כלל / הפניקס / מבטחים / מגדל: מי מומלץ? (דמי ניהול זהים)

כלל / הפניקס / מבטחים / מגדל: מי מומלץ? (דמי ניהול זהים)

שלום,

גיל - 44. דמי ניהול - זהים. מי מארבעת הקרנות האלו מומלץ?
הוצאתי תדפיס 5 שנים אחרונות בפנסיה נט. הוספתי עמודה של תשואה + גירעון / עודף (ההנחה שסכום העמודות האלו משקף את התשואה האמיתית. נכון?)

הסתרתי את המסלולים (למרות שאעדיף מסלול של 15-30% מנייתי), כיוון שלא ראיתי תשואות גבוהות מהמסלול הכללי (אולי כי המסלולים האלו חדשים יחסית)

אם הטבלה שלי נכונה, אזי:
הפניקס, כלל ומבטחים מציגות תשואה של 32-33%
מגדל מציגה תשואה של 30%

אם כך, האם כדאי לבחור את אחד הפניקס / כלל / מבטחים על פני מגדל (בהנחה שנתוני העבר מעידים על נתוני העתיד)

תודה רבה!

לפי מדד השירות שמפרסם משרד האוצר

הראל היא החברה הטובה ביותר מבין הקרנות הגדולות. כאן המדד.
גם בחינת התשואות היא בצמרת. אולי תוכל לקבל את אותם דמי הניהול גם אצלם.
אני אישית חוסך במבטחים. מהרשימה שהצגת היית בוחר בהם.

מבלי לנקוב בשמות

לא הייתי בוחר בחברה שהיא "על המדף" וייתכן מאוד שבקרוב תימכר לסינים.
לא הייתי שם שם את הכסף שלי ולא של אף אחד מלקוחותיי. בצורה כזאת אתה יכול להוריד שתיים מהאופציות שהעלית.
מעבר לכך, אכן סקר השירות לא משקר וגם אני ממליץ על אחת מהקופות שבמקום הראשון.

עדי - www.eyal-neeman.com

תודה (לשניכם). לא ידעתי שיש קרנות שמיועדות למכירה.

מיהן אותן קרנות? מה זה אומר על השוק? למה זה חשוב אם הקרן בידי גוף זר?

כמו כן, מהו אותו סקר של משרד האוצר? מה הקריטריונים שלו? (הרי בקרן פנסיה אין מדד שירותיות / מהירות התשלום ללקוח וכו' כמו בחברות ביטוח, כי כל המדדים הינם משוקללים בפנסיה נט. פחות כך נראה לי...)
תודה

לא שיש כאן סודות גדולים מידי

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000938034

http://www.calcalist.co.il/markets/articles/0,7340,L-3660072,00.html

נכון, שתי הכתבות לא הכי עדכניות אולם השורה התחתונה עדיין בעינה - שתי החברות הן למכירה ולכך אני קורא "על המדף".

בקישור ששמו לך לגבי הסקר יש גם הסבר עליו.

עדי www.eyal-neeman.com

המשך: הוספתי את 2 הקופות הראשונות בסקר (אלטשולר ואלדובי)

הן במקום האחרון מבחינת תשואה (הפעם בדקתי למשך 3.5 שנים אחרונות). איך יכול להיות שהן בפיגור כזה בתשואה, יחסית לשאר הקופות?

ולגבי הגדולות: הפניקס מקום ראשון (הן ב 5 שנים והן ב 3 שנים שבדקתי) אבל קיבלו ציון אחרון במדד הסקר.
לעומת זאת, התשואה של כלל ומנורה מעט נמוכה מזו של הפניקס, והן במרכז הטבלה (לא מצטיינות ולא גרועות).

האם טבלת ההשוואה שערכתי נכונה? האם המסקנה שלי, שכלל ומנור מבטחים הן המומלצות (בהנחה שהעבר מעיד על העתיד)?

תודה

בהשוואה לא תמיד לקחת את הקופה הנכונה של בית ההשקעות

שים לב שאתה צריך את קרן הפנסיה המקיפה של כל בית השקעות.
קרן הפנסיה המקיפה של אלטשולר היא 1328, של הלמן אלדובי 1032 (תשואות העבר אכן מפגרות ביחס למתחקות, הראל 214.

תודה: אם אני התבלבלתי, אז סביר להניח שכל אדם יוכל להתבלבל...

אם כך - אשמח לדעת מהם המספרים הנכונים של כל קרן פנסיה לשם ההשוואה הזו.

תודה רבה!

ובכן

162 מגדל מקפת
163 מיטב דש
168 מבטחים
170 כלל פנסיה
209 הפניקס
214 הראל
1032 הלמן אלדובי
1328 אלטשולר שחם

אם אתה שואל לדעתי (וזה לא ייעוץ, אם תעשה משהו על אחריותך), הייתי פוסל את הלמן אלדובי כי התשואות באמת נמוכות. של אלטשולר דווקא לא רעות ואם תכלול את שנת 2011 תגלה שעברו את השאר בכמה אחוזים טובים. זה ממחיש כמה מוטות יכולות להיות הבדיקות הללו ובחתכים שונים חברות אחרות תובלנה.

למעלה