לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'תקענו דגל היום '
תקענו דגל היום
11/04/2007 | 22:54
71
7
אם זה נשמע קצת מתלהב, זה כנראה באמת כזה...

לדעתי הדוכן בתערוכה הוא הצלחה נפלאה. הוא נראה נהדר עם הפוסטרים ששלי שלי דאגה להדפיס,
המון אנשים הביעו עניין, היו דיונים נהדרים, ואף ויכוח מתלהם (לפחות אני לא נתקלתי בכזה).
הנוכחות שלנו שם התקבלה בטבעיות ובשקט.

פגשתי שם שלוש נשים שאמרו שלא מלו את ילדם, אבל לא מכירות את הפורום או את קה"ל, ועוד המון אנשים שהקשיבו בעניין ולקחו חומר לקריאה.

פגשתי דולה שאמנם מלה את בניה, אבל הרגישה שהיא "עושה משהו בניגוד לרגשות האימהיים שלי", ומתכוונת ללמוד את הנושא ולספר לנשים שהיא מלווה על האופציה הזאת.

ופגשתי המון אנשים ששאלו: מה, לא מלים? אז מה כן עושים?

היה אפילו מישהו שהסתכל בעיון באחד הפליירים ואז שאל: אתם מפרסמים מוהלים?

והבונוס הכי גדול היה לפגוש פנים אל פנים את האנשים שמאחורי הניקים....

כל הכבוד לכל מי שתרם והשתתף, בין אם פיזית ובין אם "רוחנית"!
בהצלחה מחר

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מסכימה איתך'
מסכימה איתך
11/04/2007 | 23:12
2
היה מצויין.
גם לראות את הפנים של אלה שלא ידעו מאיפה זה בא - היה כיף.
יש אנשים שלא חשבו שיש שאלה אם לימול - עכשיו הם לפחות יודעים שיש.
וגם כיף היה להרגיש, שלמרות שהמון לא מסכימים - שמתחילים לקבל את זה,
שיש גם אחרת.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' ככה זה נשמע'
ככה זה נשמע
11/04/2007 | 23:22
4
גם בתיאור שקיבלתי בבית . כל הכבוד וסחתיין על היוזמה
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-''
11/04/2007 | 23:47
359
לצפיה ב-'אכן'
אכן
11/04/2007 | 23:55
היה מעולה.
הנציגות שלנו היתה מאד מכובדת.
בהזדמנות הזו אני גם מתכבד להודות לכל מי שהגיע והתנדב. היום עשיתם מעשה משמעותי מאד למען הנורמליזציה של תופעת האי מילה בישראל.
הנוכחות שלנו בלטה מאד ואני בספק כמה אנשים הצליחו לעבור בתערוכה מבלי לפגוש בזרועות הפרסום הארוכות שלנו.

ואל תשכחו: יש גם את מחר
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'היה נהדר'
היה נהדר
12/04/2007 | 00:06
3
1
היה נחמד להכיר את האנשים, היתה אווירה מצוינת, נלחמנו על כל ערלה (או משהו כזה). עכשיו אני יכול להתאים פנים להודעות. הפלאיירים היו מצוינים ועשו את העבודה, השלטים היו ברמה.

אני תוהה אם כדאי להוסיף איזו הודעת פתיחה נעוצה, משהו כמו "שלום לכל מי שהגיע לכאן מכנס תשעה חודשים, זה הפורום, נעים להכיר, זה המילון, כדאי לקרוא כאן וכאן, הנה מאמר או שניים שאולי שווה לקרוא, ובכלל, תרגישו חפשי לשאול כל דבר ולהעלות כל נושא."

