לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
93549,354 עוקבים אודות עסקים

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'משהו קטנטן על ההרדמה המקומית'
משהו קטנטן על ההרדמה המקומית
<< ההודעה הנוכחית
15/08/2006 | 13:35
35
4078
כשהייתי נשואה טרייה (לפני 9 שנים) ובראשית ראשיתו של הריון (שעדיין לא ידעתי שזאת תהיה בת)...והסתייגתי מברית מילה בייחוד כזאת שמשלבת ניתוח "על מצע של בורקסים ועוף", האמנתי שעשיית הברית במקום נפרד מהחגיגה הכללית, ע"י רופא, היא פיתרון די סביר לפעולה שנראית לכאורה די פשוטה.
הוזמנתי לברית של בן דוד שלי.
החיתוך נערך בבית והוזמנו אליו רק עשרה קרובי משפחה, המוהל היה מנתח ידוע ומבוקש , רופא חביב ולבבי.
כדי להכין את התינוק, המנתח ביקש מישהו שיעזור לו ואני התנדבתי להעלות איתו לאחד החדרים "להכין את התינוק".
(לאף אחד לא היה אומץ ואני בכלל לא ידעתי את פירטי הפרטים של מה שנעשה שם.)
נכנסו לחדר בקומה עליונה, סגרנו את הדלת,
בן דודי הקטן, הושם על שולחן כתיבה  שכוסה לצורך העיניין בשמיכה, אני נתבקשתי להחזיק את רגליו בפיסוק, הרופא הוציא את הכלים ומזרק קטן עם חומר הרדמה.....
את המזרק הוא נעץ במספר מקומות בבולבול של תינוק צורח והזריק בכל פעם מעט חומר, משהו כמו 5 פעמים כשבכל פעם שהמזרק יצא, יצאו גם כמה טיפות דם.
כל התהליך של ההזרקה המקומית היה ארוך בהרבה מכל התהליך עצמו ונראה לי גם שהכאיב לתינוק לא פחות מהמילה כולה.
אחרי שהמקום הורדם (כנראה)התינוק היה רועד, כחול, תשוש מבכי ומכווץ.
בכל מקרה תהליך ה"פריעה" נעשה גם בבכי קורע לב (אל מול עיניי ופי הממלמל שבועה שאני לא יעשה את זה לבני בחיים!!!)
עם מכשיר (צובטן כזה) שמחזיק את העורלה לפני החיתוך, נעטף התינוק והורד לסלון כדי לערוך את הברכה והחיתוך.
שם לעיני כולם התינוק היה רגוע (ובעצם כבר "סחוט מבכי"), בחיתוך עצמו הוא קצת בכה (איפה היתה ההרדמה?!)
וכולם היו מבסוטים.
אני חייבת להגיד לכם שכל עיניין ההרדמה הזה , נראה לי יותר בשביל להקל על כאב הלב של ההורים ופחות בשביל הכאב של התינוק.

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'קשה נורא התיאור'
קשה נורא התיאור
15/08/2006 | 13:38
255
שלך. קורע לב והופך את הבטן.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'עוד משהו קטנטן על הרדמה...'
עוד משהו קטנטן על הרדמה...
15/08/2006 | 13:54
383
לאחייני גם היתה הרדמה מקומית ע"י רופא בזריקה, שעה לפני זה שמנו אמלה (כנראה שלא ממש כמו שצריך) והיה בכי קטן ביותר בעת ההזרקה.

הפרדה, מילה ופריעה נעשו ברוגע וללא כאב, מול כולם. (צילמתי ומחקו לי..)

לדעתי זה תלוי בהמון דברים וכמובן עלול לכאוב. מיומנות, עובי המחט, אילחוש לדקריה עצמה (אפשר אולי גם בספריי או לא יודעת מה) עושים את ההבדל גם כאן.

