אל תגידו לי שיהיה בסדר..

אל תגידו לי שיהיה בסדר..

אל תגידו לי שיהיה בסדר..
בבקשה אל תגידו לי שיהיה בסדר,
אם אתם לא בטוחים בזה.
אל תגידו לי שיהיה בסדר,
אם אתם לא יכולים לעשות שזה יקרה.
אל תגידו לי שיהיה בסדר כדי לנחם אותי..
אל תגידו לי שיהיה בסדר כדי לגרום לי להרגיש יותר טוב עם עצמי,
כי זה לא עוזר.
וכשזה לא קורה,
זה רק גורם לי לשנוא את עצמי יותר,
זה רק גורם לי לכעוס עליכם, ולא לסמוך עליכם.
כי הבטחתם, כי אמרתם. כי באמת האמנתי לכם..
כי לא נשאר לי יותר כלום, מלבד האמונה..
ואני רוצה, אני באמת רוצה להאמין ולחשוב שיהיה בסדר,
כי זה הדבר היחיד שמחזיק אותי בחיים..
אבל יש גבול דק מאוד בין אופטימיות לנאיביות,
ונראה לי שחציתי אותו כבר מזמן..
תמים מצדי לחשוב שיהיה בסדר,
תמים מצדי לחשוב שהכל יעבור..
תמים ומטומטם מצדי לחשוב שמתישהו יהיה טוב..
כמה אפשר לקוות ולהתאכזב?
כמה אפשר לרצות ולהישבר?
כמה אפשר לבכות בסתר?
בשלב מסוים הכוחות אוזלים,
וכרגע, אני ממש מייחלת כבר לחזור לאלוהים.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
אמונה עצמית בשינוי

אנונימית יקרה,

כמה שזה מרגיז לשמוע שיהיה בסדר, כשמרגיש שכל-כך לא בסדר לך.
כמה שזה מעצבן שאנשים מבטיחים שיהיה בסדר, כשבעצם אי אפשר להבטיח דבר כזה.
כמה מתסכל זה שאחרים בוחרים לצבוע את המציאות עבורך בוורוד, בזמן שאת מעדיפה להסתכל למציאות בעיניים, כמו שהיא (גם אם זה נעשה במטרה להקל עלייך). כמה שהם חוזרים על המנטרה שלהם, המציאות שלך לא באמת משתנה. וזה מאכזב אותך, וזה מייאש, וזה גורם לך לכעוס עליהם, ולתהות האם נשארה עוד תקווה לשינוי כלשהו..
ואת יודעת, אולי לא חשוב אם הם חושבים שיהיה בסדר. אולי מה שחשוב זו האמונה הפנימית שלך שהמצב באמת יכול להשתנות, שיש לך את הכוח לשנות...?

יקירה, אם תסכימי לשתף, נשמח לשמוע ממך על מה לא בסדר, מה מטריד אותך, מהו הדבר שאת מייחלת ומקווה לו שלא מסתדר? אם תרצי, את מוזמנת גם לבוא אלינו לשיחה בצ'ט מדי לילה בין 21:00-00:00, לפרוק את כל מה שיושב עלייך, במקום לא שיפוטי, אנונימי לחלוטין....

"לאחת הבעיות הכואבות שלנו יש שם, שם פרטי ושם משפחה. זהו צירוף שתי המלים "יהיה בסדר". צירוף המלים האלה, שרבים מאיתנו שומעים בחיי היום יום של מדינת ישראל, הוא בלתי נסבל. מאחורי שתי המלים האלה חבוי בדרך כלל כל מה שלא בסדר: יהירות ותחושת ביטחון עצמי מופרז, כוח ושררה, שאין להם מקום. ה"יהיה בסדר" מלווה אותנו כבר זמן רב, שנים, והוא סממן לאווירה הגובלת בחוסר אחריות ברבים מתחומי חיינו. כן, ה"יהיה בסדר", אותה טפיחת כתף חבר'מנית, אותה קריצת עין, אותו "סמוך עלי"... ואנחנו כבר למדנו בדרך הקשה והכואבת ש"יהיה בסדר" פירושו שהרבה מאוד לא בסדר." - יצחק רבין

למעלה