לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
91419,141 עוקבים אודות עסקים

פורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו

הנהלת הפורום:

אודות הפורום מוותרים על ברית מילה

שלום לכם וברוכים הבאים לפורום מוותרים על ברית מילה! בשנים האחרונות אנו שומעים יותר ויותר על הורים והורים-לעתיד המתלבטים אם לערוך לבנם ברית מילה, ומה שהיה להליך כמעט אוטומטי כשנולד בן, הופך לנושא שבהחלט לגיטימי לשאול את עצמנו לגביו - האם זה הכרחי? לנושא רגיש זה יש פנים רבות : מיניות, דת, מסורת, זהות יהודית, הבדלות מעמים אחרים, בריאות, אסתטיקה, לחץ חברתי, הורות, השתייכות, מוסר ועוד. "מוותרים על ברית מילה" הם אנחנו, הגולשים והמנהלות של הפורום. אנחנו החלטנו שלא לערוך ברית מילה לבנינו - אנחנו כאן כדי לספק את הצד שמתנגד לברית מילה. בלי התנצלויות, בלי התנצחויות, בלי צורך להצטדק מול אף אחד. אנחנו נמצאים כאן כדי לתת למי שרוצה לשמוע, לקרוא, לשאול, לבקש עזרה או מידע על ברית מילה, אי מילה, המלצות או אי המלצות על מוהל ועוד... אנחנו כאן כדי לתמוך אחד בשני וכדי לתמוך במי שמתלבט ורוצה לשמוע את הצד שלנו ולהעזר בנו. מעבר לכך הפורום הוא פורום ציבורי ופתוח עבור כלל הגולשים. כולם מוזמנים לקרוא בו וגם לכתוב. אנחנו מקבלים בברכה גולשים שמתלבטים באשר לדעתם בעניין ברית מילה. פה תהיה לכם הזדמנות לפגוש וירטואלית קבוצה של אנשים שלא ערכו ברית מילה לבניהם, הורים לילדים בגילאים שונים שיוכלו לשתף אתכם בנסיונם, בהשקפת עולמם ובמסלול שעשו בדרך אל ההחלטה הסופית נגד ברית מילה לבנם. לא כולם מתלבטים, לא כולם מעוניינים להתלבט ובוודאי שרוב האנשים בוחרים אחרת מאיתנו, אך יש לנו עניין לאפשר שיח תרבותי ופורה בנושא. חשוב לנו לשמור על רוח דיון נאותה בפורום. דווקא בגלל שמדובר בנושא טעון ורגיש, ולא נאפשר לכתוב ע"ג הפורום התבטאויות פוגעות בגולשים אחרים. תומכי מילה מוזמנים לקחת חלק בכל הדיונים תוך הקפדה על רוח הדיון, כראוי לפורום שהוא פורום תמיכה בהגדרתו. גם כשיש חילוקי דיעות יש להביען ללא זילזול, בהתייחסות לגופו של עניין ולא לגופו של גולש, תוך נימוס וכבוד הדדי.על שינוי השם של הפורום מ"ברית מילה בעד ונגד" ל"מוותרים על ברית מילה" ניתן לקרוא בשאלות נפוצות. קהילת ``מוותרים על ברית-מילה`` נועדה בין השאר לאפשר למי שהנושא קרוב אליו - מוהלים, רופאים, אנשים דתיים או מסורתיים, עולים חדשים, זוגות או יחידניות בהריון, סבים וסבתות, אנשים שאמצו ילד בחו``ל, אזרחים לא-יהודים החיים כאן בישראל וכל מי שמעוניין לשוחח בנושא זה ולשמוע דעות לכאן ולכאן. כמו כן בקהילה מרוכזים מידע, מאמרים, דעות, סיפורים והצבעות למקומות רלוונטיים. פה גם המקום להתייעץ עם אנשים שחקרו את הנושא של ברית מילה מכיוונים שונים. פילוסופיה, דת, חברה, היסטוריה, פיזיולוגיה ורפואה. ולסיום - שתי בקשות: מכיוון שהפורום הינו פורום תמיכה ובמקביל גם פורום דיונים, עזרה ויעוץ להורים בשלל מצבים רפואיים, חברתיים ואחרים הקשורים בברית מילה ואי מילה, הגולשים מתבקשים לא לערב התנצחויות אישיות או דיונים כללים בשירשורי בקשת עזרה או עידכון של הורים או מתלבטים במצב רגיש או בהתיעצות אישית אחרת. לשם כך יש לפתוח שירשור נפרד אליו ניתן לקשר את העמדה או הציטוט ולהמשיך את הדיון שם. אין לדון מעל דפי הפורום בניהול הפורום הזה או פורומים אחרים בתפוז. בין היתר אין לדון במחיקת הודעות וחסימת גולשים (עתידיות, עכשויות או בעבר), השערות או מידע לגבי טרולים וכל מה שקשור לניהול תחום זה.  את כל אלה יש להעביר למסרים אישיים או פורום משוב, על פי הצורך. גלישה נעימה ופוריה לכולנו
x
הודעה מהנהלת הפורום
מעוניינים להיפגש עם הורים ותיקים לילדים לא נימולים או להתייעץ בכל הנוגע לאי מילה? 
צרו קשר עם קה"ל בטלפון: 052-7297377 או במייל: info.kahal@gmail.com