יש לי רושם שאת ההפרדה הוא עשה ללא מספיק המתנה לפעולת ההרדמה של הזריקה (תזכרי רגע, כמה זמן רופא השיניים מחכה בין הזריקה לטיפול, בדיוק אותו חומר לדעתי?)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אוהו אני מכירה את המוהל הזה'
אוהו אני מכירה את המוהל הזה
15/08/2006 | 14:31
3
593
וזו הטכניקה הקבועה שלו.
זה לא מחוייב המציאות יש רופאים מוהלים שלא נוהגים ככה.הנה עדות אחת, יש עוד הרבה.
מוותרים על ברית מילה >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שיהו אלוהים, זה הוא!!!!'
שיהו אלוהים, זה הוא!!!!
15/08/2006 | 17:44
351
לא רציתי לכתוב את שמו!
אבל זה הוא!!!!!!!!!!
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'למה הוא לא מחכה עש שהזריקה תשפיע?'
למה הוא לא מחכה עש שהזריקה תשפיע?
15/08/2006 | 18:07
1
154
לצפיה ב-'כי חבל לו על הזמן'
כי חבל לו על הזמן
15/08/2006 | 18:36
149
וכי ההורים לא ליד
וה"עוזר/ת" לא ירוץ לספר להורים שהתינוקי צרח את נשמתו
וכי אנשים חושבים שממילא זה חייב לכאוב אז לא בטוח שידעו להתלונן
וכי
וכי
וכי
הוא חרא.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אכן התיאור של כמה זריקות הוא תקין'
אכן התיאור של כמה זריקות הוא תקין
15/08/2006 | 18:55
23
248
וכך צריך כנראה בשביל אלחוש מלאה של כל היקף העורלה או משהו כזה. זה חוזר על עצמו הרבה בתיאורים, שכך דרוש.

מצד שני...למה לא למרוח משהו שהדקירות לא יכאבו, אולי מחט דקה יותר (עשו לי זריקה עם מחט כ"כ דקה, שלא הרגשתי כלום!!)

לא ברור לי ועצוב מאד, ועוד יותר עצוב שזה נעשה בהסתר מההורים, שבטוחים שהם שילמו את מיטב הכסף לחסוך כאבים, ואפילו את ההפרדה הרופא עושה בלי לחכות מספיק (אם אני מבינה נכון).

עצוב.

אם יש כאן גולש/ת עם ידע על ספריי אלחוש, זה מידע חשוב ושווה לדעת ושישמר במילון שלנו.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'הרבה פעמים הוא עושה גם את המילה'
הרבה פעמים הוא עושה גם את המילה
15/08/2006 | 19:09
22
224
עצמה .
בהסתר.
ומשאיר את העורלה מחוברת רק בחוט עור דקיק או בכלל לא, אבל מתחת לחיתול.
ואז מכניסים את התינוק לחדר עם חיתול עליו.... וטדאאאאם ה"קוסם" מכניס את הידיים מתחת לחיתול, אפילו עושה הצגה שהוא עוצם עיניים ומוציא את העורלה החתוכה כביכול מעשה פלאים.
הקהל צוהל ביציעים . זה לא כואב אמרתי לכם. הוא ממש רב-אמן. זה לקח ממש שניה, כל הכבוד לו.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-' זו הדחקה נעימה...'
זו הדחקה נעימה...
15/08/2006 | 19:17
141
ברור. הקהל לא רוצה לדעת את האמת, כיף לחשוב שהעורלה מתנתקת בקסם ובעיניים עצומות ע"י פיית העורלות, בעוד התינוק רגוע.

