ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה - קנס משיכה

Gabay8

New member
להלן תשובת מגדל בנושא

לנל הייתה פוליסת מגדלור אשר התנהלה בשתי תוכניות
1. פיצויים בתוכנית מגדלור לחיים
&nbsp
2. תגמולים בתוכנית מגדלור
&nbsp
(ניתן לראות את החלוקה בדוח השנתי )
&nbsp
בתוכנית מגדלור ( עמ 2 בדוח) ניתן לראות כי ע"פ טרם הניוד עמד על XXX+ X רווחים- Y דנ כלומר בסביבות הXXX
&nbsp
מצב תנאי הפוליסה של תוכנית מגדלור עמוד 7 סעיף 14 ניתן לראות כי בתנאים מסויימים קיים קנס משיכה
&nbsp
א. בסעיף א' מצויין כי משיכת כספים מפוליסה ששולמה עד 59 חודשים מחוייבת בקנס של 15% וכל חודש תשלום יקטן הקנס ב0.25%
&nbsp
הפוליסה הנל שולמה כ20 חודשים ז"א קנס הסילוק יהיה 15% פחות 5%= 10% קנס מסך ע"פ
&nbsp
ב. אף על פי כן ניתן לראות בסעיף ג' כי במקרה של הקפאת הפוליסה, מיום ההקפאה ועד יום המשיכה יקטן הקנס ב0.083% כל חודש
&nbsp
הפוליסה סולקה ב01.2009 ונויידה ב11.2016 כלומר מאותם 10% יש להוריד עוד 0.083%* 94 חודשים= 7.8%
&nbsp
10%-7.8% = 2.2%
&nbsp
2.2% מסך של 11055 נותן XXX ש"ח וזה קנס הסילוק שנגבה מן המבוטח
&nbsp
בסופו של דבר הסוכן ביטוח שלי החליט לספוג את הקנס במקומי כדי שלא אפגע (תאכלס זה היה רעיון שלו לעשות את הניוד הזה, אם הייתי יודע שיש קנס משיכה לא הייתי עושה את הניוד הזה מלכתחילה)
מסקנה שלי: כנראה שתנאי הפוליסה גוברים על תקנות משרד האוצר

Gabay8

New member
ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה - קנס משיכה

שלום , היה לי ביטוח מנהלים לא פעיל של מגדל (מגדלור/מגדלור לחיים אם רלוונטי), לפני כמה חודשים ניידתי אותו לקרן פנסיה פעילה בהראל.
השבוע קיבלתי את הדוח שנתי של מגדל.
הופתעתי לגלות תחת "תנועות בפוליסה שלך בשנת 2016"
סעיף בו חוייבתי על "קנס משיכה על כספים שמשכת/העברת מהפוליסה"
השאלה שלי - האם זה חוקי, מכיוון שהייתי בטוח שלפי החוק מותר לי לנייד מביטוח מנהלים אל הפנסיה

Gabay8

New member
נכנסתי לאתר משרד האוצר, נראה שאסור להם לקנוס אותי

לפי אתר משרד האוצר: http://www.pensia.mof.gov.il/print/inner6.htm
&nbsp
&nbsp
האם העברת החיסכון הפנסיוני כרוכה בקנס או בפגיעה כלשהי בסכום שנצבר עד היום? לא. העברת החיסכון הפנסיוני אינה כרוכה בתשלום קנס כלשהו, אם מדובר בהעברת כספי חסכון פנסיוני מקרנות הפנסיה החדשות, מביטוחי מנהלים שנמכרו החל משנת 2007 ומקופות גמל. אולם חשוב לציין, כי ביטול פוליסות ביטוח שנמכרו לפני שנת 2004) גם לצורך העברת הכספים לגוף מנהל אחר), עשוי להיות כרוך בקנסות משיכה לתקופה של עד 15 שנים ממועד ההצטרפות לפוליסה. ביטול פוליסות ביטוח שנמכרו בין השנים 20072004 עשוי להיות כרוך בקנסות משיכה לתקופה של עד 5 שנים ממועד ההצטרפות לפוליסה.
&nbsp
אני רוצה להדגיש שהפוליסה שהיתה לי במגדל היא משנת 2006 ועברו כבר הרבה יותר מ5 שנים מאז ההצטרפות אליה.
האם אני צודק?

Gabay8

New member
זה קרה במגדל לא בהראל

פניתי למגדל דרך האתר, עדיין לא חזרו אליי

למעלה