להתראות מחר
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אגב, זה רעיון'
אגב, זה רעיון
12/04/2007 | 00:57
כי חילקנו הרבה פליירים של הפורום שזכו להצחלה והיו לפחות כמה אנשים שאני זוכר שאמרו שיבואו לבקר בפורום.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני גם חשבתי על זה.'
אני גם חשבתי על זה.
12/04/2007 | 12:22
1
1
ציפור, אולי אפשר לכתוב הודעה כללית כזו ולנעוץ אותה לטובת המבקרים?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אין לי כ"כ זמן..אם מישהו רוצה לכתוב'
אין לי כ"כ זמן..אם מישהו רוצה לכתוב
12/04/2007 | 12:25
1
לי רעיון במסר אישי, ואני אכתוב ואנעץ. הראש שלי לא פנוי לזה כרגע "נפשית"...חחח...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני מגיעה מחר'
אני מגיעה מחר
12/04/2007 | 00:29
1
מתרגשת מאוד.
אין לי ספק שזה שונה לעמוד פנים מול פנים עם אנשים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'נהדר לשמוע.'
נהדר לשמוע.
12/04/2007 | 01:30
1
ממש מרגש!
כל הכבודלכולכם!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בהחלט כל הכבוד לכם...'
בהחלט כל הכבוד לכם...
12/04/2007 | 09:41
1
היינו זמן קצר נורא [לילדים נגמרה מהר הסבלנות] אבל בכל זאת הספקנו לראות...
ולהתגאות..

POOH
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' שמחתי לקרא את העדכון'
שמחתי לקרא את העדכון
12/04/2007 | 09:46
כל הכבוד לכל מי שפעל ותרם ממש אין מילים!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אנשים גדולים'
אנשים גדולים
12/04/2007 | 09:46
1
האנשים של הפורום שהיו אתמול הם אנשים גדולים לדעתי. בנחישות בנועם ובאומץ, בלי מורא ובלי התנצלות, הגישו חומר הסברה לבאי התערוכה ושוחחו איתם על אי מילה.
כל הכבוד לכם, לכל מי שהיה בדוכן, לכל מי שהסתובב וחילק עלונים וגלויות, לכל מי שדיבר עם אנשים פנים אל פנים.

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'!!!!!!!!!!!!'
!!!!!!!!!!!!
12/04/2007 | 10:08
2
2
עומדות לי דמעות בעיניים למקרא הדברים!
מי פילל ומי מילל?
לפני 7 וחצי שנים חשבתי לעצמי שאני ממציאה את הגלגל כשהחלטתי לא למול את בני הקטן, אח"כ גיליתי שגם חברה שלי במקרה לא מלה שנה לפני, אח"כ היא הביאה לי את המאמר של חנוך, ודרכו מצאתי עוד, עשינו טלפונים חבר הביא חבר והוקמה קה"ל, היו מפגשים, אתרי אינטרנט ופורום והופ! יש דוכן רשמי בתערוכת הכנה ללידה שבה עומדים בכבוד ובגאווה הורים לילדים שלמים ואנשים שסתם אכפת להם, מאחורי כרזות חד משמעיות, מחלקים פליירים, מסבירים!
אין קטטות וסתם מגיעות לדוכן עוד 3 אמהות לילדים שלמים שאפילו לא שמעו על קה"ל!!!!!!!!
וואוו!!!!!!!!!!!!!!!!
אני חייבת להוריד את הכובע בפניכם, על עצם הרעיון, על התעוזה, על הביצוע, על פעילותכם השקטה שנעשית בלי רעש וצלצולים מאחורי הקלעים, ובקיצור על הכל!
עברו שנים רבות ומה שקורה היום מראה כי הזמן נוצל היטב וישנה התקדמות שלא היתה אפשרית בלי המאמץ הרב שהושקע!
וזה המקום להודות גם לאורית ג. שהקימה יש מאין באותה תעוזה את הפורום הזה ב- IOL והעבירה אותו לתפוז, למנהלות שבאו אחריה (ולמרות חילוקי הדעות שהיו מידי פעם זה המקום לומר שצדקתן, וכל הכבוד), לכל הפעילים מקה"ל ושלא מקה"ל, לדורון ששכר את הדוכן, לחתול הצ'שייר ואבשלום שמחיים את העמותה, לכל מי שתרם מכספו ומזמנו! לכל מי שהכין וטרח וחשב והמציא, לכל מי שבנו אתרים - על חשבונם ומזמנם, לכל מי שנחשפו והתראיינו במהלך כל השנים, לכל מי שטרחו להגיע למפגשים ולמי שהסכימו להחשף טלפונית למתלבטים, ולכל מי שמשתתף בפורום!
אני רוצה להודות אישית בשמי ובשם בני השלמים לכולם על הכל!
מי יתן וירבו כמוכם וכמו בנינו בישראל (ובעולם כולו )
זהו, סליחה אם הייתי רגשנית מידי!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ובקשה קטנה:'
ובקשה קטנה:
12/04/2007 | 10:09
1
2
אם אתם "צדים" עוד כאילה שלא מלו ואין להם קשר עם קה"ל נסו לעורר עניין ולקחת פרטים, כדי שנוסיף אותם אלינו.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני פגשתי'
אני פגשתי
12/04/2007 | 10:28
2
אמא לשלושה בנים שלא מלה את שלושתם. היא סיפרה לי שהגדול בן 6 ואז זה באמת היה חריג, אבל לבן הקטן בן השנתיים יש כבר כמה חברים לא נימולים וזה לא יוצא דופן בכלל. בנוסף היא סיפרה שרבים מחבריהם התייעצו איתם בנושא ולא מלו בסוף. סיפרתי לה על קה"ל ועל הפורום אבל היא לא הרגישה שום צורך להצטרף.....
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מרגש החיוך לא נמחק לי מהפנים.'
מרגש החיוך לא נמחק לי מהפנים.
12/04/2007 | 10:18
12
לצפיה ב-' בהצלחה היום לכולם!'
בהצלחה היום לכולם!
12/04/2007 | 10:57
1
והלוואי והייתי יכולה לתרום יותר מזמני... לצערי אתמול זה לא ממש התאפשר (בגלל הקטן שדרש את תשומת לבי), והיום כנראה שלא נגיע.