מה שלא יודעים..לא כואב (להורים..)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אורית - זה כ"כ מזעזע'
אורית - זה כ"כ מזעזע
15/08/2006 | 20:17
20
144
מהיכן האינפורמציה? ממש ממש רע ונורא.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'האינפורמציה היא'
האינפורמציה היא
15/08/2006 | 21:14
19
159
1. מתאורי מילה שנשלחו אלי על ידי הורי הנימולים
שגילו בדיעבד את ה"הכנה למילה" שעושה המוהל.
2. מעדות אישית של צלם שהוא דידי, שצילם אצלו הרבה מילות לצורך איזה סרטו וראה את הפרוצדורה פעמים רבות.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'הנה עוד אחת ואני מכירה גם אותה'
הנה עוד אחת ואני מכירה גם אותה
15/08/2006 | 21:19
15
179
בחיים האמיתיים על כן הסיפור אמין בעיני.
במיוחד שיש לו תימוכין רבים ממקורות אחרים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ואני חשבתי שאתם תחשבו שאני מגזימה..'
ואני חשבתי שאתם תחשבו שאני מגזימה..
15/08/2006 | 23:34
123
ופתאום אני מגלה שאני לא מבין הבודדים שהיו ה"עוזרים" שלו!
והוא באמת לא חיכה שההרדמה תעבוד.
איך שגמר להזיק את הזריקה האחרונה ישר הוא התחיל בפריעה.
הורסת אותי המחשבה שאני הייתי שותפה לזה!
שאני בידיי מנעתי מהתינוק הקטן להאבק בו על בשרו, על חירותו, על ייסוריו.
אתם קולטים?!!!!
העיניים שלי ראו במרחק עשרים ס"מ, איך מכשיר מורט את העורלה, והעטרה חסרת העור נגלית אדומה-כחולה.
איך הוא מצמיד את הצובטן הזה לקול זעקות התינוק ולוחץ עם האצבעות כדי לבדוק שהעטרה נשארת תחתיו.
איך לא חשבתי שעוד כמה שניות של סבלנות היו מקילות על התינוק הזה את הכאב.
ואיך כן חשבתי , שצריך להיות אדם כל כך קר וכל כך מנותק, כדי לעשות את הכל, לקול בכי קורע לב, רועד  ומתחנן של תינוק.

לא האמנתי שהרופא/מוהל משאיר את הבולבול שלו ככה והולך.
לפני שהוא יצא הוא עוד אמר משפט כזה שיחרט בזיכרוני עם כל השניות הנוראיות :" ההפרשה צהובה זה לא מוגלה, זאת הפרשה טיבעית של הגוף במקומות שהוסר מהם העור" ככה הוא אמר כאילו מדובר בשריטה או בשיפשוף והשאיר הוראות לשים מן אבקה מיוחדת שהם קנו מראש.

