שינוי סוכן לחברה גדולה

• פותח הנושא DGHM
  • פורסם בתאריך

DGHM

New member
שינוי סוכן לחברה גדולה

יש לנו חברה מעל 100 עובדים.
אנחנו לא מרוצים מהשירות שאנו מקבלים מהסוכן הנוכחי ומעוניינים לעבור סוכן אבל להישאר באותה קרן.
במה המעבר כרוך? מהן החסרונות והבעיות שיכולות לעלות?
האם אפשר להעביר את כל העובדים בקלות? לא רק את העובדים החדשים אלא גם את העובדים הישנים? האם הדוחות שנקבל מהסוכן החדש יכללו את כל המידע שאנו צריכים לקבל בעבודה היומיומית השוטפת גם לפני המעבר או שהמידע לפני המעבר נשמר רק אצל הסוכן הקודם?

החלפת סוכן בחברה

בוקר טוב,

חשוב שתדע שבעקבות חוק ההסדרים שנכנס לתוקפו בשנה שעברה, נולדו שני מושגים - סוכן מתפעל וסוכן משווק. מעבר לכך חשוב לדעת עוד כמה דברים-
  1. הסוכן המתפעל הוא זה שנותן למעסיק את שרותי התפעול של העסק ובין השאר מטפל בכל נושא העברת הכספים אל הקופות, כל חודש.
  2. סוכן משווק הוא הסוכן של העובד והוא נבחר על ידי העובד. אתה כמעסיק לא יכול להחליט עבור העובד מי הסוכן שלו.
  3. מהביטוי "להישאר באותה קרן" אני מבין שכל העובדים מבוטחים באותה קרן פנסיה. האם יש סיבה מיוחדת בגללה כל העובדים מבוטחים באותה הקרן? כל עובד רשאי הרי לבחור את המוצר (מנהלים/פנסיה/גמל).
  4. "האם אפשר להעביר את כל העובדים בקלות?" - כאמור, לקבל שירותי תפעול כמעסיק אתה יכול לקבל מכל סוכן שתבחר. אתה לא יכול להכריח את כל העובדים לעבור סוכן.
מעבר לכך, אשמח לענות לך על עוד שאלות בפרטי.
עדי - www.eyal-neeman.com

Rina12310

New member
בהמשך לתשובתך.

נאמר לי שלביטוח מנהלים חייבים סוכן. למרות זאת, קרן פנסיה יכולה להתנהל ישירות מול חברת הביטוח. האם זה נכון?
בנוסף, בחברת כלל נעניתי שעלי לבחור סוכן רק בין אלו שברשימתם - איתם חברה עובדת. חוקי?
תודה

תשובות...

עצמאים הרבה פעמים מנהלים את ביטוח המנהלים שלהם ישירות מול חברת הביטוח.
לגבי שכירים אני באמת לא מכיר מקרים בו עובדים ישירות מול חברת ביטוח.
לגבי קרן פנסיה - אני מניח שהתכוונת לעבודה של קרן הפנסיה מול מעסיק ולא מול חברת ביטוח. אכן יש מקרים בהם העובד פותח קרן פנסיה ישירה מול הקרן, והמעסיק מתנהל מול קרן הפנסיה. אין לי מספיק מידע לגבי איך תכלס זה עובד.

לגבי השאלה האחרונה - אני מניח שאת מדברת בתור שכירה. אם זה המצב אז הדבר מהווה עבירה על החוק. החל מנובמבר 15 כל עובד יכול לבחור את הסוכן שאיתו הוא עובד (מה שכן לא כל הגורמים במשק מכירים את השינוי הזה ואולי מכאן הבלבול)

עדי - www.eyal-neeman.com

Rina12310

New member
קרן פנסיה

מנורה מבטחים הגיעו להסכם עם מעביד שלי על ניהול קרן פנסיה ישירות דרך נציג מנורה עצמה.
לא נראה לי שב-כלל לא מכירים את הוראת החוק - "עובדים" על חסרי ידע ולא מתום לב...
תודה רבה

רגע, רגע...

לגבי הסעיף האחרון מדובר כנראה באי הבנה.
אני לא הבנתי שאת מדברת על חברת כלל

כמדומני, באתר של כלל יש את רשימת כל הסוכנים שעובדים איתם ואז הגיוני שאת צריכה לבחור אחד מהם (הם לא יתנו עדיפות ל-X על פני Y).
אני למשל לא עובד (עדיין) עם חברת הכשרה. מטבע הדברים לא אוכל לשווק לך אף מוצר של הכשרה, פשוט כי אין ביני ובין הכשרה הסכם עבודה.

עדי www.eyal-neeman.com

למעלה