כל הכבוד לכל מי שתרם והשתתף בכל דרך שהיא
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בהצלחה למי שמגיע היום'
בהצלחה למי שמגיע היום
12/04/2007 | 11:26
32
לצפיה ב-'אני כמעט בוכה מהתרגשות'
אני כמעט בוכה מהתרגשות
12/04/2007 | 11:27
16
2
אין לי מילים מרוב סיפוק. זו הרגשה של מחסום שנפרץ.

ספרו קצת, זה בתוך בניין? בחוץ? היה גשום? כמה אנשים היו מטעם ה"קהל"? וכמה פעילים היו בערך, בכל רגע נתון?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'עאלק סיפוק, כאילו מה עשיתי? גאה בכם'
עאלק סיפוק, כאילו מה עשיתי? גאה בכם
12/04/2007 | 11:28
15
3
זה הכל. לא עשיתי כמעט כלום. מודה באשמה בהכנעה רבה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'כל מסע מתחיל בצעד. ואת עשית את הצעד הראשון'
כל מסע מתחיל בצעד. ואת עשית את הצעד הראשון
12/04/2007 | 11:32
14
2
כשראיתי את הודעתך לראשונה בעניין התערוכה אמרתי לעצמי "בחלומות הלילה", לא האמנתי שזה יכול להתרומם.

את האמנת. והצתת את התהליך ואת המוטיבציה שמסתבר שקיננה בכולם.

