ברית מילה זה בריא?

sindra

New member
../images/Emo26.gif ברית מילה זה בריא?

מאז שהקמתי את האתר שלי לפני שנה מצאתי בתקשורת דיווחים רבים על סיבוכים ונזקים של ברית מילה. אני משרשר כאן לקט.

sindra

New member
מאות ילדים נפגעים מדי שנה

"מאות ילדים נפגעים מדי שנה מביצוע לקוי של ברית מילה" "במקרים מעטים נפגע לא תקנה התפקוד המיני של הילד" ידיעות אחרונות

sindra

New member
עשרות תינוקות ניזוקים בחודש ממוהלים

מהכותרת: "עשרות תינוקות מובהלים מדי חודש לחדרי המיון לאחר שנגרמו נזקים קשים לאיבר מינם על ידי המוהלים." מהידיעה עצמה: "שני תינוקות הובהלו אמש למרכז שניידר לרפואת ילדים, בעקבות סיבוך בברית המילה (ראו מסגרת). המקרה ראשון שאירע באולם שמחות בפתח תקווה, נגרם בשל חתך עמוק מדי שביצע המוהל באיבר מינו של התינוק. המוהל ניסה לעצור את הדימום הרב ללא הצלחה, והתינוק הובהל לבית החולים שם עבר ניתוח לסגירת החתך ולשחזור איבר המין." YNET 8.6.2005

sindra

New member
איברו של התינוק נחתך עמוק מדי

"איברו של התינוק נחתך עמוק מדי, והדימום לא נעצר." YNET - 7.6.05

sindra

New member
66 תינוקות לחדרי ניתוח בגלל ברית

"במהלך שנה אחת הגיעו 66 תינוקות לחדרי ניתוח בגלל טעויות בברית המילה" "במקרה אחד המוהל הביא לכריתת קצה איבר המין של התינוק" NRG 29/03/04

ayala26

New member
../images/Emo7.gif מזעזע

מסתבר שדווקא הורים שמלים עלולים להאלץ לגדל את בנם כבת..

sindra

New member
../images/Emo18.gif8 תינוקות נדבקו בהרפס ממוהל

"שמונה תינוקות נדבקו ממוהלים בהרפס באיבר המין בזמן ברית המילה לאחר שהמוהלים ביצעו בהם – כחלק מטקס הברית – מציצת דם באמצעות הפה. חלק מהתינוקות לקו בהתקפים חוזרים של הנגיף לאחר ההדבקה הראשונה, ותינוק אחד סובל מנזק מוחי קבוע לאחר שהנגיף גרם לדלקת מוח." YNET 18.08.04 אני מצרף תמונה מתוך מחקר של רופאים ישראלים על תינוקות שנדבקו בהרפס ממוהלים שביצעו בהם את המציצה בפה. אני רוצה להדגיש: המציצה בפה היא אינה מנהג נדיר. רוב המוהלים בארץ מבצעים את המציצה בפה. הנה, מתוך ידיעה בהארץ שעסקה בנושא המציצה בפה: "המוהלים בישראל אינם כפופים להנחיות כלשהן בעניין המציצה בפה, ובמקרים רבים אינם טורחים לעדכן את ההורים מראש ביחס לנוהג ולסיכונים הגלומים בו. מכיוון שלא נעשה כל מעקב או רישום של עבודת המוהלים, אין אפשרות לדעת כמה מהם עושים "מציצה בפה", וכמה משתמשים בדרך הסטרילית והבטוחה יותר של מציצה בשפופרת. הרב שאול פרבר ממכון עתים, המספק ייעוץ בטקסי מעגל החיים היהודי, מעריך כי רוב טקסי ברית המילה בישראל נעשים בדרך של מציצה בפה. לדבריו, המוהלים החרדים, שהם רוב מוחלט במקצוע, נרתעים ממציצה באמצעות שפופרת, כי הם רואים בכך סטייה מהמסורת." הארץ 07/09/05

sindra

New member
צוות מד"א מצא את התינוק מדמם קשות

"תינוק נפצע אחר הצהריים במהלך ברית המילה שלו באולם שמחות במפרץ חיפה. צוות מגן דוד אדום שהוזעק למקום מצא את התינוק מדמם קשות, עצר את הדימום ופינה לבקשת ההורים את התינוק לבית החולים רמב"ם בחיפה. בגלי צה"ל דווח, כי התינוק נפצע ככל הנראה כתוצאה מחתך עמוק מדי שפגע בכלי דם." וואלה חדשות , יום שישי, 23 בדצמבר 2005

