לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
97089,708 עוקבים אודות עסקים

אודות הפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה

x
הודעה מהנהלת הפורום

אנו שמחים לארח אתכם בפורום ביטוח חיים גמל ופנסיה.  תחום זה מיועד לכל מי שמחזיק ב-ביטוחי חיים, בריאות, סיעוד, אובדן כושר עבודה, ביטוחי מנהלים, קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות ועוד.

המידע הנמסר בפורום הינו מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף לתהליכי ייעוץ וליווי מקצועי ופרטני.

המשך >>

לצפיה ב-'מיסוי על קצבת פנסיה'
מיסוי על קצבת פנסיה
09/12/2019 | 01:10
6
66
שלום,

לאחרונה ישבתי עם סוכן הפנסיה שלי, עשו לי את הסימולציות והמצב נראה טוב. מאחר ואני מפקיד מגיל צעיר (23) ועל שכר מאוד גבוה הפנסיה החודשית שלי צפוייה לחצות את ה- 30,000 ש"ח.
אבל, הבנתי שאני אמור לשלם מיסים על הפנסיה הזו לפי מדרגות המס המקובלות (עם איזה פטור).

אם זה המצב, למה לא בעצם רגע לפני הפרישה פשוט למשוך את הכל, לשלם את ה- 35% מס ולחיות מצויין מהכמה מליונים טובים שיישארו לי?
ביטוח חיים גמל ופנסיה >>
לצפיה ב-'כי זה לא מספיק'
כי זה לא מספיק
09/12/2019 | 10:28
4
49
30K ל 20 שנה זה יותר מ 7M
האם זה מה שישאר לך אחרי מס?
ביטוח חיים גמל ופנסיה >>
לצפיה ב-'אבל זה הענין, שזה 30K ברוטו'
אבל זה הענין, שזה 30K ברוטו
<< ההודעה הנוכחית
10/12/2019 | 02:07
3
42
אם אני הולך לשלם על זה מס לפי מדרגות המיסוי אז נטו זה יהיה משמעותית פחות ואז הפער בין מה שיישאר לי אחרי מס לכמה קצבה אקבל במשך 20 שנים הוא די קטן.

שלא לדבר שאת רוב הסכום אני יכול להחזיק בפיקדון ללא סיכון שיכניס לי בקלות עוד 7,8 אלף כל חודש (סכום שיילך ויקטן עם השנים כמובן כי הסכום יקטן).

אז בעצם נראה שכאשר סכום הפנסיה הצפוי מגיע לרמות האלה של 25K וצפונה כשאני ממילא עמוק במדרגת מס של 35% שווה לשקול פשוט למשוך את הכל לפני הפרישה וזהו.

אז נכון, אני יכול לחיות גם מעבר ל  -20 שנים בפנסיה. מצד שני, מי באמת צריך 20,000 ויותר בחודש בפנסיה (בנוסף לקצבת זקנה כמובן)?

יכול להיות שאני מפספס משהו?

ביטוח חיים גמל ופנסיה >>
לצפיה ב-'צריך לשים מספרים'
צריך לשים מספרים
10/12/2019 | 18:45
2
36
כשאתה משלם 35% מס אז כדי לחזור לסכום המקורי אתה צריך להרוויח 54% על הסכום הנותר. זה נשמע לי המון. אם אתה יודע להשקיע ככה אז בוודאי לך על זה.
על פניו, לי נשמע שהמטרה צריכה להיות להגיע עם סכום מקסימלי לפנסיה כדי לקבל קצבה מקסימלית. אם יש הזדמנות השקעה משתלמת אז צריך לבחון הכל לגופו של עניין.
ביטוח חיים גמל ופנסיה >>
לצפיה ב-'ניסן, אתה יכול בבקשה לפרט ולהסביר יותר? '
ניסן, אתה יכול בבקשה לפרט ולהסביר יותר?
12/12/2019 | 12:26
15
לצפיה ב-'אבל אני לא חייב לחזור לסכום המקורי'
אבל אני לא חייב לחזור לסכום המקורי
03/01/2020 | 11:44
9
כי אני לא באמת הולך לקבל אותו, אני הולך לקבל קצבה חודשית לפי תוחלת החיים שתהיה כשאפרוש ועל הקצבה הזו אני הולך לשלם מס (שאני מעדיין מנסה להבין כמה בסכומים בסדר גודל הזה).

