האם יש הגבלה על כמות הטיפולים שאפשר לבקש מקופח כללית?

האם יש הגבלה על כמות הטיפולים שאפשר לבקש מקופח כללית?

אני מטופל כבר שנה וחצי במרפאת בריאות הנפש אצל מטופל מסוים.
המטפל הודיע לי שהוא מתכנן לצאת לחל״ת ואז לעזוב את המרפאה בעוד 5 טיפולים לכן התחלנו לעשות שיחות סיכום כבר לפני 2 מפגשים.
בקופח כללית אישרו לי 15 טיפולים + 30 טיפולים. ועכשיו עוד סט של 30 טיפולים. למעשה הם יהיו עם מטפל חדש.

לתומי חשבתי שאציע למטפל הנוכחי שלי הצעה:
לתת למטפל הבא כמה שיותר טיפולים כדי שתהיה אפקטביות כלשהי לטיפול החדש ולא יהיה קצר מדי. כלומר לסיים עם המטפל הנוכחי שלי בעוד מפגש או שניים. ולהשאיר למטפל הבא 30+2 מפגשים בערך.

הייתה לי שיחה עמוקה וארוכה עם המטפל שלי על המחשבה הזו שלי.
הוא הציע שאבחן למה אני ממהר להפרד. למה אני מתחמק מהרגש של סיום טיפול.
אני לא משלים את הסיכום. אני נמנע מרגש.

אני חשבתי באמת שאני מסתכל מבחינה טכנית בלבד שאני רוצה לתת לטיפול הבא כמה שיותר זמן טיפול. הרגשתי שהסיכום מחדש לי פחות וכבר עברתי שבועיים של סיכום ואחכ עוד שבוע נוסף שיהיה.
ידידה המליצה לי להשאר עם המטפל שלי עד הסיום של השירות שלו (קרי עוד 5 מפגשים) אפילו שזה אומר שהטיפול הבא יהיה רק 27-26 מפגשים.
היא אומרת שהטיפולים בסיום - הם הכי חשובים.
מישהו יודע אם בקופ״ח כללית (או בכלל) יש הגבלה על מספר הפעמים שאפשר לבקש טיפולים? כי יש סבירות שארצה לבקש עוד 30 בעתיד.
אישרו לי כבר 15+30+30. סיכוי קלוש לבקש בעתיד עוד 30?

האם זה הגיוני שאני באמת חושב שהשיקול שלי הוא שכלתני נטו. ואני לא מרגיש התחמקות או רגש של המנעות?

אני יכול לחשוב בכח על רגעים מהעבר של פרידה וחרדות שהיו לי בתור ילד, נער ובוגר מפרידה. אבל אני לא באמת בטוח שזה קשור לפרידה הזו. כמה כדאי להציף זאת בפני המטפל?

הייתה לי תחושה גם של חוסר אמון במטפל. חשבתי לרגע על האינטרס שלו שאשאר כמה שיותר זמן בטיפול כי הוא גם ככה לפני עזיבה ולא יכניס מטופל חדש בשעות שאני על פניו אפנה לו אם אסיים איתו קודם בחודש.
הייתם מקצרים את הטיפול הנוכחי כדי להאריך את הבא?

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
היי יקר, ענינו בפורום תמיכה נפשית למבוגרים

למעלה