sindra

New member
עדות של אם על ברית שהשתבשה

הנה קטעים מתוך העדות. לקריאת העדות המלאה שהופיעה בפורום להיות הורים, לחץ כאן. "המוהל היה המוהל המשפחתי הוא מל גם את בעלי וגם את כל אחיו אחייניו ומי שלא יהיה ולכולם כמעט היה ממש עשר ככה הם אומרים... "אחד כך לקחו את מור. אני בבלק אאוט אז לא זוכרת אבל כן העבירו אותו כמה ידיים. כעצתכם ואני מאוד מודה עליה עמדתי ליד. לא הסתכלתי כי במילא לא ראיתי כלום חוץ מעיגולים שחורים רוקדים לי בעינים. אבל ראיתי את הדם על ידיו של המוהל. בלי כפפות ואני מצטערת שלא סיכמתי את זה מראש איתו אבל לא חשבתי על הכל. "מור חזר אלי נימול וכשר ומחותל הלכתי איתו ועם גיסתי לחדר להניק ועם הרופא שביקשתי שיבדוק והחיתול הוסר התברר שיש דם והמוהל שם ובדק ושם איזו תחבושת או החליף את ההיא שמלאה בדם הילד שלי. "אז נעלמה ההרדמה המבורכת ומור צרח וצרח וצרח אבל הדימום שזה כנראה הנורמלי פסק אמר הרופא והתינוק חותל וינק והפסיק לינוק כדי לצרוח מלוא הריאות הקטנות והעינים שלו ככה אני מדמיינת אולי היו מלאות פליאה על האכזריות שבעולם הזה שהוא בא אליו לא מזמן. "מור צרח גם בבית כאב לו והוא לא שמע על זה שלאחרים במשפחה זה עבר נהדר ובלי בכי. מור העלה בערב חום הרגשתי שרע וקשה לו ומכיון שהחום לא ירד גם בבוקר והמקום האדים אולי זה הנורמלי חיכינו עוד יום להזכיר לכם עם חום בלי דם ונסענו למיון שם מור אושפז וקיבל עוד יסורים אנטיביוטיקה בוריד כי התברר שזה זיהום." "גם לילד הבא אם יהיה לי ואני מקוה לעוד אבל בת אני אעשה ברית לא עם מוהל אני אתעקש ואולי לא בכלל? לא מאמינה הפעם שברו אותי ובכל אופן לא חושבת שאפשר לאחד כן ולשני לא. יש לי 4 שנים לחשוב על זה. וזה לא ישכח אף פעם ."

sindra

New member
5 אחוז מהנימולים עוברים ניתוח תיקון

להרחבת פתח השופכה. ד"ר יעקב בן-חיים, מנהל היחידה לאורולוגיה ילדים בבית החולים "דנה" במרכז הרפואי תל אביב, מסביר את התופעה של היצרות פתח השופכה כך: "מצב זה נוצר כתוצאה מביצוע הברית, ואין לו כל קשר לרשלנות של המוהל. ילדים אלה מפתחים היצרות של פתח השופכה, והטיפול במקרה זה נעשה באמצעות ניתוח קטן שבו פותחים את פתח השופכה ומאפשרים הרחבה שלו". כלומר, מעבר לכל הנזקים והתקלות שנגרמות ברשלנותם של המוהלים, יש להביא בחשבון תופעה שמאפיינת חמישה אחוז מהילדים הנימולים שנקראת "היצרות פתח השופכה" ומצריכה ניתוח תיקון. ד"ר דניאל שינהר, רופא מוהל, שהתארח לפני ימים ספורים בפורום הריון ולידה מתאר כך את התופעה של היצרות פתח השופכה: "ראש האיבר החשוף משתפשף בטיטול וכתוצאה מכך מופיעה דלקת מכנית בקצה פתח השופכה הגורמת להדבקות ולהיצרות." ד"ר שינהר מדגיש שהתופעה הזו אינה סיבוך של הברית אלא תוצאה טבעית, כלומר שהיא לא מתרחשת בגלל טעות של המוהל אלא בגלל כריתת העורלה המגנה על העטרה.

virlomi

New member
האם זה ניתוח בהרדמה מלאה או מקומית

האם זה ניתוח בהרדמה מלאה או מקומית מה הסיכון בלא לעשות את הניתוח מה הם סיכוני הניתוח

sindra

New member
virlomi שלום - העליתי את השאלות

שלך בפורום אורולוגיית ילדים ב- YNET שמנוהל על ידי פרופ' פנחס לבנה, מנהל המערך האורולוגי בשניידר. הנה קישור לשאלה. כשאקבל תשובה, אכתוב אותה כאן.

sindra

New member
מחקר אמריקאי - 7.3 אחוז סובלים

מהיצרות פתח השופכה בעקבות כריתת העורלה. "Nearly all required meatotomy to resolve their symptoms." "כמעט כולם נזקקו לכריתת מבוא השופכה כדי לפתור את הסימפטומים שלהם." "The frequency of this complication and the need for surgical correction need to be disclosed as part of the informed consent for neonatal circumcision. A careful meatal examination is indicted in any circumcised boy with abdominal or urinary complaints." "השכיחות של הסיבוך הזה והצורך בניתוח תיקון צריכים להיות מובאים לידיעת ההורים כדי כחלק מקבלת ההסכמה המודעת לניתוח המילה בילוד. יש לבצע בדיקה קפדנית של פתח השופכה בכל ילוד נימול המתלונן על בעיות בבטן או בשתן." המחקר פורסם ב- PUBMED בינואר-פברואר 2006. קישור לתמצית של המחקר ב- PUBMED

דיאנה1

New member
נתון מדהים! 7.3% של סיבוך

מסוג אחד בלבד. נראה שההערכה הקודמת של חצי אחוז לכלל הסיבוכים היא אופטימית ביותר.

צפנתי

New member
אני התרשמתי שחצי אחוז מדבר

על סיבוכים מיידים. על כל השאר, או שיש ויכוח האם זה קשור או לא קשור, או שלא קושרים את זה ישירות, אלא בעקיפין (למשל ההיצרות, שלא קשורה לביצוע אלא לתגובת פתח השופכה לסביבה החדשה וכו'..)

kseniali

New member
לא רק מיידיים, אלא גם חמורים

אנשים לא מגיעים לבית חולים כשאין סיבה רצינית.

צפנתי

New member
לדעתי גם דברים רציניים מאד לא ירשמו

או יספרו כסיבוך של המילה, בהפרש זמנים של חודשים, שלא לדבר על שנים. (ניתוח לשיחרור גשר עור, הדבקות, פתיחת היצרות שופכה ועוד...)

למעלה