נציג של מתנגדי המילה בסרט של ה BBC

נציג של מתנגדי המילה בסרט של ה BBC

http://www.bbc.co.uk/iplayer/episode/p052df0d/my-big-gay-jewish-conversion

הסרט מספר על בחור גאה שגדל כקתולי באירלנד. הוא רוצה להתחתן עם בן זוגו היהודי שגר בלונדון, ובודק אפשרות לקיים טקס חתונה דתי יהודי ואת האפשרות להמיר את דתו ליהדות. די מוקדם הוא מבין שהמרת דתו ליהות תהיה כרוכה במילה. הוא מבקר בתל אביב ומנהל שיחה עם מפגין נגד מילה. אני בטוחה שהוא כותב פה אז אני אמתין לאישור שלו...
(דקה 13:40)

trilliane

Well-known member
מנהל
פשוט הזוי... להתייגר כדי להתחתן עם גבר בחתונה יהודית?!

זה די אירוני שהוא תוהה מה יחסה של היהדות להומוסקסואליות, בהתחשב בכך שהנצרות לקחה את זה מהתנ"ך (הברית ה"ישנה") כך שזו אותה גברת בשינוי אדרת. ההבדל הוא שהוא מגיע מקתוליות, כלומר מהזרם האדוק (כלומר מהאורתודוקסים) ובן זוגו ללא ספק משתייך ליהדות מתקדמת כלשהי (רפורמים) ולכן ההשוואה לא נכונה.

הרב אומר לו שהוא ישיא אותם(!) אף שהיהדות מתנגדת לכך(!) ואומר לו שכל בני האדם שווים
וזה מוצג כדרכה של היהדות, כמשהו שמגיע מהתורה (ולא מתפיסות הומניות מתקדמות שאין להן דבר וחצי דבר עם התורה). זה כבר שקר מוחלט; בתור קתולי הוא לא טרח לקרוא את הברית הישנה?

הכי מוזר שבתחילת הסרטון הם מדברים עדיין רק על מילה סמלית, לא על הטקס המלא, כלומר בלי ניתוח, והוא מזועזע מהרעיון שיקיזו לו דם מהפין בבית הכנסת...
כן, זה מה שמזעזע!
בהמשך הוא שואל את אצמו אם שווה לוותר על הערלה, ואני תוהה עד כמה הוא נואש להתקבל לקהילה אחרת (הקהילה הגאה לא מספקת?) שהוא מוכן לעבור ניתוח ולוותר על חלק מאיבר מינו לשם כך...
זה בדיוק נורת האזהרה שהייתה נדלקת לי מעל הכניסה למועדון שמציב תנאי כניסה מופרזים משהו.

צפיתי בערך בעשרים דקות, בהמשך הוא מגיע לישראל ומגלה שיש יהדות "שמרנית" יותר (לא חבוב, לא קונסרבטיבית, אורתודוקסית!) ושם עצרתי (לפחות לעת עתה). אני רק יכולה לקוות שבהמשך הוא מגלה מהי היהדות המקובלת בישראל ויבין שכל הדברים הנחמדים שאמר לו הרב בבריטניה לא רלוונטיים כאן. שלמעשה הגיור שלו לא יוכר כאן, שהנישואים שלו לא יוכרו כאן... שהמדינה שהוקמה "עבור כל היהודים" (כך הוא מקריין כשהוא מספר על ישראל) לא באמת מקבלת את כל היהודים ולא תקבל אותו...

את צודקת

זה לגמרי לא הגיוני ו
(ספוילר) בסוף הוא מבין שאין הרבה שוני בין שתי הדתות ושהוא יצטרך למצוא את הדרך שלו כדי ליישב את הסתירה בין דרישות הדת לבין מה שהוא מקווה ליצור לעצמו עם בן זוגו.
אני כשלעצמי קשה לי להבין את הצורך לקבל אישור מנציגי הדת ה"רישמיים" למערכת יחסים פרטית, ואני לא רואה כאן שום קשר לאמונה שגם היא דבר אישי ופרטי לגמרי. אבל הסרט עצמו מעניין.

למעלה