אל תמעיטי לרגע מהחשיבות של האמונה שלך והעשייה שלך.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'להצלחה הזו אבות רבים'
להצלחה הזו אבות רבים
12/04/2007 | 11:41
13
2
ואין ספק שזה שיעור חשוב לכולנו. לא תמיד הדרך קשה ועקובת ויכוחים מרים כמו שציפינו. לפעמים היא קלה וצריך רק להעיז (וזה נכון להרבה תחומים בחיים, לדעתי). כנראה העת בשלה לכך, ועוד מעט כבר לא תהיה לנו עבודה בכלל, אמן

אני צמאה לעוד פרטים, כמה דוכנים היו? כמה מבקרים (בערך)? כמה פעילים מ"כוחותינו"?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'יש עוד פרטים בקומונה של החתול'
יש עוד פרטים בקומונה של החתול
12/04/2007 | 11:47
1
2
אנשים שהיו אתמול כתבו שם
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'קראתי כמובן. מה ששאלתי לא רשום שם.'
קראתי כמובן. מה ששאלתי לא רשום שם.
12/04/2007 | 12:12
7
לצפיה ב-'היו די הרבה דוכנים והיה די צפוף.'
היו די הרבה דוכנים והיה די צפוף.
12/04/2007 | 12:20
2
2
לתחושתי היו שם גם הרבה מבקרים.

אני חושבת שגם מי שעבר ליד הדוכן, מבלי לעצור או לקחת חומר, ורק הסתכל על צירוף המילים: "מוותרים על ברית מילה" - משהו נצרב בתודעה שלו. מעכשיו אי אפשר לומר שאין דבר כזה. אני מקווה שהיום יהיה מוצלח לא פחות מאתמול, ושוב - חבל שאין באפשרותי לעזור.
מכוחותינו היו די הרבה פעילים (אני לא מחשיבה את עצמי). מעבר למי שכתב בקומונה היו עוד אנשים, בערך כעשרה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'וזה בבנין או בחוץ?תודה על'
וזה בבנין או בחוץ?תודה על
12/04/2007 | 12:22
1
2
לצפיה ב-'אה, שכחתי '
אה, שכחתי
12/04/2007 | 12:27
2
זה היה בתוך מבנה סגור.

והפוסטר לדעתי באמת תפס את העין לכל מי שעבר ליד.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לדעתי האבא העיקרי של ההצלחה הזו,'
לדעתי האבא העיקרי של ההצלחה הזו,
12/04/2007 | 14:11
7
3
(שמשום מה מצטנע מאוד כרגע וממעט לכתוב), הוא דורון.
כל הכבוד דורון!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אולי הוא עסוק בהדפסת פליירים?'
אולי הוא עסוק בהדפסת פליירים?
12/04/2007 | 14:13
1
אכן, לדורון, שבלעדיו זה לא היה קורה
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'דורון נתן פוש רציני מאוד'
דורון נתן פוש רציני מאוד
12/04/2007 | 14:43
2
להתממשות הדוכן ואני מעריך אותו מאוד לא רק על זה אלא בכלל על האיכויות שלו כאדם, אבל אני חושב שאם יש משהו אחד עיקרי שאחראי להצלחה של הפרוייקט הזה הוא שיתוף הפעולה המדהים בין האנשים, ההתגייסות של כולם, כשכל אחד תורם ועושה כפי יכולתו.

זה בעיני הדבר המדהים והמרגש שקרה פה. כולם עבדו ביחד, רוב הזמן בכלל באופן וירטואלי, וזה קרם עור וגידים ויצא לפועל.

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לדעתי הוא לא נמצא ליד מחשב'
לדעתי הוא לא נמצא ליד מחשב
12/04/2007 | 15:04
1
כי בגלל התערוכה הוא וזוגתו נשארו במרכז.
מצטרפת לשבחים. באמת מגיע לו (ולה) כל הכבוד!
וגם לחתול הצ'שייר הבלתי נלאה.

בכלל, היו אתמול לא מעט אנשים שלא כותבים הרבה בפורום אבל עשו שם המון ומכל הלב.

איש אחד תיחקר אותי בתערוכה במשך דקות ארוכות, וניסה להבין מי מרוויח כאן מהסיפור הזה. הוא התקשה להאמין שאין כאן איזהשהו גוף שגוזר קופון מהדוכן או לפחות מהפורום.

