איחוד קרנות פנסיה של מקומות עבודה שונים

איחוד קרנות פנסיה של מקומות עבודה שונים

שלום,
אני עובד, עבודה אקראית בחברה כלשהי.
לפני שנה פוטרתי מחברה אחרת בה עבדתי שהפרישה משכרי לקרן פנסיה שונה מזו אליה אני מפריש במקום הנוכחי.
הגעתי לגיל פנסיה לפני חצי שנה וביקשתי לאחד בין 2 קרנות הפנסיה.
חברת הביטוח המנהלת את קרן הפנסיה בחברה בה אני עובד שעות ספורות בשנה, אקראית, הערימה עלי קשיים ולפני חדשים הוציאה טפסים איחוד לחברת הביטוח המנהלת את קרן
הפנסיה הקודמת.
עברו חדשיים ו 2 הקרנות עדיין נפרדות !
קיים חוק המגביל בזמן את חברת הביטוח להעברת כספי הפנסיה לאיחוד בחברת ביטוח אחרת?
במשך החדשיים האחרונים אני מתקשר מדי יום ל 2 החברות לשאול מדוע אינן מאחדות את 2 הקרנות ונענה בניתוק הטלפון !
האם יש לי עילה לפנות לבית משפט?
את מי לתבוע? 2 החברות טורקות לי את הטלפון שלא להזכיר שמענה טלפוני, עד שעונים נמשך קרוב לחצי שעה !
זאת ועוד, קיבלתי מחברת הביטוח של הפנסיה הישנה הודעה שדמי האחזקה של קרן הפנסיה תאמיר במאות אחוזים כי המעביד כבר לא מפריש. ביקשתי להעביר למעביד אחר שם כן מפרישים ודמי האחזקה נמוכים אך הם אינם מעבירים !
זה חוקי ?!
תודה

k-don

Well-known member
לא הצלחתי לעקוב על כמה קרנות פנסיה מדובר, בכל מקרה

העברה של כספים פנסיוניים צריכה לקחת עד חודש.
https://haotzarsheli.mof.gov.il/Cal...Saving-Checklist/איך לנייד חיסכון פנסיוני.pdf
במקרה של בעיה פונים לפניות הציבור של הגוף אליו אתה רוצה להעביר את הכסף (אם הוא הבעיה) או לפניות הציבור של הגוף ממנו אתה מעביר את הכסף.

לאחר מכן (שמקבלים תשובה או שלא מתייחסים) פונים למפקח על הביטוח

תודה

1. ציינתי 2 פנסיות: מעסיק ישן שחדל להפקיד עבורי לקרן הפנסיה ומעסיק חדש שמפקיד לפעמים;
2. מ 0.01 אחוז דמי ניהול ל 3 אחוז, שיעור ההתיקרות הו 300 אחוז. לא איבדתי פרופורציות.
3. אני מודה לך שציינת שמותר לגבות 0.5 אחוז לכל היותר. לא ידעתי ונראה לי שגם חברת הביטוח לא יודעת.
בסך הכל ענית לשאלתי ועל כך אני מודה לך.

k-don

Well-known member
ולגבי דמי הניהול שהאמירו במאות אחוזים. מקסימום דמי הניהול

בקרן פנסיה הם 0.5%, אז קח את זה בפרופורציה.
אם צברת שם מליון שקלים, אז מדובר על גג (בהנחה שלא שילמת שום דמי נהול לפני כן) של 417 ש"ח לחודש.
דמי נהול מההפקדה לא רלוונטיים לך, כי אינך מפקיד לקרן ההיא.

ואם תוכל להוכיח שהם קיבלו את בקשת הניוד ולא ביצעו אותה, אז תקבל חזרה גם את דמי הנהול שלקחו לך וגם את התשואה שאיבדת בחברה החדשה

2 מעסיקים

1. ציינתי 2 פנסיות: מעסיק ישן שחדל להפקיד עבורי לקרן הפנסיה ומעסיק חדש שמפקיד לפעמים;
2. מ 0.01 אחוז דמי ניהול ל 3 אחוז, שיעור ההתיקרות הו 300 אחוז. לא איבדתי פרופורציות.
3. אני מודה לך שציינת שמותר לגבות 0.5 אחוז לכל היותר. לא ידעתי ונראה לי שגם חברת הביטוח לא יודעת.
בסך הכל ענית לשאלתי ועל כך אני מודה לך.

k-don

Well-known member
צריך להבדיל בין דמי נהול מההפקדה לבין דמי ניהול מהחסכון

התקרה של דמי נהול מההפקדה היא 6%. אבל דמי נהול מההפקדה משלמים רק כאשר מפקידים לקרן. אם אינך מפקיד אז אינך משלם דמי ניהול מההפקדה (מהפרמיה).

דמי נהול מהחסכון מוגבל ל 0.5% כאשר בקרנות הפנסיה ברירת מחדל משלמים עד 0.1% ואין סיבה שתשלם יותר
https://www.kolzchut.org.il/he/קרנות_ברירת_מחדל_בפנסיה

השלטת מעט סדר בבילבול בו אני שרוי

כפי הנראה העלאת דמי הניהול להפקדה היא שהאמירה ב 600 אחוז.
גם דמי ניהול החיסכון מאמירים, לא זכור לי בדיוק באיזה שיעור אך בשורה התחתונה, רציתי להעביר את החיסכון לפני שהאמרת מחירים מתרחשת וההליך נבלם. או ע"י החברה המעבירה או ע"י המקבלת. אינני מסוגל להציל מפי הפקידים העונים לטלפונים מדוע המהלך טורפד ועל ידי מי, כי, כאמור, מעשה פלאים, הטלפון נטרק !
בשבוע הבא אפנה לממונה על הביטוח כי פניותי ל 2 החברות אינן נענות !
אני מודה לך על ששפכת אור על ה "תסבוכת" אליה נקלעתי.

למעלה