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אורית - תודה על הקישור. שלא'
אורית - תודה על הקישור. שלא
16/08/2006 | 09:52
13
89
תחשבי, חלילה, שהטלתי ספק באמינותך, פשוט עניין אותי איך האינפורמציה עוברת...
מה שהכי מזעזע - שזו המציאות לגבי כל תינוק. כל תינוק חווה את זה, בין אם החיתוך נעשה בהסתר ובין אם לא. למה אמהות מוכנות להיות מגורשות ממקום המילה? איפה האחריות שלהן? איפה המחויבות שלהן לבנן? הן צריכות להיות בכל מקום שבו הבן זקוק להן. כשהוא חולה, בוכה, רעב ועובר מילה... לא יכולה להבין. כל ההריון הן מלטפות את הבטן, ואח"כ מוכנות לצאת מהחדר...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני אגיד לך משהו...'
אני אגיד לך משהו...
16/08/2006 | 21:43
6
99
קודם כל הוא מבטיח "ברית בהרדמה", זאת סיסמא שמאד משכנעת.
הוא מציג את הזריקה מול ההורים לפני.
דבר שני, הוא לא מוכן שהאמא תכנס! הוא במפורש אמר "לא אמא".
אני אחרי ההלם, כמה ימים/שבועות, לא בדיוק זוכרת, התחלתי לספר להורים את אשר עבר הפיצפון שלהם בחדר, אבל הם פשוט לא רצו לשמוע. הם אמרו "העיקר שעבר בשלום".
גם כעבור כמה שנים, קשה להם לקבל שהמוהל/רופא הזה שעשה רושם מצויין ומיומן, יש לו נוכחות מרשימה וסיפורי רפואה מפולפלים שהמילים שלי מול שלו, פשוט הופכות לאפס.
אפילו היום, הם מסרבים להאמין.
הם חושבים שאני מגזימה והם גם יודעים את דעתי כיום  על ברית אז הם משוכנעים שזה בא כדי לשכנע את הסובבים דעותיי.
בקיצור - אין עם מי לדבר.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני לא מפקפקת'
אני לא מפקפקת
16/08/2006 | 22:53
5
69
בעוצמת ההכחשה שלאחר מעשה. גם ברור לי מדברייך איזה כושר הרשמה יש לאיש. מה שלא ברור לי הוא מדוע אם לתינוק בן שמונה ימים לא מבינה שאם רוצים לסלק אותה מזירת ההתרחשות, אז כנראה שמתרחש שם משהו מאוד בעייתי. ובכלל - מי שמבקש לבצע פרוצדורות בהסתר, מאוד מאוד חשוד בעיני, ואני באמת לא מבינה מדוע אחרים לא חושדים.
תראי, בעיני כשיש ילד, במיוחד תינוק רך כ"כ, אבל גם כל שנות הילדות - ההורים לא אמורים להסתלק כשיש קושי. אם הילד חולה - צריך להיות אתו, אם הוא עובר חיסון, בדיקת רופא, או כל פרוצדורה לא נעימה. כך לדעתי כדאי גם לנהוג בבית היולדות, ואם יש מניעה שהאם תהיה נוכחת (למשל התאוששות מלידה קשה), אז שהאב יהיה שם. אבל לא להיות שם בברית? יש פה הרי סתירה איומה - אם הברית זה שום דבר - אז למה הבעיה להיות שם... אם הברית זה משהו כ"כ בעייתי שהאם לא אמורה להיות נוכחת - אז נשאלת השאלה מדוע היא מסרכימה שיבצעו בבנה משהו כ"כ נורא שאפילו היא לא מסוגלת לעמוד בו. בעיני יש פה נטישה, הפקרות, בגידה באמון. ואני לא מפקפקת באהבתן של אמהות לבניהן הנימולים, ויודעת שמרבית ההורים אוהבים ודואגים - ועדיין - זהו לא רגע מפואר בתולדותיהן כאמהות...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'VALETA, אם אפשר לשתף אותך בחוויה'
VALETA, אם אפשר לשתף אותך בחוויה
17/08/2006 | 05:47
4
81
לא נעימה בלשון המעטה שעברה עליי, אולי תביני יותר את האימהות ותשפטי אותן פחות.
כאשר הבת הראשונה שלי היתה תינוקת, היו לה כל הזמן הפרשות מהעפעפיים - צינורית דמעות סתומה.
הרופא הנחמד (באמת) הסביר שיש דרך פשוטה ומהירה שלא מחייבת הרדמה כללית שבה אפשר לפתוח את מה שסתום. וזה אפשרי רק מגיל חצי שנה, ואם נחכה עד גיל שנה זה כבר יחייב הרדמה כללית.
אחרי הרבה התלבטויות החלטנו שהרדמה כללית שאפשר למנוע היא דבר מיותר, הרדמה כללית עלולה להיות מסוכנת וזה לא לעניין.
באנו לביתהחולים, נעשו כל ההכנות, ואז לפתע האחות שעובדת איתו לאט לאט מובילה אותנו החוצה ואנחנו לא מבינים מה קורה, ורוצים להישאר - אי אפשר, וזה רק דקה, והופ אנחנו בחוץ, הדלת נסגרת, בכי נוראי מבפנים שמייד מצטרף אליו בכי נוראי מבחוץ, שלי.
וחוסר ההבנה של מה קורה פה לעזאזל, ולמה אף אחד לא אמר לי מראש שזה כרוך בהשארת התינוקת שלי לבד בפנים, ואיך לא מצאתי את ההבנה להתקומם ולהגיד רגע, רגע, אני לא מוכנה ככה, או שאני בפנים או שלא ודי. ואחרי הדקה הכי ארוכה בעולם הדלת נפתחת, והמתוקה שלי בוכה בזרועות האחות, עוברת אליי ומייד מפסיקה לבכות.
ואני יודעת שהחוויה הנוראית הזאת השפיעה עליה. וכמה דמעות שפכתי. וזה לא משנה שההיגיון מבין שבניתוח עלולה לרופא לרעוד היד אם הוא יודע שאמא מסתכלת, או שאמא עלולה להגיד או לזוז וזה יבלבל אותו.
ואני בטוחה שהחוויה הנוראית הזאת השפיעה גם עליי ועזרה לי לגבש את ההחלטה נגד ברית מילה.
וברור לי שאם זה היה קורה היום, זה לא היה קורה. אבל יש משהו בהורות ראשונה שבה אתה עדיין תמים, ונורא סומך על מי שמצטייר כסמכות. וזה לא משנה אם הוא מוהל או רופא. ואני לא חושבת שלאנשים אחרים יש זכות לכעוס עליי על מה שקרה. תאמיני לי, אני כעסתי על עצמי מספיק.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בשביל המון אנשים ברית מילה זה...'
בשביל המון אנשים ברית מילה זה...
17/08/2006 | 11:32
3
77
משהו קטן מהעבר, לא משהו שיושבים וקוראים עדיויות לגביו בפורומים או ברשת, לא משהו שזוכרים בדיוק מה ואיך היה, לא משהו שצריך להתעמק בו (ביחוד אם הוא עבר בשלום, וגם אם לא, רצוי להדחיק, וזה לא תמיד בחירה מודעת, כולנו מדחיקים וזה מאד שימושי ודורש לנו, עניין ההדחקה...

