קופג להשקעה + מקדם קצבה

קופג להשקעה + מקדם קצבה

שלום

רציתי לשאול כמה שאלות פרוצדורליות:
1. אבא שלי חוסך בקופג להשקעה. אם הוא ירצה להמשוך את הכסף ולהעביר לי הוא יכול לפדות את הכספים מחשבונו ישר לחשבון בנק שלי? או שהוא צריך להעביר לבנק שלו קודם לכן?

2. פטור ממס רווח - כשאבא ייצא לפנסיה והוא ירצה למשוך את הקופ״ג להשקעה כקצבה כדי לקבל פטור ממס רווח - מקדם הקצבה נשמר מעכשיו או ייקבע ביום הפרישה של אבא?
מה קורה אם אבא ח״ח נפטר מוקדם יותר מאשר מקדם הקצבה. שאר הכסף הולך לשארים והיה פטור ממס רווח?

3. מה קורה לגבי קרובי משפחה שכבר בגיל פרישה. נניח אם סבתא הפנסיונרית רוצה לפתוח קופ״ג להשקעה- היא תוכל אחרי כמה זמן למשוך כקצבה פטור ממס רווח?

אם היא נפטרת - אפשר למשוך את הכסף שנותר לה בלי מס רווח?

4. מועדון ״חבר״ - אם קרוב משפחה (דוד שלי) בעל כרטיס ״חבר״. האם אוכל אכשהו גם לקבל הורדה בדמי ניהול כחלק מהסכם אלטשולר-חבר לדמי ניהול של 0.39%? או שזה רק לקרבה מדרגה ראשונה?

מודה לעונים

קופת גמל להשקעה

סכום מירבי להפקדה לקופת גמל להשקעה בשנה קלנדרית ל-ת"ז 70,000 ש"ח
1.פדיון לחשבון בעל הקופה בלבד בעודו בחיים
2.מקדם הקצבה ייקבע ביום הפרישה של אבא,
אם אבא החל לקבל קצבה ו-ח״ח נפטר, היתרה תועבר ליורשיו בהתאם למסלול מספר הבטחת קצבאות שבחר בעת יציאה לפרישה.
3.סבתא יכולה לפתוח קופ"ג להשקעה אין מגבלת גיל, היא תוכל לקבל קצבה פטורה ממס רווח הון (כמובן שצריך לבדוק מה המקדם לחישוב הקצבה שלא תהיה נמוכה מידי)
4.יש להרים טלפון למחלקת השרות של אלטשולר ולבדוק מולם

תודה, לגבי סעיף 3

למעשה, איך הרשיות מונעות הלבנת הון דרך קרובים שכבר בפנסיה?

או שזה לא נחשב הלבנת הון? אלא זכות מותרת לאזרחים

לגבי סעיף 3

אין שום קשר להלבנת הון, המוצר הזה כולל אופציה לקצבה פטורה

הכוונה שלי

היא לגבי מקרה של העברת כספים לחסכון אצל קרוב משפחה שכבר בפנסיה
כדי שהרווחים יהיו פטורים ממס בתקופה קרובה ולא עוד עשרות שנים

כמובן שצריך לבדוק מה המקדם לחישוב הקצבה שלא תהיה נמוכה מדי

תודה חגית
אבל למעשה אין מה ככ לבדוק. כי גם אם המקדם גבוה-
זו הכלה לא?

זה לא נתון למו״מ או לשינוי בחברה אחרת אני מניח.

שאלה נוספת באותו הקשר - אם סבתא, שכבר בגיל פרישה, חוסכת ונפטרת ח״ח לפני שביקשה למשוך את הקופה בצורת קצבה.

מה קורה עם הכסף? אני מניח שהקופא מפסיקה לחסוך ונהפכת לקבצה ברגע שסבתא נפטרה והכספים עוברים למוטבים שלה בצורת קצבה פטורה ממס?

קצבה נמוכה

אם הקצבה המתקבלת לדוגמא 200 ש"ח, חברת הביטוח לא תתעסק עם העברות חודשיות של 200 ש"ח.
כסף שהופקד לקופת גמל להשקעה הוא הוני עד לרגע שמבקשים לקבל אותו כקצבה.
במידה והעמית בקופת הגמל נפטר טרם קבלת קצבה, הצבירה תועבר למוטבים שרשם כסכום חד פעמי,
במידה ולא רשם מוטבים יש להמציא צו ירושה.

מוטבים בקופת גמל להשקעה

פטור ממס רווח הון בעת קבלת קצבה בלבד,
אין פטור ממס רווח הון בעת פדיון לעמית או למוטבים

מעולה. תודה על כל התשובות

אני מבין שאם החוסך ביקש לקבל קבצה. נניח של 200 חודשים
ונפטר - המוטבים שהוא מגדיר יקבלו את 100 הקצבאות הנוספות פטורות ממס.

תודה

למעלה