ביטוח מנהלים- אובדן כושר עבודה

רואי

New member
ביטוח מנהלים- אובדן כושר עבודה

שלום,
יש לי ביטוח מנהלים מאז שנת 2007. המעסיק מפריש עבורי תגמולים של 6.5% ואני 6%.
כמו כן, אני משלם בנפרד, ובאופן עצמאי, אובדן כושר עבודה, מחוץ לביטוח המנהלים.
הבנתי שבחודש יולי 2016 נכנס לתוקף צו הרחבה שבין היתר עשה שינוי בענייני אובדן כושר עבודה למי שמבוטח בביטוח מנהלים,
ושבין היתר נקבע שהמעסיק צריך לשלם עבור העובד שמבוטח בביטוח מנהלים, על אובדן כושר העבודה.
אם אני מבין נכון, אזי המעסיק צריך לשלם עבורי את אובדן כושר העבודה? האם זה נכון?
דבר חשוב מאוד- אני לא רוצה שהתשלום של המעסיק בגין אובדן כושר העבודה, יבוא על חשבון ההפקדה של המעסיק לתגמולים. ולמה אני אומר את זה? כי הבנתי שבכל מקרה המעביד לא ישלם עבור תגמולים ואובדן כושר עבודה יותר מ-7.5% ובכל מקרה התגמולים לא ירדו מ-5%.
אשמח לתשובה
תודה
רואי

ביטוח מנהלים אובדן כושר עבודה

רואי היקר,
כל שרשמת נכון בהתאם למגבלות והתקרות שנקבעו בנושא כיסוי אובדן כושר עבודה,
המעסיק שלך אכן מפקיד על פי האחוזים העדכניים, במידה ועלות אובדן כושר עבודה היא מעל 1.5% יש להשלים עד תקרה 2.5%.
זה נכון שאם הכיסוי נמצא בתוך פוליסת ביטוח המנהלים, העלות של אובדן כושר עבודה ממומן מתוך ההפקדה כפי שאתה מממן מבחוץ.
ממליצה שהכיסוי יהיה בתוך ביטוח מנהלים בכדי שבעת תביעה יהיה תשלום של ההפקדות השוטפות לחיסכון לפרישה (המונח המקצועי "שחרור") במקביל לתשלום אובדן כושר עבודה ואת הפרמיה שאתה משלם באופן אישי אתה יכול לחסוך לפרישה, משחק סכום אפס.
אלא אם כן אתה מחזיק בכיסוי אובדן כושר עבודה פרטי בפרמיה קבועה או פוליסה מאוד ישנה עם מקדם מובטח אטרקטיבי.

רואי

New member
הבהרה

האם התכוונת בשורה השניה לתשובתך, שבמידה ועלות אכ"ע היא מעל 1% (ולא 1.5%)? כי כיום המעביד מפקיד לי 6.5%, כך שעד לתקרה של 7.5% נותר רק אחוז אחד..
כיום אני משלם אכ"ע פרמיה באופן פרטי, מחוץ לביטוח המנהלים, שהעלות שלו נגזרת מגובה המשכורת.
אני יודע בוודאות שהפרמיה שאני משלם על האכ"ע היא יותר מאחוז מהמשכורת, כלומר אם המעסיק יתחיל לשלם לי את זה דרך ביטוח המנהלים, זה בוודאות ינגוס לי בכספים שהוא יפקיד לי לתגמולים. האם יש דרך שהמעביד ישלם לי את הפרמיה ושזה לא ינגוס לי בכספים שהוא מפקיד לתגמולים?

הבהרה

במידה ועלות האכ"ע מעל 1.5% המעסיק מחויב להשלים עד 2.5%, ההפקדה לתגמולים לא יכולה לרדת מתחת ל-5%.
אם אובדן כושר העבודה ישולם דרך ביטוח המנהלים זה ינגוס בתגמולי המעסיק, אין דרך שהמעסיק ישלם מעל מה שהמחוקק חייב אותו.
&nbsp

רואי

New member
תודה. ועוד שאלה באותו עניין כדי לסגור את כל הקצוות...

כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 1.25%?
כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 1.5%?

סגירת קצוות

כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 1.25%? תשובה - 6.5%
כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 1.5%? תשובה - 6.5%
כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 2%? תשובה - 7%
כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 2.5%? תשובה - 7.5%
כמה יהיו תגמולי המעסיק אם אכ"ע עומד על 3%? תשובה - 7.5%

רואי

New member
החלק מתוך תגמולי המעסיק שילך לחיסכון

אבל מתוך תגמולי המעסיק, כפי שציינת בתשובה שלך למעלה, בכל אחד מהשורות,
החלק לחיסכון יעמוד על 5%? נכון? (פרט לשורה הראשונה שם זה יעמוד על 5.25%)
האם הבנתי נכון?

למעלה