כבר קראתי עדות על כאב איום של ההורים על התינוק שאך התעורר מההרדמה (מקומית) ואח"כ בכה 3 ימים, אח"כ העדות משתנה "היתה אחלה ברית". לא נעים לזכור דברים לא נעימים ויש אלף ואחת סיבות להשלים עם המעשה, להדחיק, לא להאמין שזה כאב ועוד ועוד.

יש לזה המון סיבות ומנגנונים, וכולם "משתלמים" למי שמתשמש בהן בלי או עם לשים לב.

למי שבעד ברית ככה זה עובד לרוב. מה, לדעתכם יותר כיף להיות אמא עם רגשות אשמה? זה כורח המציאות, ברור שעושים, אז למה להתעמק בחסרונות ובקשיים?

(אני מדברת חילוניים על בעד ברית, כל אחד מהסיבות שלו, שגם הן לא תמיד מוגדרות או רציונלית לחלוטין במגזר החילוני)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ועוד משהו קטן: גם אם הברית קשה...'
ועוד משהו קטן: גם אם הברית קשה...
17/08/2006 | 15:35
2
86
אנשים פשוט לא יודעים או לא מאמינים שיש ברירה. לפעמים אפילו לא חושבים ש"מותר" לוותר על הברית...כבר היו דברים מעולם, זו תגובה לא נדירה. (מה? זה מותר?)
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'נכון מאוד. אנשים לא'
נכון מאוד. אנשים לא
17/08/2006 | 16:42
1
47
מאמינים שיש אופציה אחרת.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'גם אני חשבתי כך-מזל ששיניתי דעתי'
גם אני חשבתי כך-מזל ששיניתי דעתי
18/08/2006 | 13:27
51
לצפיה ב-'אני אוסיף עוד משהו:'
אני אוסיף עוד משהו:
17/08/2006 | 11:21
4
88
צ'צקס מל את האחיין שלי (היום בן 9 וחצי) לשבועות רצונם המלאה של הוריו.

אני הייתי שם. הייתי רווקה צעירה והמשפחה די לחצה עלי להגיע (זו היתה ברית קטנה, משפחתית בבית) ומסיבות מורכבות שלא אכנס אליהן כאן שקשורות בצורך באוירת "ביחד" במשפחה הגעתי לשם.

ההתנהלות של צ'צ'קס עובדת מאוד טוב בעיקר על הורים חילוניים. אני לא זוכרת הרבה, אבל ממה שאני כן זוכרת מאותו אירוע הוא שכולם היו מאוד במתח. הוא הגיע ודבר ראשון לחץ את ידי ההורים הצעירים והנרגשים והקפיד לציין את העובדה שלמרות שהוא אדם דתי והיולדת היא נידה (אם אני לא טועה - 30 יום אחרי לידת בן ו 60 אחרי לידת בת), הוא תמיד לוחץ את ידה של היולדת כי לדעתו סירוב ללחוץ לה את היד הוא פגיעה ברגשותיה שזו בעיניו עברה גדולה יותר מעבירה על כללי שמירת הנידה.