המשך >>

לצפיה ב-'תרבות הדיון בפורום'
תרבות הדיון בפורום
25/12/2016 | 18:54
16
145
האירוח זימן לכאן גולשים חדשים והפורום פעיל וזה נהדר! אבל תגובות רבות בדיון האחרון מהלכות שוב ושוב על הגבול של חוסר כבוד הדדי ואף חוצות אותו, לגבי נימוס וקבלה בסיסיים הדרושים כדי לקיים בפורום דיונים ברמה סבירה כפי שהנהלת הפורום הגדירה בדף "אודות הפורום".

ולמתקשים, אתן דוגמאות, מילים כמו:

"חרטטן"
"יא פרנואיד"
"חארטה"
"בולשיט"
"אתה חי בסרט"
"לך תעשה ניתוח"
"ליצן"
"תמהוני והזוי"
"פדופיל"
"סוטה"

אינן תורמות לדיון ואף גורעות ממנו, ואסורות בפורום זה.בתגובות ניכר טון אישי ומעליב, להזכירכם  אתם מתבקים בפורום זה לדון לגופו של ענין ולא לגופו של אדם. (למרות שידוע שהמילה נעשית בגוף התינוק, אולי לא נבחר כאן ביטוי מוצלח, תסלחו הפעם). מה שמותר אולי בפורום אחרים, אסור, לצערכם או לשמחתם, בפורום הזה. להבא תשארנה רק תגובות המכבדות את שני צידי המתרס.

גם אם הדעות חלוקות על נושאים בפורום יש דרך להסביר במילים יפות ומכבדות ומנומקות, ללא המילים "בולשיט" ושאר נגזרות צואת השוורים על צורותיה. (וכן, אנו מתכוונות גם להורים שמלים וגם למוהלים, וגם לדתיים, חילוניים וגם לכל השאר). אנא, קחו לתשומת ליבכם ונסחו את דבריכם כך שתכבדו את מי שדעתו שונה משלכם וכיתבו לו ברמה שלא תבייש אתכם, גם אם לא תקבלו את דעתו.

תודה מראש על שיתוף הפעולה, תגובות בעלות טון אישי פוגעני, מקטין, מקניט או מזלזל תמחקנה מרגע זה.

