ביטוח המנהלים שלי

מיכל203

New member
ביטוח המנהלים שלי
(פוליסה מבטיחת תשואה משנת 1989) ואני נמצאים כרגע על פרשת דרכים ואני לא יודעת אם להמשיך איתו או לא, מכל מיני סיבות.

איך וממי אפשר לקבל יעוץ אובייקטיבי? יש חיה כזאת?

תודה!

רני שחר1

New member
ייעוץ פנסיוני אובייקטיבי
היי מיכל,
ייעוץ אובייקטיבי אפשר לקבל רק מיועץ פנסיוני.
סוכני הביטוח, המתכננים הפנסיוניים והמשווקים הפנסיונים הם כולם אינם אובייקטיביים, ולמעשה יש להם ניגוד אינטרסים כלפיך (הם מרוויחים עמלה בהתאם למה שאת משלמת).

תכתבי בגוגל "יועץ פנסיוני מומלץ" ותמצאי מידע על יועצים פנסיוניים אובייקטיביים שיוכלו לעזור לך.

מיכל203

New member
מסתבר שיש בבנק יעוץ פנסיוני
אני מקווה שהם טובים.

תודה על ההכוונה

רני שחר1

New member
יעוץ פנסיוני בבנקים
קודם כל הבנקים לא יודעים היום לתת לתת מענה למי שיש לו ביטוח מנהלים - רק לקרנות פנסיה, קופות גמל וקרנות השתלמות.

בנוסף לזה חשוב לשים לב שכשמקבלים ייעוץ פנסיוני "חינם" בבנקים, משלמים אחר כך עמלה של עד 0.25% לבנק לכל משך חיי החיסכון שלך... וזה מסתכם בהמון כסף....

מיכל203

New member
שאלתי אם זה בתשלום ואמרו לי שלא.
איך לוודא שלא חוץ מלעקוב אחרי העמלות? עדיף לא בבנק?

בנוגע למענה לביטוח מנהלים, הם אמרו שלא עושים את זה אצלם ושיפנו אותי למרכז אחרי שיקבלו את החומר מהמסלקה.

רני שחר1

New member
עמלות ייעוץ פנסיוני בבנקים
ראית פעם את הבנקים עושים משהו בחינם?

את לא יכולה לראות את העמלות - הבנק מקבל אותן ישירות מחברת הביטוח/קרן הפנסיה שלך. את יכולה לשאול אותם, וזה גם אמור להופיע בטופס שהבנק יחתים אותך עליו בתחילת תהליך הייעוץ.

יכול להיות שעמלת ההפצה שהבנק שלך גובה נמוכה מ-0.25%, אבל עדיין, לאורך זמן, זה עלול לעלות הרבה מאוד כסף.

לדעתי האישית עדיף להשקיע 1,000-2,000 ש"ח בייעוץ פנסיוני פרטי, ולא לשלם עשרות אלפי ש"ח בהמשך בעמלות לבנקים.

מוזמנת לעדכן מה אמרו לך בבנק לגבי עמלת ההפצה

מיכל203

New member
נכון,
הבנק מקבל את העמלות ישירות מחב' הביטוח, אבל זה לא נגבה ממני. אני לא צד בעניין. זו תגובת הבנק.

ובעניין עשיה בחינם - אמרו לי שהחינם הוא דבר חדש בגלל המלחמה שלהם עם סוכני הביטוח.

אם הבנק אמור להחתים אותי על טופס הסכמה שמצויינים בו במפורש סכומי העמלות שאני אמורה לשלם, אני לא אחתום.

מיכל203

New member
ולא הבנתי -
מה זאת אומרת שאני לא יכולה לראות את העמלות?
איך הן נגבות ממני אם אני לא רואה אותן?

רני שחר1

New member
פשוט מאוד
את משלמת דמי ניהול לחברת הביטוח ולקרן הפנסיה,
הבנק מקבל מהם 0.25% מהצבירה שלך לפנסיה (המון כסף),
חברת הביטוח/קרן הפנסיה לא רוצות להפסיד כמובן, ודואגות שתשלמי דמי ניהול גבוהים יותר ממה שיכולת לקבל ללא הבנק.

לדוגמא - דמי ניהול שאפשר להשיג היום בקרנות הפנסיה הם 0.2% מהצבירה, ו-2% מההפקדות (אפשר גם פחות). את חושבת שיציעו לך דמי ניהול כאלה בבנק? חברות הביטוח לא יסכימו להפסיד עליך כסף...

ולגבי "מלחמת הבנקים בסוכני הביטוח והחינם" - בפועל יוצא שהם גוזרים עמלות הרבה יותר שמנות בקרנות הפנסיה מסוכני הביטוח...

מיכל203

New member
תודה רבה על השיעור במציאות

יש לך המלצה ליועץ פנסיוני אובייקטיבי מומלץ?
אני מתחילה לחשוב שבכלל אין דבר כזה, כי איכשהו כל אחד בסופו של דבר מגיע לעניין מזווית אינטרסנטית מסויימת...

(ואני רק רציתי תשובה לשאלה השאלתית - ביטוח מנהלים או קרן פנסיה).

תודה :)

רני שחר1

New member
יועצים מומלצים
כן... נראה שבענף הביטוח כל מה שמקבלים בחינם עולה בסופו של דבר הרבה מאוד כסף. בגלל זה אני באמת חושב שהדבר הנכון לעשות הוא לשלם על תהליך ייעוץ אצל יועץ פנסיוני פרטי אובייקטיבי, לפחות פעם אחת במהלך החיים. זה עולה כסף, אבל בסופו של דבר את מקבלת ייעוץ שמתמקד רק במה שטוב ונכון עבורך.

אין הרבה יועצים כאלה (רק כמה עשרות), וממה שאני מתרשם יש לא מעט יועצים פנסיוניים טובים. יועצים שאני אישית קיבלתי עליהם המלצות עד היום הם אבי אייכלר, אילה אבני, חגית ולדן, דודי הרשברג ואיציק בן ארויה.

המון בהצלחה!

מיכל203

New member
התכוונתי
שאני כבר לא בטוחה שגם היועצים האובייקטיביים בתשלום הם אכן אובייקטיביים, כי כל אחד בסופו של דבר מגיע מאינטרס כלשהו.

למעלה