הפרשה לפנסיה ללא סוכן?

אורח123123

New member
הפרשה לפנסיה ללא סוכן?

שלום,
אני שכיר בחברה יחסית קטנה ולחברה יש סוכן ביטוח שעובד עימה.
לי יש קרן פנסיה (חדשה-מקיפה) עם תנאים מאוד טובים (אגודת הסטודנטים). סוכן הביטוח של החברה הציע לי ביטוח מנהלים, אך סירבתי. העדפתי להמשיך להפריש לקרן הנוכחית שלי. האם אותו סוכן ביטוח חייב "לייצג" אותי מול אותה קרן פנסיה? האם ההתנהלות צריכה להיות מול הנהלת החשבונות של החברה?
ביקשתי מקרן הפנסיה את כל הטפסים למעסיק כדי שיחתום; האם פשוט המעסיק צריך להעביר את הטפסים להנהלת החשבונות של החברה או שסוכן הביטוח ("של" החברה) צריך להיות החוט המקשר?
מצטער אם השאלה קצת מבולבלת ולא ברורה.
המון תודה!

זכותך להיות חוסך ישיר ללא סוכן.

מה שבדר"כ מקובל במקרים כמו שלך הוא שאותו סוכן - "מנהל הסדר" מטפל רק בסליקת הכסף (העברתו לקרן הפנסיה) מבלי שהוא הסוכן שמייצג אותך. זה המצב אצלי בחברה
אם הוא יסרב, המעסיק ידאג לכופף אותו או שהשכר יעביר את הכסף במקומו ישירות לקרן. בכל מקרה המעסיק צריך למצוא לכך פתרון.
טוב שסירבת להצעה לביטוח מנהלים. בהצלחה !

אורח123123

New member
תודה על התשובה. האם...

האם בדרך כלל אותו סוכן - "מנהל הסדר" לוקח עמלה כלשהי על כך?
מדוע עובדים בוחרים להשתמש בסוכן במקום העבודה עבור קרן פנסיה שכבר יש ברשותם? האם זה מועיל בצורה כלשהי?..

הוא מקבל עמלה מקרן הפנסיה

בפועל אתה זה שמשלם אותה בדמי ניהול יותר גבוהים. האוצר הוציא הנחיה לפיה המעסיק אמור לשלם מתחילת השנה על תפעול המוצר הפנסיוני של העובד בכדי לשים סוף למציאות העגומה הזאת אבל לא נראה לי שזה עדיין מיושם. אולי צריך לתת לזה עוד קצת זמן.
במקרה שיש לך תוכנית אטרקטיבית, הוא לא מקבל עמלה בכלל, ולכן איננו מרוצה מהמצב ולא יסכים לייצג אותך מול הקרן.
עובדים לא בוחרים. המעסיק מתקשר עם מנהל הסדר, שנתן לו עד השנה שירותים בחינם, והוא בתמורה מקבל קהל שבוי שלא מתמצא ןמשלם דמי ניהול גבוהים מספיק כך שיקבל עמלה נאה מחברת הביטוח. לצערי, מנסיוני רוב מנהלי ההסדר הם סוכנים גרועים שהדבר האחרון שמעניין אותך הוא טובת הלקוח.
סוכן טוב יכול לעזור להתנהל מול הקרן אבל רובם לא כאלה וחבל לשלם דמי ניהול גבוהים תמורת "השירות" של מנהלי ההסדר.

אז ככה

יש יתרונות וחסרונות לעבוד עם סוכן, החסרון העיקרי הוא שהעלות שלו לא שקופה לך.
כשאתה הולך לעו"ד הוא אומר לך מה שכר הטירחה שלו, ואז אתה בוחר אם להשתמש בשירותיו או לא.
אם סוכן הביטוח שלך, היה אומר לך "מקרן פנסיה X אני מקבל כך וכך עמלה,ובתמורה אני אתן לך כך וכך שירותים" יכולת לקבל החלטה מושכלת.

לגבי קרן הפנסיה הקיימת שלך,תבדוק אם יש להם הסכם עם עוד קרנות פנסיה,ייתכן ויש להם אותו הסכם עם קרן אחרת יותר מוצלחת ,או אולי הסכם יקר יותר (אך עדיין כדאי) עם קרן אחרת יותר מוצלחת

תבורך
תודה על התמיכה !

למעלה