המשך גלישה נעים

מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'נכון, אני מתנצל, תודה גם על האיזכור'
נכון, אני מתנצל, תודה גם על האיזכור
26/12/2016 | 17:07
26
לצפיה ב-'מדור לפיות מלוכלכים'
מדור לפיות מלוכלכים
26/12/2016 | 19:51
1
82
אם יהיה מספיק משתתפים, אפשר לפתוח להם מדור מיוחד לפיות מלוכלכים.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'בשמחה אבל לא פה'
בשמחה אבל לא פה
27/12/2016 | 11:54
49
קשה לי להתחבר לסגנון "הירידות האישיות", ביחוד כסיגנון הניהול של פורום שאמור להיות פתוח, לפי מה שהגדרנו בתחילת הדרך, לכל צידי המתרס ולא להבהיל אורחים חדשים אלא להזמין אותם להתעניין, לקרוא וגם לשאול.  אבל אולי יש פורומים שפתוחים לכך, יש את פורום "מוהל ברית מילה" ויש את אתיאיזם. (חופש נסגר). אפשר לנסות לפתוח את חופש מחדש ולהתכתש בו, אם מי מהנפשות הפועלות כאן חפץ ומתאים להיות מנהל שלו, ואפשר להעביר את הדיון לאחד מהפורומים שציינתי, לאחר הוועצות בהנהלה שלהם.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'קצת מוזר שירון ידען מכנה ככת את החרדים וזה לא נמחק. וכשאני א'
קצת מוזר שירון ידען מכנה ככת את החרדים וזה לא נמחק. וכשאני א
29/12/2016 | 13:42
10
67
אומר למישהו לך תעשה ניתוח. זה באמת מה שהוא עושה
להחזרת העורלה.
אני טועה?
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'מה הבעיה עם המילה 'כת'?'
מה הבעיה עם המילה 'כת'?
29/12/2016 | 14:07
8
49
לצפיה ב-'מה הבעיה כשאני אומר לך לך תעשה ניתוח?'
מה הבעיה כשאני אומר לך לך תעשה ניתוח?
29/12/2016 | 17:22
7
22
לצפיה ב-'הבעייה היא שאתה לא רופא'
הבעייה היא שאתה לא רופא
29/12/2016 | 18:31
4
52
וגם אז לא כדאי ללכת לניתוח כריתה בלי לבדוק דברים, כמו למשל אם זה ניתוח מיותר לחלוטין שרק מייצר נזק ונעשה מסיבות דתיות, חרפה לרפואה בארץ.

להגיד לאנשים בריאים ללכת לניתוח אתה יודע, ככל הנראה. מה לגבי להודות בטעויות? לגדל צניעות מספיקה כדי להיות מסוגל להכיר בזה שאתה טועה ולא מבין גדול ברפואה ויודע מה, גם לא ברוחניות.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אתה מוזמן להמשיך בטענה החסרת בסיס שיש נזק במיוחד כשלא מדובר'
אתה מוזמן להמשיך בטענה החסרת בסיס שיש נזק במיוחד כשלא מדובר
29/12/2016 | 18:43
3
44
בניתוח לא בהסרת יבלת.
ויבלת לא אמורה להיות אצל יהודי.
וגם אתה אינך רופא.
אני מביא עובדות מהשטח.
כדאי שתבדוק כמה מילות יש בשנה ב"ה.
אתם אפילו לא מנין אחרת היו קצת שומעים אתכם ברקע.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אתה מוזמן לבקר באתרים של רופאים מתנגדי מילה, יש גם אתרים בעב'
אתה מוזמן לבקר באתרים של רופאים מתנגדי מילה, יש גם אתרים בעב
29/12/2016 | 20:03
2
34
אני שמח לשמוע שאתה חושב שאנחנו לא מניין, אולי תוכל למצוא שלוות נפש ולהניח למתנגדי המילה פה בפורום, במיוחד עם האיומים שלך על חרמות לשלמים. אני נמצא בשטח במידה מסוימת, מצאתי שהיחס למילה נמצא בקשר הפוך להשכלה, משמע שיש רבים ולדברי פעילים אחרים מדובר על אלפים שלא נימולו אבל שזה לא יפריע למנוחתך.