גם אני חושבת שזה די מדהים שאוסף של אנשים כלכך שונים וכל כך איכותיים משקיעים כל כך הרבה למטרה כל כך לא חומרית.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'כמה מילים לדורון'
כמה מילים לדורון
12/04/2007 | 23:14
3
האמת אין לי מילים!
לא יודעת..... לא כל יום פוגשים אנשים מדהימים באמצע הדרך.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אכן'
אכן
13/04/2007 | 15:09
1
ללא דורון סיכוי גבוה שלא היה דוכן.
הוא זה שמגיע לו הקרדיט העיקרי על דחיפת הפרויקט הזה
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' כל הכבוד!'
כל הכבוד!
13/04/2007 | 20:06
1
על הארגון, התמיכה, המוטיבציה, העזרה הפיזית, ההסברה...

הכל!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לכם '
כל הכבוד לכם
12/04/2007 | 18:06
1
אם הייתי בארץ הייתי גאה לעזור!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' עדכונים מהיום '
עדכונים מהיום
12/04/2007 | 21:23
3
2
אז בסופו של דבר מצאתי בייביסיטר לקטן, והצטרפתי גם לעזור.

אני רוצה שוב להודות לכל מי שתמך, ארגן, הדפיס ותרם מעצמו (גם בשטח וגם מאחורי הקלעים) - מי היה מאמין שנצליח לארגן דוכן שכזה! אני עוד זוכרת שראיתי לראשונה בשבוע שעבר את הודעתה של ציפור על התערוכה וחשבתי לעצמי: "לא, דבר כזה בטח לא יוכל לצאת לפועל", אבל כולם כאן שיתפו פעולה בצורה יוצאת מן הכלל, ואני מוכרחה להודות שללא המאמצים האלה לא היינו מצליחים.

אז שוב - אני מודה לכולכם! אתם אנשים יקרים ונהדרים ואני שמחה שנפלה בחלקי הזכות להכיר אתכם (גם אם עדיין לא הצלחתי להכיר את כולכם באופן אישי ).

<ועל שאר החוויות מהיום (שעדיין לא נגמר) בקומונה.>
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'היה אחלה'
היה אחלה
12/04/2007 | 23:31
1
קודם כל הדוכן שלנו היה פינתי ומרכזי שזה אחלה מקום כי חייבים לעבור ליידו ולהתעכב כי הוא בסיבוב.
היו יחסית לתערוכה קטנה הרבה נשים בהריון שזה קהל היעד.
הדוכן היה מלא חומר ומאד מזמין ולא מאיים.
אנשים קיבלו גלויות גם לדתיים "חתול" לא חשש לתקוע אחת ביד.
הכי חשוב, לדעתי, היתה ההתעניינות והחשיפה.
הרוב באמת התעניין והביעה תמיהה שקיימת בכלל התארגנות של קבוצה נגד ברית מילה.
מיעוט קטן אמר בנימוס "לא תודה"
בודדים זרקו תירוץ וברחו כאילו אנחנו נושכים.
אני הייתי מהתחלת היום עד הסוף ונתקלתי רק בדתיה אחת שאמרה משפט ארסי עם המילה "גויים".(לא טרחי אפילו לזכור).
מעבר היו דיונים יפים ומכובדים עם אנשים שהטילו ספק.
היו הערות והארות.
היתה אוירה טובה ואפילו נהדרת (לדעתי).
היה כייף לדבר עם החברים ולהחליף חוויות.
מאד נהנתי ואני מאד גאה בכולם שהתנדבו ותרמו אך ורק למען האידיאולוגיה.
(היה מתעניין אחד שממש התעקש לדעת מה יוצא לנו מזה ולא האמין שממש שום דבר).
מקווה להפגש בעוד ארועים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מאד מאד מרגש לקרוא את כל התגובות'
מאד מאד מרגש לקרוא את כל התגובות
14/04/2007 | 11:41
1
2
היה סיקור תקשורתי?

