורך, גם להסביר להורים מה רצוי לא לעשות...ומה כדאי ומומלץ לעשות...היא תתווך בינך לבין ההורים וזה יכול להיות הקלה גדולה עבורך.
מזכירה שתפקיד היועצת בבית הספר להקשיב לך...להיות שם עבורך.
את מוזמנת להיכנס לצ'אט שלנו עכשיו ובכל יום מתשע עד חצות (מלבד בשישי) ולשוחח עם מתנדב/ת שלנו :
[URL]https://sahar.org.il/[/URL]

חשוב לי שתדעי כי אנחנו כאן עבורך, שאת חשובה לנו

עדכני בבקשה כאן או במסרים אישיים.
לילה טוב ושקט,
מתנדבת סה"ר

קראתי את מה שכתבת

הלב שלי יוצא אלייך
אני מבין את הכעס כלפי אימא ב100%
תלכי לפסיכולוגית, את תראי כמה זה עושה טוב אם זאת תהיה פסיכולוגית טובה
זה יעזור לך ללמוד איך לפתור בעיות, איך להביע את עצמך וזה יעזור גם להורים להבין אותך
הפסיכולוגית שלי ישבה איתי ועם אימא שלי לשיחה ופתחנו דברים ביחד וככה לא חששתי להביע את מה שאני רוצה להגיד

זה הדבר הכי טוב שיכול להיות לך. אימא שלי לא הציעה לי פסיכולוגית אף פעם עד שקרה מקרה קשה מאוד
יש לך אימא מקשיבה ופתוחה לנושא וזה לא הרבה, אבל זה התחלה

למעלה