התנועה נגד מילת התינוקות נמצאת בחיתוליה בארץ וכבר ישנם הישגים משמעותיים למשל בתקשורת.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'שוב. המחקרים הם לכאן ולכאן. ואף אחד לא עושה חרמות.פשוט הוא'
שוב. המחקרים הם לכאן ולכאן. ואף אחד לא עושה חרמות.פשוט הוא
<< ההודעה הנוכחית
30/12/2016 | 15:09
1
36
ינודה מהחברה הרגילה אוטומטית.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'ואתה לא תנדה אותו?'
ואתה לא תנדה אותו?
30/12/2016 | 15:48
8
לצפיה ב-'היכן כתבתי שיש בעיה אם תאמר לי "לך תעשה ניתוח"?'
היכן כתבתי שיש בעיה אם תאמר לי "לך תעשה ניתוח"?
29/12/2016 | 20:41
1
38
אתה יכול להפנות אותי להודעה שבה כתבתי כזה דבר?

לי באופן אישי אין שום בעיה עם זה שאדם שלא ידוע לי הרקע המקצועי הרפואי שלו ומהי הסמכתו בתחום הרפואה יאמר לי "לך תעשה ניתוח", כי זאת אמירה חסרת כל משמעות שערכה כקליפת השום. הבעיה במקרה כזה ודאי לא תהיה שלי.

שאלתי אותך שאלה: מה הבעיה עם המילה 'כת'. מדוע צנזור המילה 'כת' מוצדק לדעתך? מענה אין.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אני מבינה שזה קשה, אבל נא להשאר בדיון לגופו של עינין'
אני מבינה שזה קשה, אבל נא להשאר בדיון לגופו של עינין
29/12/2016 | 23:31
39
ואם למי מהנפשות הפועלות בעיה עם מה שנכתב או שנמחק, העבירו זאת למסרים, להנהלת הפורום, או לפורום משוב. תודה מראש. הערות נוספות לגופו של גולש או לצורת כתיבתו תמחקנה.
מוותרים על ברית מילה >>
לצפיה ב-'אם יש לך מה לכתוב על צורת הניהול, אתה מוזמן, כפי שכתוב '
אם יש לך מה לכתוב על צורת הניהול, אתה מוזמן, כפי שכתוב
29/12/2016 | 19:27
37
בכללי הכתיבה ב"אודות הפורום" לעשות זאת במסרים אישיים לתפוז או להנהלת הפורום, או גם וגם, לפי הצורך. אין לדון בטרולים, חסימות בעבר, הווה, עתיד, מחיקות בעבר, הווה, עתיד, וכל דבר אחר שקשור בניהול הפורום, על גבי הפורום. עבור זה יש מסרים אישיים ואת פורום משוב. תודה מראש על שיתוף הפעולה.
מוותרים על ברית מילה >>

הודעות אחרונות

21:18 | 12.08.17 ציפור לבנת כנף
14:57 | 30.07.17 ציפור לבנת כנף
14:48 | 30.07.17 ציפור לבנת כנף
23:31 | 27.07.17 ציפור לבנת כנף
10:55 | 23.07.17 ציפור לבנת כנף
14:37 | 21.07.17 אורח לשבת המלכה
16:50 | 16.07.17 ציפור לבנת כנף
15:00 | 13.07.17 ציפור לבנת כנף
16:28 | 02.07.17 שבלולה מבולבלה
16:03 | 26.06.17 אם פי 3
19:59 | 22.06.17 דוד עבד באולם

חם בפורומים של תפוז

אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
אירוח בנושא תפעול העסק שלך
אירוח בנושא תפעול...
עסוק בתפעול העסק במקום בפיתוחו? מומחה יענה לך על...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