ניסיתי להכנס לקומונה (כתבתי בקשה) אך עדיין (יומים אחרי) לא קיבלתי אישור..
אולי בכל זאת?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לא היה סיקור תקשורתי'
לא היה סיקור תקשורתי
14/04/2007 | 13:34
1
גורמי תקשורת שונים טענו שזה נפוץ ורגיל מדי כדי להיות חדשות.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'היום היה לי מדהים'
היום היה לי מדהים
12/04/2007 | 23:34
4
1
אנשים שאלו שאלות. חילקנו עלונים. היו אנשים נחמדים יותר, נחמדים פחות. אבל מה שהכי חשוב היה זה אנחנו.
אנחנו כולנו היינו יחד. הרמנו מבצע שבחלומות הכי פרועים שלי לא חלמתי שיצליח. אני חושבת שזה אומר הרבה מאוד.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תמונות מהתערוכה'
תמונות מהתערוכה
<< ההודעה הנוכחית
13/04/2007 | 01:59
3
210
לצפיה ב-'תודה '
תודה
13/04/2007 | 03:56
4
אכן מאוד מרגש
הבוקר מוקדם בבן יהודה אני על אופניים
  אישה בהריון  מתקדם עברה מהורהרת
עברה לי מחשבה אולי לתת לה גלויה.. מהאינרציה של התערוכה
חשבתי מה פתאום להפריע לה בחיים
והיא חצתה
נסעתי אחריה והושטתי לה גלוייה
מה זה היא שאלה
זה בשבילך אמרתי בהתרגשות
היא לקחה את הגלוייה ואמרה תודה
..בתקופה שהתודעתי לנושא ברית מילה  הרגשתי דחיפות
כולם אומרים תשמע זה תהליך ארוך
ובכל אופן בהרגשה
כל פעם שמתרחשת ברית מילה יש חירום מסויים
והריי זה מסוכן ומפחיד
רגע החיתוך הוא הבלתי נודע
הכל חי ונושם דינמי וגם ספונטני
והרי חלקים נכבדים בסיסטם שלנו עובדים על שרירים בלתי רצוניים
ואולי אפילו מחשבה בלתי רצונית כמו הרצון הזה לדבוק במילה
מישהי בהריון..שהוצעה לה גלוייה  הרימה את הראש לשלט  עשתה לא והמשיכה כשהיא מסננת ...אני לא מוותרת
ליבי נחמץ
כמו המלכה בעליזה בארץ הפלאות שהדהימה אותי כשהזדעקה בנונשאלנט
ערפו את ראשה ! !
..אני מעריך  שהכאב העמוק והקשה מידיי של האם שנאלצת לוותר על הרגש האימהי העז להגן ולגונן
גם לוותר וגם לגונן במשפט שלמה מטורף
הסכין נשלפת
אבל בעליזה זה סתאאם
ובשלמה זה גם סתאאם
אבל אצל בעלת הגב שמתרחק ממני בצעדים בטוחים זה לא סתם

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'וואוו..מרשים ביותר.'
וואוו..מרשים ביותר.
14/04/2007 | 01:01
1
הופעה מכובדת...באמת כל הכבוד
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תודה על התמונה. איזה כיף להתבונן.'
תודה על התמונה. איזה כיף להתבונן.
14/04/2007 | 10:08
7
לצפיה ב-'נפלא. מרגש לקרוא'
נפלא. מרגש לקרוא
13/04/2007 | 06:39
דרך ארוכה עברנו

תודה לכולם

הלוואי והייתי בארץ לעזור לכם
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'נשמע שהיה נהדר! כל הכבוד!'
נשמע שהיה נהדר! כל הכבוד!
13/04/2007 | 10:38
1
1
איזה כייף לכם, ראיתי כאן ביום שלישי את שרשור ההתארגנות וממש נפעמתי.
חבל שלא יכולתי להגיע אבל אני מתאוששת בימים אלו מניתוח ונסיעה לת"א היא משימה בלתי אפשרית.

