ביטוח מנהלים לעובד של מיגדל מול מקפת.

buliman

New member
ביטוח מנהלים לעובד של מיגדל מול מקפת.

שלום לכולם . ראשית , אציין שערכתי חיפוש בנושא ובגדול הבנתי את ההבדלים . השאלה שלי היא מעט יותר פרטנית בהקשר ולא הצלחתי להבין מה עדיף יותר בשבילי. אני סטודנט שעובד בחברת שמירה בסופ"ש ולפעמים בלילות. לאחרונה הוצע לי ממקום העבודה לעבור ממקפת לביטוח מנהלים לעובד של מיגדל . כשישבתי מול הסוכנת נדמה היה לי שכל מטרתה היה להעביר אותי לביטוח ולא קיבלתי מספיק הבהרות למה עדיף לי - כמו כן היא לא הסכימה לתת לי לקרוא בבית את החוברת הענקית הזו שאני אמור לחתום עליה, ולכן גברו חששותי והחלטתי לדחות את המעבר עד שאברר מה בדיוק עדיף . הבנתי שהפנסיה עדיפה מכיוון שכשאסיים לימודי אוכל ישר להמשיכה במקום העבודה החדש. האם עדיף אם כן להשאר בתכנית הפנסיה מקפת ולא לעבור לביטוח? אציין שכרגע בעבודה זו שכרי נע בין 1500-2500 ש"ח בממוצע לחודש. תודה מראש לעונים.

assaf el

New member
תגובה

ראשית התייחסות להערה שלך על המשך תוכנית הפנסיה ללא המתנה במקום העבודה החדש. לידיעתך-אין הבדל בין אם יש לך תוכנית פנסיה או ביטוח מנהלים או קופת גמל כיום לכך שמעבידך במקום החדש יהיה מחויב להמשיך את ההפרשות (גם כאן אחוז ההפרשות אצל המעסיק החדש יקבע בהתאם להסכם קיבוצי,צו הרחבה ואז בד"כ ההפרשות יהיו בשיעור גבוה יחסית או מעביד שלא כפוף לאף הסכם ומכח צו ההרחבה של פנסית החובה יפקיד לך בשנה הראשונה את המינימום ) אם יש לך תוכנית קיימת ולא משנה אם היא פנסיה ,ביטוח מנהלים או גמל ולכן זה לא השיקול. בכדי לקבל ייעוץ פרטני יש לקבל עוד הרבה פרטים כגון גיל,מצב משפחתי,דמי הניהול כיום בפנסיה מול דמי הניהול שהוצעו לך בביטוח המנהלים ועוד . על פניו - העלות של ביטוח המנהלים יקרה יותר. מקפת התמקמה בשנים האחרונות במקומות הראשונים בטבלת התשואות. אם כבר ערכת בדיקה ואתה מבין את ההבדים בין התוכניות ,אין צורך לחזור על היתרנות והחסרונות של כל תוכנית וההשואוות מצויות בפורום זה. בהצלחה!!

למעלה