מכבי שינו את הערך שלהם בנושא ברית מילה

MotheRonit

New member
מכבי שינו את הערך שלהם בנושא ברית מילה

לא קראתי את המידע המעודכן לעומק, אבל עצם ההתייחסות שלהם לביקורת שעלתה מן הכתובים הקודמים מרשימה... ואני יודעת, כי הפעם אני זו שהעלתה אותה בפניהם

ttp://www.maccabi4u.co.il/13432-he/Maccabi.aspx?TabId=13434_13435_13437

בפנייה הראשונה אליהם (דרך הפייסבוק) העליתי מספר נקודות שלא רק שלא מדויקות, אף מטעות ובתשובה אלי הם נתנו לי את הקישור הבא כמאמר עליו הם ביססו את הערך הקודם
http://www.nhs.uk/conditions/Circumcision/Pages/Introduction.aspx
לא התעצלתי, קראתיו והוכחתי להם שהתרגום שלהם (ולא במקרה) חסר - ואם יש משהו ששמתי לב אליו בכתיבה מרפרפת הוא שחלק מהדברים הם באמת תיקנו.

צעד קטן וכנראה שלא מספיק. אבל זה עדיף מכלום.

MotheRonit

New member
עכשיו קראתי ואני חייבת לציין שהניסוח הרבה יותר מסויג

ולא נחרץ בנוגע לנחיצות של המילה, וכן מראה שיש אלטרנטיבות לא פולשניות לחיתוך. אמנם עדיין רחוק מלהיות מדויק, אבל הרבה יותר מאוזן והוגן ממה שהיה.
אני ממש גאה בעצמי

כל הכבוד! את זוכרת מה היה לעומת השינוי?

מעניין לדעת מה כתבת להם, מה היה, מה שונה עקב ההתכתבות...?
&nbsp
כבוד

MotheRonit

New member
במקרה עשיתי צילום מסך ;)

באופן כללי הניסוח הקודם היה הרבה יותר נחרץ בנוגע לנחיצות של המילה, ובנוכחי יש הרבה יותר הסתייגות וכן הצגת אלטרנטיבות לא פולשניות למניעת/פתירת בעיות שעלולות לצוץ.
&nbsp
מעתיקה לפה את עיקרי הפניה שלי, זה מכיל את הנוסח המקורי < והטענות שלי =, ואת השינויים בהמשך לכך ניתן לקרוא באתר
&nbsp
> הפחתת הסיכון ללקות בזיהום של דרכי השתן כגון דלקת של שלפוחית השתן. אצל תינוקות שנולדו עם מומים בדרכי השתן יש המלצה רפואית לבצע מילה מוקדמת.
= קודם כל, איפה יש המלצה רפואית שכזו? הרי משרד הבריאות הישראלי אפילו לא מתייחס להליך ככירורגי אלא כפולחן דת. שנית, האם תכתבו אותו דבר כאשר עלולים לקרות זיהומים באיברים אחרים או במערכת השתן של בנות?
> הפחתת הסיכון להדבקה בנגיף האיידס (HIV) בקרב גברים. העורלה עשויה מקרום רירי דרכו חודר הנגיף אל זרם הדם. אצל גברים נימולים שעורלתם הוסרה, הנגיף יכול לחדור דרך פתח השתן, הקטן בהשוואה לגודל העורלה.
בעקבות מידע זה החלו לבצע מבצעי מילה נרחבים באפריקה, שם שכיחות נגיף האיידס גבוהה והשימוש בקונדומים נמוך, כדי להקטין את שיעור התפשטות הנגיף.
הסיכון ללקות בזיהומים המועברים דרך קיום יחסי מין, לרבות זיבה, קלמידיה וקונדילומה (HPV), יורד אצל גברים נימולים.
= האם הפתחה בסיכויי ההדבקות/"להקטין את שיעור ההתפשטות" זה יתרון? כי עדיין אפשר להידבק והסיכון גבוה עם ובלי עורלה! הרי שבישראל יש קונדומים זמינים בכל פארם, וזה מה שאנחנו צריכים ללמד את הילדים שלנו - מין בטוח - ולא שהברית מגינה עליהם!
> נשים המקיימות יחסי מין עם גברים נימולים נמצאות בסיכון מופחת באופן משמעותי לחלות בסרטן צוואר הרחם.
= סרטן השד נפוץ פי כמה וכמה - למה לא כורתים את ניצני השדיים לכל ילוד/ה? ממתי כורתים איברים באופן גורף על מנת למנוע סרטן?
> ישנם מספר מצבים רפואיים בהם הכרחי לבצע מילה:
פימוזיס (Phimosis). מצב בו לא ניתן להפשיל את העורלה מתחת לראש הפין. במקרה זה עלולים להתפתח זיהומים ויתכן קושי במתן שתן.
= הכרחי? זה ממש לא נכון. הטיפול הראשוני הוא מריחת משחה, לאחר מכן חיתוך קל בעורלה שמרחיב את הפתח - ורק אם אלה נכשלו (ובדרך כלל הם לא) אז פונים לניתוח.

