ביטוח חיים מומלץ

azur

New member
ביטוח חיים מומלץ

שלום,

אני בן 42 נשוי+1 ומתכנן להגדיל את המשפחה.
יש לי ביטוח חיים על סך חצי מיליון במחיר של כ-45 ש"ח בחודש.
יש לי ביטוח החיים של המכנתא.
בביטוח המנהלים עומד סכום הפיצוי למקרה מוות על סך 570,000 (נכון לסוף ספטמבר)
בקרן פנסיה קיצבה חודשית לאלמה 2700 וליתום 2100 נכון לסוף ספטמבר.
התקשרו אלי מאחת מחברות הביטוח (זאת של הביטוח משכנתא) להציע לי ביטוח חיים וחשבתי לבדוק האם סך של חצי מיליון זה מספיק במצבי או כדאי להגדיל.
במידה וכדאי, לכמה כדאי ובאיזה מחיר חודשי.

תודה מראש

i c u 2

New member
תשובות

קודם כל צריך להבין את הצורך, אם חלילה המשפחה מאבדת את אותו אדם, האם המשפחה יכולה להמשיך להתקיים באותה רמה כלכלית ואם לא, אז צריך לבדוק כמה להשלים.
כמה שאלות עולות מהעניין:
1. האם מצבך הבריאותי תקין לחלוטין? ז"א יכול למלא הצהרת בריאות מלאה..
2. מה ההכנסה שלך?
3. האם ביטוח המשכנתא שלך מכסה רק את המשכנתא או שנשאר עודף? {לדוגמה עם ביטחת מההתחלה מיליון ש"ח כנגד המשכנתא שלקחת, אח"כ החזרת חלק מסוים מהמשכנתא ולא עדכנת את חב' הביטוח.. כך שאתה נשאר עם ביטוח שהוא מעבר לכיסוי המשכנתא.
4. האם הכיסוי במנהלים הוא כולל את הצבירה הקיימת ? האם מדובר על X משכורות או סכום קבוע?

azur

New member
תשובות

תודה i c u 2 על התגובה ועל השאלות המנחות, אשתדל לתת את האינפורמציה הנדרשת:
1. כן, אין שום בעיה, עשיתי זאת לביטוח בריאות.
2. כ- 20K נטו, של אישתי 14K. אולי כדאי לציין שאשתי עשתה לא מזמן ביטוח חיים על סך מיליון שקל.
3. המשכנתא (כמו גם הביטוח) די חדשה (כחצי שנה) ככה שהביטח מכסה את המשכנתא ללא עודף.
4. אני לא בטוח שאני יודע בודאות. לפי דף פירוט של רבעון 3. יתירת הכספים בפוליסה היא 560K. בדו"ח כתוב "סכום חד פעמי במקרה מוות: 570K". המקדם מובטח שלי 157.63, אבל לפי דעתי זה רלבנטי רק לפנסיה לא למקרה מוות חו"ח.

רק אציין שוב, גיל 42 נשוי + ילד בן שנתיים ותכוונים להגדיל את המשפחה

i c u 2

New member
המשך

לא ממש הבנתי איך החלוקה בין ביטוח המנהלים לבין הקרן פנסיה {כמה אחוז מהשכר מופקד לאן}.
בכל מקרה, מה שצריך להבין זה מה קורה כשאותו אדם הולך לעולמו, במצב כיום, האשה כנראה תקבל 2700 ש"ח שמכסים כ-13.5% מהשכר ומשאיר אותך עם "בור" שוטף של עוד 86.5%... ז"א שכל חודש חסר למשפחה 17300 ש"ח ...
לגבי ביטוח המנהלים, תחסר מהסכום שרשמת את הצבירה שקיימת וכנראה שזה למעשה מרכיב הביטוח.
בכל מקרה מה שצריך לעשות זה ככה:
א. לבדוק באיזה מסלול ביטוח אתה נמצא בקרן הפנסיה ולעבור למסלול עתיר שארים {אם מלוא השכר מבוטח בביטוח אכ"ע במסגרת פוליסת המנהלים} ואם לא אז למסלול עתיר נכות ושארים {כל הסעיף הזה ידרוש ממך למלא הצהרת בריאות.
ב. לבדוק מהי עלות הריסק שלך בביטוח המנהלים.
ג. אחרי שבדקת את ב', להתקשר ולעשות השוואת מחירים בין חברות ולהגדיל את הכיסוי {או להוסיף על ב' או להחליף... ז"א לבטל את הכיסוי למקרה פטירה במנהלים בהנחה ויקר ולקנות כיסוי בנפרד לריסק וכמובן לנסות להוציא הנחה כמה שיותר גבוהה ולתקופה ארוכה ככל שניתן .

לדעתי בפסגות הביטוח די זול, ניתן לבדוק גם בביטוח ישיר.

salachshabati

New member
יש לך ביטוח מנהלים וגם קרן פנסיה?

ישנו מסלול בקרן פנסיה שבו האלמנה והילדים מקבלים הרבה יותר במקרה מוות.
&nbsp
בכל חברה הוא נקרא קצת אחרת, במקפת לדוגמא:מסלול מוטה פנסיית נכות ופנסיית שאירים. תבקש מהסוכן שלך לשנות מסלול. אמנם החסכון נפגע מעט אבל הקצבאות במקרה מוות גדלות פי 2 עד 3 אם אינני טועה.
&nbsp
לכל חברה יש סימולטור שמדגים לך את ההפרש בין המסלולים השונים.

למעלה