אני זוכרת שזה מאוד הרשים אותי אז. אמרתי לעצמי "וואו, הוא גם דתי, גם רופא והוא מצליח למצוא את הדרך לשלב בין שני הדברים לשביעות רצון כל הנוכחים".

חוץ מזה הוא מקרין איזו קלילות ומפזר שלל בדיחות סביבו וזה באמת ובתמים מצליח להרים מעט את האוירה הדי כבדה ומתוחה שהיתה שם וקיימת מן הסתם ברוב הבריתות באותו סגנון אצל משפחות חילוניות.

בעניין גירוש האמא - אני מניחה שזה מאוד פשוט. העסק מוגדר מההתחלה כניתוח מתובל בקצת מסורת, ובניתוח נוכח רק מי שצריך להיות נוכח מסיבות מקצועיות. וכנראה שבשבילו "סיבות מקצועיות" זה בעיקר לא להפריע לו לעשות את העבודה שלו, לא לשאול שאלות מיותרות וכו'. אני לא מצדיקה את זה, אבל די ברור לי מה מניע אותו.

קשה לי לדמיין את עצמי בסיטואציה הזאת, אבל אני מניחה שאם הייתי נותנת שימולו את בני, לא הייתי מסוגלת להיות נוכחת בסביבה הקרובה בזמן שמלים אותם.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'כלן מה שאתן כותבות מאוד'
כלן מה שאתן כותבות מאוד
17/08/2006 | 12:00
3
77
משכנע ואני לגמרי מבינה מה קורה.  ועדין - אני כן שופטת.  לדעתי אמא צריכה להיות היכן שבנה זקוק לה ולקחת אחריות. לא מקבלת את האמירה שלא יכולת להיות אם היו מלים אותם. אם היו מלים אותם - חובתך כאם להיות שם, אחרת - למה את מעבירה אותם פרוצדורה שאת בעצמך לא יכולה לעמוד בה?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'לצערי הרב אני לא מסכימה איתך'
לצערי הרב אני לא מסכימה איתך
17/08/2006 | 12:15
1
86
ואני יודעת שרבים ממתנגדי המילה לא מסכימים איתי וזה בסדר.

אני מצליחה לראות את עצמי בעתיד לא נוכחת בזמן שילדי נאלצים לעבור פרוצדורות כירורגיות הכרחיות כאלו או אחרות . חוסר היכולת שלי להיות נוכחת בזמן הביצוע לא קשורה בהסכמה שלי לבצע את הפרוצדורה בגלל המחשבה שלי על נחיצותה.

רוב ההורים שנותנים שימולו את בניהם חושבים מסיבות כאלו או אחרות שמדובר בפרוצדורה הכרחית ולכן הם מקבלים עליהם את ביצועה, וכמו בניתוח - לא מרגישים שהם יכולים להיות נוכחים (ההבדל הוא שבניתוח לא נותנים להם להיות נוכחים, ובמילה לפעמים כן).

