ביטוח בריאות פרטי מול ביטוח בריאות קבוצתי

• פותח הנושא azur
  • פורסם בתאריך

azur

New member

שלום רב,

יש לי שאלה בנושא ביטוחי בריאות ואני מקווה שזה המקום המתאים.
נשוי + 1, יש לכל המשפחה כרגע ביטוח בריאות פרטי. לי ולאשתי יש ביטוח בריאות בכלל + נספח אמבילטורי במגדל ולילד בן 2.5 בפינקס. סה"כ אני משלם כ-370 ש"ח בחודש.
לפני כחודשיים התחלתי לעבוד במקום עבודה חדשה (אני מהדס תוכנה) שמספק ביטוח בריאות קבוצתי לעובדים במחיר יותר זול.
במידה ואבחר לצרף את המשפחה לביטוח העלות תהיה 226 במסלול המורחב עם כיסוי מלא ו-178 במסלול מורחב עם כיסוי משלים שב"ן.
ניסתי להשוואות בין הפוליסות, אבל זה נורא קשה כי יש המון פרמטרים. בגדול במרבית המקרים הביטוח דרך העבודה לא נופל בכיסוי ואפילו נותן יותר. במיוחד ראינו שיש אפילו החזרים על טיפולי הפריה, משהו שאין בביטוח בריאות שלנו והוצאנו עליו הרבה כסף עד כה.
מצד שני, אני קצת פוחד לעבור לביטוח קבוצתי. אני יודע שההסכם ל-15שנה, מישהו אמר לי שהכניסו רפורמה לאני לא יכול לבחור רופא כיום. מה יקרה אם אעזוב את מקום העבודה (בגדול אפשר להמשיך את הביטוח בלי הצהרת בריאות רק המחיר עולה ב-60%).
הייתי רוצה לקבל טיפים מה כדאי לעשות או אפילו הכוונה עם מי אני יכול להתייעץ בעניין.

תודה רבה מראש,
עמית

עמית שלום,
&nbsp
באמת שאלה קשה ואכן יש הרבה פרמטרים, ממליצה לשבת עם איש מקצוע (יועץ או סוכן ביטוח) שיבצע השוואה בין הכיסויים המוצעים במסגרת הפוליסה הקבוצתית לבין הפוליסה הפרטית שברשותך.
טיפים להחלטתך בנושא - יש לשים לב האם חל שינוי במצב הבריאותי שלכם, האם הצירוף לביטוח הקבוצתי הוא ללא הצהרת בריאות

למעלה