מבקשת ייעוץ ברמת גן חובה

קצף גל

New member
מבקשת ייעוץ ברמת גן חובה

אני בת 56, שכירה 30 שנים, הפנסיה שלי צפויה להיות כ 3500 ש"ח... מה אני יכולה לעשות היום כדי שבעוד עשר שנים הפנסיה/הכנסה תתעבה?
קופת גמל? היכן, כיצד? משהו אחר?

Itzik RDVC

New member
קצת מורכב בלי לדעת הרבה יותר פרטים

הפנסיה אנו נחיה ממקורות שונים שכמובן משתנים מאחד לשני.

מקור אחד הוא כמובן קצבאות ממוצרים פנסיונים כמו קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וכיוצ"ב.
צריך לבדוק האם את מפרישה את המקסימום מבחינת הטבות המס והחוקים, לעיתים ניתן להעביר סכומים גדולים מאלו שמעביר המעביד משכרנו.
כמובן צריך לבדוק במדוייק את המקרה שלך

בנוסף נתקבל קצבה מביטוח לאומי, סכומה תלוי בהחלטות ממשלה ובסטטוס שלנו.

אם חסכנו בקרנות השתלמות ושמרנו אותם, הם יכולים להיות מקור נוסף להכנסה.
כמוכן, נדל"ן מניב, חסכונות פיננסים ירושה צפויה ועוד.

שאנו עושים ייעוץ פנסיוני אנו מסתכלים על כלל התמונה.
לפעמים אין ברירה וצריך להוריד את רמת החיים בצורה גדולה ופשוט לחסוך בזמן שנותר לך כמה שאפשר.
לפעמים יש לאנשים אופציה להמשיך לעבוד מלא או חלקית מעבר לגיל הפרישה וכך להתחיל את המשיכה מאורח יותר והסכום החודשי יעלה.

ממליץ לך להשקיע בייעוץ פנסיוני איכותי שיסיעה לך להבין מה את יכולה לעשות בכדי לשפר את המצב.

קצף גל

New member
לפני כשנה שכרתי שירותי ייעוץ פנסיוני פרטי, שילמתי כ 3500 שח

שזה חצי משכורת שלי, אבל לא קיבלתי "ייעוץ" ממש מה לעשות ומה כדאי/לא כדאי/מתאים/לא מתאים וכו'... שלחה לי במייל טבלאות, אמרה שהכל בסדר וזהו הלכו 3500 שח ביי ביי
אולי אני אשמה שלא ידעתי מה לשאול

Itzik RDVC

New member
צר לי לשמוע

אני כמובן לא יכול לשפוט על ייעץ שקבלת האם היה מקצועי או לא.
אבל יש מצב שיועץ פנסיוני בדק ומצא שאין צורך לשנות דברים וזה גם יתכן.

בכל מקרה אמורים לקבל באופן מסודר מזכר ייעוץ שמציין האם יש צורך לעשות ישנוי ומהו.

כמו בכל מקצוע, יש רמות שונות של יועצים ורמות שונות של ייעוץ, אנחנו למשל לא מסתפקים בבדיקה ומזכר/דוח, אנו גם מלווים את הלקוחות במשך 3 חודשים בכדי שיוכלו לבצע שינויים בסיוע שלנו.

לגבי המחיר של השרות, ייעוץ לאדם אחד מסתובב בשוק לדעתי מסביבות 1,500 ויכול להגיע במקרים מסויימים גם ל-15,000 ש"ח.

הבן אדם לא צריך לדעת מה לשאול, זה היועץ שצריך לשאול ולתת תשובות.

בכל מקרה בכדי לקבל רמה גבוהה של תשובות ובדיקה שתהיה הרבה יותר עמוקה ורחבה ומקצועית, המחיר עולה לכפליים ויותר.

למעלה