הדוכן נראה נפלא! (וגם התמונה שלו כאן)

בנתיים אני מחלקת לנשים בהריון שסובבת אותי בימים אלו את הגלויות ששלח לי ערן.
השבוע נתקלתי בתגובה שקצת הפתיעה אותי, חברה שנתתי לה את הגלויה ימים ספורים לפני מועד הלידה, אמרה שהיא חשבה על זה, והיא ממש לא רוצה לעשות ברית היא לא רואה בזה שום דבר בריא וגם המסורת לא ממש מעניינת אותה. אבל.... היא לא רוצה להיות הסנונית הראשונה באזור שלהם, להיות שונה ולכן היא מתכננת לעשות ברית (עם מוהל שהוא כירורג שעושה אילחוש). התינוק עוד לא נולד, אולי היא תשנה את דעתה בעקבות הגלויה.

שבת שלום
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'החלמה מהירה!'
החלמה מהירה!
13/04/2007 | 14:07
3
לי עדיין אין אומץ לתת גלויות לחברות וכבר ביום שישי הבא עלינו לטובה אני מקוה שלא יזמינו אותי לברית.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לעיתים רחוקות אני מצטערת שאני לא גרה במרכז...'
לעיתים רחוקות אני מצטערת שאני לא גרה במרכז...
13/04/2007 | 10:54
10
כל הכבוד!!
מאוד מרגש.
באמת דרך ארוכה מאז שהרגשתי "בודדה ומותקפת" לפני 9 שנים כשהייתי בהריון והעזתי לומר שאני לא רוצה לעשות ברית.
עכשיו אני ממש גאה להיות שייכת ל"קבוצה הזאת של הפסיכים"...

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מצאתי קריקטורה'
מצאתי קריקטורה
13/04/2007 | 11:58
9
10
שמופיעה על אחד העלונים שהפיק רני כשר
וגם תרם עלונים גלויות וכרטיסים מצויינים  למאמץ   והרבה תודה לו
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' דורון היקר יופי של עבודה'
דורון היקר יופי של עבודה
13/04/2007 | 14:04
8
3
חבל שלא הצלחתי בסוף לבוא, החיים מועכים אותי למקומות אחרים לגמרי ואין אויר.
הדוכן נראה יפהיפה ומקצועי.

תודה ענקית לכל אלה שהיו ונתנו ופעלו מאחורי ומלפני הקלעים! מדהים. לא פחות.
מבחינתי הגשמתם חלום עתיק שלי. כן, אף פעם לא חלמתי על בראד פיט. למי שמתעניין.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'למה מה רע לך בבראד? טוב, אם הוא בא-'
למה מה רע לך בבראד? טוב, אם הוא בא-
13/04/2007 | 15:25
6
1
שילחי אותו אלי

מי זה בכלל בראד פיט|משתוממת| זה נשמע לי מוכר אבל בחיי לא יודעת מי זה. אפשר תמונה?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני לא יודעת . פשוט תמיד בכל הסקרים'
אני לא יודעת . פשוט תמיד בכל הסקרים
13/04/2007 | 17:06
5
2
האלה בפורומים "עם מי היית רוצה להתעורר בבוקר" וזה, הרבה אומרות או אומרים בראד. אז אמרתי גם. כזותי , סטנדרטית אני.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מה שיפה בחלומות'
מה שיפה בחלומות
15/04/2007 | 07:05
4
4
זה שלא צריך להגביל אותם.

אין שום מניעה שתחלמי להתעורר בבוקר לצידו של בראד פיט (שדרך אגב זה רק קוד, כי מה זה להתעורר בבוקר לצד מישהו? הוא מסריח מהפה ומזיע ובעעעעע) הרעיון הוא לרמוז שכל הלילה היתה חגיגה בין הסדינים.

בקיצור, אין שום מניעה לקום בבוקר לצידו של בראד פיט ולהגיד לו "מאמי, תכין קפה כי אני חייבת לרוץ לתערוכת מוותרים על ברית מילה"

את רואה?

תשלבי חלומות.....

