קרן פנסיה תושב ארעי

קרן פנסיה תושב ארעי

אישתי בעלת ת.ז. ארעית כתומה . כול שנה מחדשים לה את הויזה לשהייה בישראל . אישתי תיילנדית . ניסתי לעשות לה קרן פנסיה ב2 חברות ביטוח . היא עובדת משק בית . גם המעסיק רוצה לעשות ביטוח פנסיה . כאשר אני אומר לחברת הביטוח שהיא ת.ז. כתומה .תושב ארעי . מסרבים לעשות ביטוח . ידיד אמר לא לא להגיד לחברת הביטוח שהיא תושב ארעי. השאלה אם לא נגיד שהיא תושב ארעי. האים לא יהיו בעיות של מסירת פרטים לא נכונים . ואז בזמן הפידיון יעשו קשיים . מה דעת המלומדים

הידיד נתן לך הצעה לא טובה

בוקר טוב,
אני לא מכיר קרן פנסיה בישראל שתצרף לשורותיה אדם שאיננו בעל תעודת זהות כחולה.
כחלק מהליך פתיחת קרן הפנסיה אתה צריך לצרף צילום ת.ז. ובשלב זה היו עולים על זה שאין לה ת.ז. כחולה.

נוצרה כאן סיטואציה לא ברורה - מצד אחד המדינה מחייבת את כולנו לפתוח קרן פנסיה לכל עובד, גם אם הוא עובד זה. מצד שני, אין באמת אפשרות לצרף את העובד הזר לקרן פנסיה. מה שעושים בדרך כלל זה לצרף אותם לתוכנית חסכון שאין בה מרכיב ביטוחי.

היות וכאן אתה מדבר על אשתך, חשוב להבין מה הצורך העיקרי שלכם - כסף לגיל פרישה/ הגנות ביטוחיות / גם וגם...) ולנהוג לפי זה.
אתה מוזמן לדבר איתי בפרטי.

עדי - www.eyal-neeman.com

הצורך הוא

1. החוק דורש
2. יש פורום בתפוז . זוגות מעורבים . ושם יש לי מחלוקת עם המנהל . שזה לא חוקי . לא לימסור פרטים נכונים

אחד המעבידים רוצה רוצה לעשות לאישתי קרן פנסיה

לא כל כך הבנתי את הסוף...

בכל מקרה אתה צודק - החוק דורש.
בפועל - אני לא מכיר קרן פנסיה שצירפה לשורותיה עמית ללא ת.ז. כחולה (בעבר היו מצרפים עובדי שטחים, כיום למיטב ידיעתי לא).
הפתרון כאמור - פוליסת חסכון.

עדי www.eyal-neeman.com

תודה על ההסבר

אחד המעבידים של אישתי יותר ישר מהאפיפיור
רוצה לעשות לה פנסיה
תודה על העזרה

i c u 2

New member
הסבר

ראשית, לא ניתן לקבל לקרן פנסיה בישראל אדם שאינו בעל ת.ז. כחולה {ככה זה החוק}.
מה שניתן זה או לפתוח קופ"ג ולהוסיף על זה כיסויים ביטוחיים כדוגמת פרוגמל של מיטב דש או לחילופין לפתוח פוליסת עובדים זרים בחברת ביטוח {15% מס בעת הפדיון} ולהלביש עליה כיסויים ביטוחיים.
לא ניתן לקמבן שטויות כמו לא להגיד שהיא ארעית וכו' כי צריך את מס הזהות וברגע שמחתימים על מינוי סוכן גם צריך צילום ת.ז.

תודה נעביר לו את המידע

הבחור גם נשוי לתושבת חוץ . הוא מנהל פורום זוגות מעורבים . בתפוז
ומיעץ לגולשים זוגות מעורבים . לא להגיד שבת /בן הזוג עם ת.ז. כתומה
ומיתוכח איתי . והוא משלם . אולי יש לו איזה קומבינה
תודה בי

למעלה