בעיה עם ההורים, לא מקבלים אותי כמו שאני

r3dt4g

New member
בעיה עם ההורים, לא מקבלים אותי כמו שאני

בתור בי פולארי עם הפרעת חרדה, זה יכול להיראות לכם קצת מוזר, אבל אני אדם שאוהב לחיות על הקצה, לשחק בגורל, אני לא מפחד מכלום ואף אחד. אני מנהל את החיים שלי בצורה מאוד אגרסיבית. אני סופר אינטליגנטי ויכול לנתח ולהתמודד עם מצבים שאחרים ישברו מהם תוך שניה (התמודדתי עם סמים, גרתי ברחוב), אני אימפולסיבי וחזק, ואני מעריץ את עצמי כי אני בדיוק מי שאני רוצה ליהיות.
אבל ההורים שלי דואגים לי מאוד, כי אני כזה שיכול בקלות למצוא עצמו נהרג בתאונה או ננעל מאחורי הסורגים, בשני המקרים לי זה לא מזיז, אבל זה מטריף אותם וזה מביא לריבים. השאלה, איך אני גורם להם להבין שאני כבר לא ילד קטן, שאני חיי את החיים שאני רוצה, ואליהם לכבד את זה?

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
גבולות

r3dt4g יקר,

נשמע שאתה נהנה להיענות לסקרנות שפועמת בך, שגורמת לך לחקור ולגלות ולבחון גבולות, ושאתה שלם עם עצמך, מוכן לקבל על עצמך את ההשלכות של החיים בסטייל ה"אגרסיבי", כפי שכתבת. נשמע מתסכל ואולי גם מעיק שההורים שלך נטרפים מפחד, מנסים למתן אותך, בזמן שאתה מרגיש חסין, בעל כוחות התמודדות חזקים, מלא תעוזה...
האם יש גיל בו ההורים מפסיקים לדאוג לילדים שלהם, לנכס הכי יקר שלהם? לא בטוח.
האם בגיל מסוים הורים מפסיקים להסתכל על ילדיהם כעל גוזל קטן? גם זה לא בטוח.
למה? אולי הדאגה מונעת מאהבה, אולי מרצון אינסופי לגונן ולעטוף, ואולי לחלקם קשה ההבנה שהמציאות משתנה והילדים מתבגרים לנגד עיניהם.
האם ישנו גורם אחר אשר יכול לסייע לתיווך בינך ובין הוריך? אולי יכול להגדיל את התחושה בקרב הוריך שיש מי או מה שדואג למתן את ההתנהגות האימפולסיבית, כדי שלא ימצאו אותך מאחורי סורגים במקרה הטוב, או נהרג בתאונה במקרה הרע?
אם תרצה לשתף אותנו בהמשך התלבטויות, מחשבות או תחושות, נשמח להיות לך אוזן קשבת, להיות לצדך, כמה שנוכל...

"גם אני רוצה לצאת, לשתות, לרקוד, לבגוד, לשדוד
גם אני רוצה לדפוק שמחת חיים ברמקולים של אוטו עם כבוד.
גם אני רוצה לחטוף, לאכול, לטרוף, לזלול, להקיא את הכל
לרמוס את כל מי שעומד בדרכי, לעמוד על שלי בלי ליפול.
גם אני רוצה אקדח קטן שפותח דלתות וסוגר עניין
אני רוצה לשלם במזומן מתחת לשולחן לאיזה עבד נאמן פודלמן.
גם אני רוצה לשלוף מהשרוול, לצחוק בביטול ולהגיד בזלזול:
קניתי, מכרתי, פתחתי, סגרתי, כיוונתי, יריתי, פגעתי בול.

אני רוצה הכי גדול, הכי מהר, הכי יפה.
אני רוצה הכל הכי טוב, הכי הרבה.
אני רואה את זה מולי, צבעוני, טבעי, על המסך שלי.
אני רוצה להיות שם, אני רוצה להיות שם,
אני רוצה גם, אני רוצה גם...

אבל איפה אני,
ואיפה כולם?
איפה אני,
איפה כל העולם?"

למעלה