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ואולי בראד פיט בכלל בעליה של'
ואולי בראד פיט בכלל בעליה של
15/04/2007 | 09:35
2
עורלה מפוארת, אז זו בכלל אחלה פנטזיה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' קניתי'
קניתי
15/04/2007 | 09:58
7
לצפיה ב-'עכשו שאני רואה אני בטוח מוותרת'
עכשו שאני רואה אני בטוח מוותרת
15/04/2007 | 12:10
2
אכן מוכר הבחור.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אין, אין על בראד פיט - לוקחת אותו עם עורלה וב'
אין, אין על בראד פיט - לוקחת אותו עם עורלה וב
16/04/2007 | 19:30
1
לצפיה ב-'סוטה!'
סוטה!
15/04/2007 | 09:33
6
לצפיה ב-'קולכבוד לכולכם'
קולכבוד לכולכם
13/04/2007 | 19:09
היום אני נכנסת לחודש תשיעי...
באתי לתערוכה כדי להתחכך קצת בדוכנים של הריון ולידה, וגם כי הייתי סקרנית לפגוש את הדוכן של "מוותרים על".
הדוכן היה מרשים, נראה מקצועי כאילו הוקם על ידי חברת יחסי ציבור, במיוחד בזכות הפוסטרים וגם הטישרטים המגניבים.
בשעה שבאתי היה המון חומר לחלוקה, שהיה מסודר יפה. בקיצור אין לי מילים כל הכבוד על ההתארגנות והתיפעול.

לגבי האווירה קשה לי להעיד, את רוב המציגים הכרתי כבר ממפגשי קהל, אז בשבילי זה היה כמו לבוא למפגש משפחתי

אין כמוכם - כל הכבוד
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'כל הכבוד לכולם'
כל הכבוד לכולם
13/04/2007 | 20:56
9
2
אני שמחה לשמוע שהתערוכה עברה יפה. אני בינתיים שמחה לבשר על הצטרפותו של עוד ילד ל"משפחת השלמים". קוראים לו שחר והוא נולד בשעה טובה ביום שני 9.4 בשעה 06:15 במשקל 4 ק"ג. בגיל 8 ימים אולי נחתוך לו - את הציפורניים, למרות שאמרו לנו שזה לא בריא כי בגיל הזה הן מחוברות לעור ונורא עדינות....
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'יש לי דמעות!'
יש לי דמעות!
13/04/2007 | 21:13
2
איזה כייף לכם.
מזל טוב.
מקווה שהלילות שפויים.
עוד ילד שלם. אני מאושרת!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מזל טוב! '
מזל טוב!
13/04/2007 | 21:20
1
הרבה נחת ואושר!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'4 ק"ג??? מזל טוב. מזל טוב.'
4 ק"ג??? מזל טוב. מזל טוב.
14/04/2007 | 01:29
2
אני מזכירה לא לתת לאף רופא להפשיל את העורלה, לא לנקות מתחתיה מאחוריה או מצדדיה ולא להלחץ מהתגובות המשפחתיות.
שיהיה רק כיף!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מזל טוב'
מזל טוב
14/04/2007 | 10:09
8
לצפיה ב-'מזל טוב לאם ולתינוק'
מזל טוב לאם ולתינוק
14/04/2007 | 21:09
מקווה שהלידה לא הייתה קשה מדי.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מזל טוב, תהנו!!'
מזל טוב, תהנו!!
14/04/2007 | 21:18
7
לצפיה ב-'איזה יופי! '
איזה יופי!
15/04/2007 | 11:27
2
2
מזל טוב על הולדת שחר שנולד עם עלות השחר

אבל באמת גם אל תחתכו לו את הציפורניים כל כך מוקדם...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אל חשש, לא חותכים כלום....'
אל חשש, לא חותכים כלום....
15/04/2007 | 12:57
1
2

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
אירוח בנושא אבחון גנטי טרום השרשה
אירוח בנושא אבחון...
ביום ד` נארח בפורום את ד``ר ברוך פלדמן, מומחה...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