trilliane

Well-known member
מנהל
כל הכבוד!

עדיין הניסוחים שם בעייתיים משהו...
  • פימוזיס מתרחש "לעתים לא נדירות"? למיטב הבנתי זו ממש לא תופעה נפוצה.
  • לגבי סרטן צוואר הרחם, הגורם העיקרי הוא נגיף הפפילומה ויש נגדו חיסון. הייתי מזכירה להם שכיום מחסנים גם בנים (בדיוק מהסיבה הזאת) וזה טיפול הרבה יותר הגיוני ושפוי מניתוח.
  • מדוע סרטן הפין מופיע פעמיים? (גם בסיבות רפואיות וגם בסיבות בריאותיות).
  • "נדגיש שלפי הידוע כיום המילה אינה משפיעה על הפוריות ואף אין לה השפעה על מידת ההנאה מקיום יחסי מין."?!

אתם גוף בריאות, לעזאזל! אתם צריכים לעודד הגיינה! קונדום! חיסונים!

בהזדמנות זו אני רוצה להחמיא לך על פעילות נוספת – לאחרונה נתקלתי בפייסבוק בתשובה שלך למישהי ששאלה על מיתוס היום השמיני. כתבת לה תשובה מעולה, מאוזנת, נעימה, לא מטיפה, עם סימוכין...

MotheRonit

New member

תודה X2

אכן, למרות השיפור האדיר, עדיין ניסוחים מבאסים.
לעניין הקונדום - "עם זאת, עדיין מין בטוח הנו האמצעי העיקרי להפחתת הסיכון." תודה רבה באמת

trilliane

Well-known member
מנהל
לכן כתבתי *לעודד* (שזה שונה ממס שפתיים, לצאת לידי חובה...)

המשך תיקונים

קראתי את הערך במכבי. הני שני דברים שבסבירות גבוהה יוכלו לתקן עוד.

א. ציטוט: "נדגיש שלפי הידוע כיום המילה אינה משפיעה על הפוריות ואף אין לה השפעה על מידת ההנאה מקיום יחסי מין". נבקש הסמכה על מקור הידע הזה, ולאחר שיתברר שהמקור אינו סמכותי או מייצג רק עמדה אחת, נצביע על הקונסנסוס האירופאי, הקנדי, האוסטראלי וכו' המאמץ עמדה מנוגדת. נבקש לתקן ולהביא לידיעת הציבור גם את העמדה הזאת.

ב. במקום אחר הם סומכים על Mayo Clinic, שהיא גוף פרטי מסחרי. נעיר להם שעדיף לסמוך על עמדות של ארגוני רפואה לאומיים רשמיים.

תכתבי להם, רונית, או שנוכל לפנות אליהם במכתב קולקטיבי של כמה מחברי הפורום?

MotheRonit

New member
אני כתבתי להם על גבי עמוד הפייסבוק וזה זכה לתשומת לב ראויה

בהחלט כל אחד מוזמן לעלות פוסט דומה בעצמו/להוסיף לזה שלי.
https://www.facebook.com/MaccabiHealth/posts/10154429402534422
(אני חושבת שככל שיותר אנשים יפנו, ולא רק אני לצורך העניין, יהיה יותר משמעותי/עוצמתי)

למעלה