האלטרנטיבה כאמור זה למשוך את הכסף ולהישאר עם מליונים רבים בבנק שאני יכול להשקיע אותם כרצוני, לעזור לילדים עם דירה וכו או סתם לסגור בפיקדון ולקבל סכום חודשי שיספיק לי לחיות ממנו ואז להוריש להם סכום כסף מכובד.

שוב, זה מאוד תלוי בכמה מס משלמים על הקצבה, אם מדובר בסכום משמעותי, נשמע לי הרבה יותר כדאי להחזיק את הכסף אצלי, גם אם זה רק שני שליש מאשר להיות תלוי בקצבה חודשית.

בגדול אני לא מסכים עם המטרה, קבלת הקצבה זה אמצעי ולא המטרה. המטרה היא שיהיה לך מספיק כסף לחיות בפנסיה ושתהיה לך יכולת לעזור לילדים במידת הצורך.

האמת שמאחר והפנסיה שלי מחולקת לפנסיה וביטוח מנהלים, יכול להיות שאשקול למשוך את הפנסיה כשיגיע הזמן והלשאיר את היבטוח המנהלים (עם  מקדם הקיצבה המובטח הגבוה למדיי אמנם אבל בעוד 30 ומשהו שנים כנראה יהיה נמוך ואטרקטיבי).
ביטוח חיים גמל ופנסיה >>
לצפיה ב-'מיסוי על קצבת פנסיה'
מיסוי על קצבת פנסיה
04/01/2020 | 01:45
152
שלום, 
בהנחה שבצעת רצף קצבה במהלך השנים -
אם תבצע בסמוך לפרישה את הצעתך , שהיא משיכת חלק הפיצויים בפנסיה - בבצוע חרטה מרצף קצבה , (בהנחה שהמצב הוא לא משיכה שלא כדין),  אזי מלוא הפדיון - המשיכה תתוסף להכנסתך השולית של אותה שנה - ותשלם 47% מס +3% מס יסף על חלק ניכר מהסכום...
( ה35% ניכוי במקור - זה רק מקדמה)
מדרגת מס שולי 35% הינה על הכנסה חודשית מ 20201 עד 42030 שקל.

עדיף להגיע לגיל פרישה למשוך פנסיה גבוהה ממזערית ( 4600 שקל) ולשקול לבצע היוון.  (יש להדגיש - זוהי רק אפשרות  אחת מתוך כמה,  ואינה בגדר המלצה, בהעדר נתונים נוספים... )

מומלץ בחם ללכת ולהתייעץ עם רואה חשבון שהוא מומחה בנושא, לשם תכנון נכון ( הפרשי החיסכון במס יכולים להסתכם במקרה שלך בעשרות אלפי שקלים ומעלה...).

למידע בדבר "פטור ממס בפרישה", ישנם מספר אתרים מתמחים בנושא באינטרנט.
להלן שני מאמרים מאתר שלי שיכולים לעזור לך בבחירתך:

בברכה
מייקל

ביטוח חיים גמל ופנסיה >>

מנהל/ת הפורום

אודות:
את/ה מוביל/ה בתחומך? אנו מזמינים למשרדינו בימים אלו בעלי מקצוע המתאימים לנהל פורום מקצועי באשכול המומחים של אתר הקהילות המוביל תפוז אנשים. מנהל/ת פ
עוד...

הודעות אחרונות

18:02 | 10.01.20 אורחים בפורום
12:20 | 06.01.20 tykoosh
23:16 | 02.01.20 pinkys brain1
20:07 | 01.01.20 אורחים בפורום
19:59 | 01.01.20 אורחים בפורום
15:43 | 29.12.19 pinkys brain1
15:37 | 28.12.19 אורחים בפורום
12:16 | 28.12.19 ShlomiD10
19:52 | 25.12.19 אורחים בפורום
16:04 | 22.12.19 אורחים בפורום
10:32 | 21.12.19 אורחים בפורום
19:16 | 16.12.19 lirannm
07:41 | 16.12.19 פיית המשאלות25

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