סדר בביטוחים

פריליתה

New member
סדר בביטוחים

שלום,

יש לי ביטוחים שמנוהלים על ידי חברה של מקום העבודה הקודם שלי את הביטוחים האלו הפכתי בזמנו לעצמאיים כדי לא לאבד את הרצף כשעוד לא עבדתי ואני עדיין משלמת. בזמנו אמרי לי שלא אוכל להעביר אותם לתוכניות שההפרשה תהיה נמוכה יותר (עבדתי בחברת הייטק בתוכנית מצויינת)

כרגע אני עובדת כשכירה ובגלל אילוצי זמן הפנסיה מנוהלת במקום אחר (בו מופרש סכומים קבועים דרך העבודה)

שאלה עקרונית :אני רוצה לאחד אותם ושוקלת לחפש סוכן פנסיוני שייתן לי עצה והוא בלתי תלוי
אבל אני קצת מבולבלת ולא יודעת עם מי לדבר
מישהו יכול לעשות לי סדר?

תודה רבה!

משה שרן

New member
סדר ביטוחים

למה שלא תשבי עם הסוכן הקיים של המעסיק שלך , אין ספק שהוא יעזור לך

אשר סלע

New member
לחפש סוכן בלתי תלוי זה כמו לבקש

קיץ בחודש ינואר, אין דבר כזה.
רק יועץ פנסיוני הוא בלתי תלוי אבל תצטרכי לשלם לו עבור השירות. לסוכן פנסיוני יש זיקה לחברות ולמוצרים שאיתם הוא עובד והוא יתוגמל דרך דמי הניהול והפרמיות שאת משלמת לחברות.

משה שרן

New member
אולי סוכן תלוי

הסוכן הקיים יישמח לשבת איתך ולהסביר ולנתח את הפוליסות הישנות , לא קשורה בכלל הזיקה לחברות ביטוח בבדיקת מוצרים ישנים

אשר, שאלה בקשר לייעוץ פנסיוני בלתי תלוי

יש דרך לוודא שהיועץ הפנסיוני הוא באמת בלתי תלוי ?
לדוגמא, הבנקים לא לגמרי בלתי תלויים.
יש להם אינטרס שקופת הגמל/קרן הפנסיה תנוהל אצלם והם יקבלו עמלת תפעול עבודה ו/או עמלת יעוץ שנתית. בנוסף הם לא מטפלים בביטוחי מנהלים.
יש יועצים שהיו בעברם מנהלי הסדרים. אפשר באמת לסמוך עליהם אחרי שעברו צד ?
אשמח אם תוכל להרחיב. תודה !

אשר סלע

New member
יועץ פנסיוני בהגדרתו הוא בלתי תלוי אחרת הוא עובר על החוק.

גם הבנקים או יועצים המקבלים החזר עמלה מהיצרן יקבלו את אותה עמלה 0.25% לשנה מהצבירה.
מהכרותי את היועצים הפרטיים העצמאיים רובם לא מקבלים כלום מהיצרן, פשוט לשאול את היועץ אם הוא מקבל החזר מהיצרן ואם תשובתו שלילית אז הוא לחלוטין בלתי תלוי.
מצ"ב לינק לאתר לשכת היועצים הפנסיוניים העצאיים בלתי תלויים (כאלה שלא מקבלים החזר מהחברות), גם אני חבר בלשכה זו. http://www.lyp.org.il/

אשר סלע

New member
ישנם סוכני ביטוח/מנהלי הסדר שהם משווקים פנסיוניים

אשר משווקים עצמם כיועצים פנסיוניים, אלה סוכנים שלפני כניסת "חוק הפיקוח שרותים פיננסיים (עיסוק בייעוץ ובשיווק פנסיוני) 2005" קראו לעצמם יועצי פנסיה ומשכך לא ניתן לאסור עליהם להמשיך ולהציג עצמם בכותרת זו. אלו סוכנים מעטים מאוד (אולי 5 בכל הענף, אכן היה להם חזון). כל שאר הסוכנים/מנהלי הסדר המציגים עצמם כיועצים פנסיוניים בלתי תלויים עוברים על החוק.

אשר סלע השיב לך.

עזרה אוביקטיבית תוכלי לקבל רק מיועץ פנסיוני אוביקטיבי. חפשי אחד כזה.

למעלה