הפתרון שלי היה פשוט לא למול. ולא בגלל שאני לא מסוגלת להיות נוכחת, אלא בגלל שהמילה עצמה לא נחוצה בעיני.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אז אנחנו לא מסכימות.'
אז אנחנו לא מסכימות.
17/08/2006 | 13:17
35
וזה גם בסדר
העיקר שלא נבצע פרוצדורות ניתוחיות לא נחוצות...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'צריכה או לא, לשפוט או לא זה דבר אחד'
צריכה או לא, לשפוט או לא זה דבר אחד
17/08/2006 | 12:21
35
מה שקורה בפועל זה דבר אחר, ובעיני, למרבה הצער, זה מאד מובן לי, טיבעי ואפילו הכרחי למי שלא רוצה להתחיל להתעמק ולהטיל ספקות בכל הסיפור, לדעת את האמת, להתעמת עם המסורת והמוסכמות החברתיות וכל הבעיות של "עירעור" השקפת העולם.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ואלטה - אין על מה להתנצל לדעתי תמיד'
ואלטה - אין על מה להתנצל לדעתי תמיד
17/08/2006 | 22:01
34
כדאי להטיל ספק במה שאנשים אומרים - במיוחד באינטרנט.
ואני תמיד שמחה להסביר איך הגעתי לך מסקנותי (לפעמים אלה השערות בלבד וגם את זה אני אומרת).
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'הי אורית,'
הי אורית,
16/08/2006 | 10:19
2
41
אפשר לראות את התמונות שהוא צילם- איפשהו?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני אשאל אותו.'
אני אשאל אותו.
17/08/2006 | 22:13
1
33
לצפיה ב-'אם את לא מסתדרת אני יביא את שלי'
אם את לא מסתדרת אני יביא את שלי
20/08/2006 | 22:35
36
לצפיה ב-'אני יודעת שהבובון'
אני יודעת שהבובון
15/08/2006 | 23:27
89
שלי לא בכה, ממש דקה וזהו, היה ממש רגוע. ככה בעלי סיפר וככה בתמונות. אני מקוה שזה היה באמת ככה. אולי אז היה איזה חומר אחר, או לא רצו לחכות. נשמע מזעזע...
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ציפור, את השירשור הזה'
ציפור, את השירשור הזה
17/08/2006 | 10:48
1
74
כדאי לצרף למילון המוהלים תחת השם המתאים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תודה לך חתולה.'
תודה לך חתולה.
17/08/2006 | 12:40
50
הוספתי את כל העדויות שלא נכנסו עד היום. הנה האוסף השלם, בתחתית הערך שלו.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'המסקנה שלך אינה נכונה.'
המסקנה שלך אינה נכונה.
17/08/2006 | 14:55
1
107
אמנם גם אני מכיר את העדויות ואכן זה רופא מסויים שחוטא בכך. אלם אין בכך כדי להוריד מיעילותה של הרדמה טובה.
ראשית אני חייב לסייג שהרדמה אזורית או מקומית לעולם אינה מחלטת כמו הרדמה כללית, אולם השליטה בכאב היא משמעותית.
שנית, לא מקובל לערוך את ההרדמה שלא בנוכחות הורים ובחדר צדדי, ויור על כך לערוך חלק מהברית שלא בנוכחות ההורים.
חשוב מאוד למרוח את האיבר באמלה טרם ההזרקה בנקודות ההזרקה לפחות 40 דקות מראש ולהצמיד ניילון נצמד למנוע מספיגת המשחה בחיתול.
שנת חשוב מאוד החומר בו משתמשים ולכל חומר הרדמה תכונות אחרות. חושב שהחומר יהיה ארוך טווח וללא אדרנלין.חשובה מאוד המחט - נהוג להזריק במחט דקה במיוחד כדי להקל על כאב החדירה וכדי ל אלאפשר הזרקה מהירה שמנפחת את הרקמה וגורמת לכאב. הזרקה איטית, והדרגתית עם חדירה איטית לעומק תאפשר הרדמה יעילה ללא כל כאב אפילו בלי מריחת אמלה.  
לאחר ההזרקה יש להמתין כחמש עד עשר דקות להפתזרות החומר והשפעתו ויש לבדוק את רדימות האיבר ע"י מחט או פינצטה טרם הפעולה. אם התינוק מראה סימני אי נוחות יש להוסיף חומר! ( בדיוק כמו אצל רופא שיניים).
אם הדב רנעשה היטב התינוק לא אמור לחוש אי נוחות בעת ביצוע הניתוח.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'תודה רבה - ממש חשוב שכתבת.'
תודה רבה - ממש חשוב שכתבת.
17/08/2006 | 15:25
48

הודעות אחרונות

14:41 | 05.09.17 ציפור לבנת כנף
11:17 | 30.08.17 תורת השקר
11:15 | 30.08.17 תורת השקר
13:38 | 29.08.17 jonjonjony
10:21 | 29.08.17 ציפור לבנת כנף
13:52 | 27.08.17 ronit1603
16:04 | 23.08.17 ציפור לבנת כנף
21:18 | 12.08.17 ציפור לבנת כנף
14:57 | 30.07.17 ציפור לבנת כנף
14:48 | 30.07.17 ציפור לבנת כנף
23:31 | 27.07.17 ציפור לבנת כנף

חם בפורומים של תפוז

בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