עד איזה רמה כדי לפרט בהצהרת בריאות בהצטרפות לקרן פנסיה?

Bensal1992

New member
עד איזה רמה כדי לפרט בהצהרת בריאות בהצטרפות לקרן פנסיה?

שירתתי כאיש קבע במשך כ-3 חודשים לאחר סיום שירות החובה שלי ובתקופה זו נפתחה לי קרן פנסיה של הראל. לא זכור לי שמילאתי איזשהם תצהירי בריאות. ברגע שהשתחררתי משירות הקבע והתחלתי לעבוד העברתי את הכספים לקופה בחברה אחרת. הייתה לי פגישה עם סוכן וחתמתי על כל מיני טפסים - שוב, לא זכור לי שחתמתי על הצהרת בריאות. האם אפשר לבקש לקבל הצהרת בריאות מחברת הפנסיה?
התחלתי בחודשים האחרונים עוד עבודה חדשה ואני במגעים עם הסוכנת הפנסיונית לפתיחת קרן חדשה. הפעם היא הביאה לי טפסים לחתימה ובינהם הצהרת בריאות.
האם כדאי לפרט בהצהרה הבריאות על כל הבעיות הרפואיות שהם שואלים? ומה בנוגע לשימוש בסמים בעבר?
תודה על עזרתכם

i c u 2

New member
תשובות

על כל מה שלא תצהיר - כשתהיה תביעה מול הקרן פשוט לא תקבל כסף... מה שאומר שאתה סתם הולך לשלם על ביטוח שלא תקבל ממנו כספים אם אתה לא מצהיר על מצב בריאותי תקין {חוק חוזה ביטוח}.
אתה צריך לענות בדיוק על מה ששואלים, אם יש בעיות כלשהן, יבקשו ממך גם אח"כ למלא שאלונים נוספים ובמידת הצורך להביא תוצאות של בדיקות / מכתבים רלוונטים מרופאים.

אם היית שומר על רצף מתקופת הצבא כשנכנסת ללא הצהרת בריאות {ריסק זמני וכו'} לא היית צריך למלא שוב ושוב הצהרת בריאות

למעלה