אירוח בנושא ברית מילה בחברה הישראלית

שםאנילא

New member
לא מצחיק מה שיקרה לחילונים ח"ו. הכוונה מצחיק שיושבים שם

חבורת מפגרים ולא יודעים מה לעשות וגם לא יכולים לעשות כלום
אישית אשמח לראות אותך לצדי איתי בדרך האמת שבני ישראל
הלכו מזמן אברהם אבינו דרך מתן תורה ועד היום ב"ה

כן, אני מכיר את המחשבה שתהיה מדינת הלכה

הם לא כאלה מפגרים, אומרים שזה לא בר קיימא ועל זה לא ניתנה תשובה מספקת. אני לא יודע מה יקרה, יש גם מתנבאים כמו ירון שצופים את חורבן הדת. לו הייתי מתעשר כנראה שהייתי יוצא לטיול ארוך שבסופו לא הייתי נשאר לשלם מיסים פה. לו הייתי אחראי על הדברים הייתי מוציא את העם לגלות במדבר 40 שנה כדי שיפסיקו למול תינוקות, כמו שמשה רבנו עשה. אין לי מקום במדינה כזאת, וגם להערכתי הנבואה הזאת לא תתרחש. מספיק שרק חלק מהדתיים יתחלנו, חלק מהערבים יהגרו, והכל ישאר כפי שהיה, במדינה היציבה תמיד הזאת.

שםאנילא

New member
הרשה לי לומר ולחדש שאין למדינה סיכוי להמשיך כמו שהיא

לא מבחינה חברתית ולא מבחינה שלטונית
שכן נכון להרגע תכלס אין לך שליטה בארץ
והעובדה שארה"ב ושאר האומות מסתכלים עליך
קצב הילודה של החרדים והדתיים הוא הרבה מהחילונים
כך שמה שאמרו בכתבה אולי קצת נשמע מפחיד
תלוי מי שומע את הכתבה
לגבי הערבים אין לי מושג מה יהיה
מה שכן מישהו סיפר בדיחה פעם שחילונים יהיו במוזיאון
אבל אני מאמין שכוח החזרה בתשובה יעשה את שלו

אינני מתווכח איתך.

ידידי היקר, הייתי גם שם, בתוך משפחה שלעגה על כל דבר שחשוב ביהודת. אינטליגנציה היתה להם (אחד ראש אירגון הכימיקאים האמריקנים) אבל הנכדים כבר לא יהודים. חלק גם תמך באש"ף.
לפני חודש, מלתי נין. הילד בכה לשניות ואז התחיל את דרכו כאחד העם אם חותמת שהוא יהודי. תלך לברית אצל ספרדים ותראה באיזה שמחה עושים ברית. "מים רבים לא יוכלו לכבות את האהבה ונהרות לא ישטפוה` (שיר השירים ח, ו-ז)". 34 שנים אני עובד בבית חולים שנבנה על ידי אדם שהמים האלו עברו עליו, שנתיים באושביץ ואובדן אשתו וכל אחד עשרה הילדים. באמונה בכל מה שפה מכחישים, התקדם הלה עם הקמת עוד משפחה ובנה קריות בנתניה, ירושלים וצפת ובית חולים שמציל חיי אדם יום יום. קבלה בידיו מדור דור שאין להתווכח עם אלו שלא מאמינים. פירסמו את הפורום הזה בפורום שלי, "עת לעשות לה' הפירו תורתך." שבת שלום

trilliane

Well-known member
מנהל
נולדתי יהודייה בשמחה גדולה, לא חתכו לי כלום ולכן לא בכיתי

(מהסיבה הזאת; אמי מספרת שבכיתי מסיבות רבות אחרות...). במה שונים תינוקות זכרים? למה הם צריכים להתחיל את חייהם בכאב מיותר וב"חותמת"? הכיצד 50% מהמין היהודי חיים (כלומר חיות) בהצלחה ללא שום "חותמת" בבשר? שלא לדבר על כך שה"חותמת" הזאת מאפיינת יותר גברים שאינם יהודים (כי מוסלמים יש יותר ותוסיף עליהם אפריקנים ואמריקנים ועוד נוצרים במדינות אחרות).

Hameln

New member
עצם קיומו של הפורום הזה סותר את "ללא עוררין"

אבוי! שוב הדבר המוזר הזה, שנקרא מציאות, סותר את הפנטזיה.

Hameln

New member
שוב, מי זה "מכם"? (אני פרט). ולמה בדיוק רלוונטי מניין?

trilliane

Well-known member
מנהל
יש עוררין ולא מעט; אלפי בנים בישראל אינם נימולים ואינך יודע

כי אין להם אות קין על המצח ואנחנו לא חיים בחברה נודיסטית.
&nbsp
בעבר היו מעט אבל היו; הרצל לא מל את בנו, לדוגמה. בעשרים השנים האחרונות כבר יש לא מעט ובכל שנה עוד ועוד הורים בוחרים לוותר על המנהג.

שםאנילא

New member
הבן של הרצל היה גוי בגלל אמו. אין קשר למילה. ומאיפה הבאת את

זה שיש "אלפי" בנים בישראל שלא מלו?
אולי בגלל הסכנה שיש בילד ולא בגלל המילה עצמה.
נסחפת עם האלפים

trilliane

Well-known member
מנהל
מאיפה הבאת את זה שהיא גויה?

לא נסחפתי כלל. יש (בוודאות) אלפי בנים בישראלים שלא נימולו כי הוריהם לא רצו למול אותם. זו תופעה שנכתב עליה לא מעט בתקשורת, יש ארגון קה"ל, יש הפורום הזה... אתה יכול לעצום עיניים ולהתכחש למציאות אבל היא קיימת. בכל שנה יותר ויותר הורים בישראל בוחרים לוותר על מילה. גם מבין המלים בפועל רבים מלים בחוסר רצון מתוך לחץ חברתי (משפחה, סביבה, חשש שהילד יהיה חריג) ולא כי הם רוצים, וחלקם אוזרים אומץ ופשוט מוותרים.
&nbsp
אני מכירה אישית, רק בחוג מכריי (חברים, משפחה, לא זרים בפייסבוק) כאלה שמלו בניגוד לרצונם (לא רצו לריב עם המשפחה) וכאלה שהיו אמיצים דיים ולא מלו כלל. דרך הפורום הזה ובמפגשי קה"ל פגשתי עוד כאלה (שאינם חברים או מכרים שלי).
&nbsp
ביחס לכמות הילדים הנולדים בכל שנה זה כמובן מיעוט קטן, אבל במספרים מוחלטים לא כ"כ מעט והכמות הולכת ונצברת. כבר כיום אם תשאל מטפלות וגננות בגיל הרך יספרו לך שכמעט בכל מחזור יש לפחות ילד אחד לא נימול. זה כבר ממש לא נדיר.

אבי519

New member
אתה מתכוון להמשכיות הדת היהודית במתכונת האורטודוקסית.

כי האנשים ממשיכים לחיות חיים טובים ומוצלחים גם אם הם חסרי דת או עוברים לדת אחרת.
אתה גם מבלבל בין ישראלים ליהודים , כי יש ישראלים שהם לא יהודים, ותמיד היו כאלה.
הדת שאתה קורא לה "דת ישראל": היא לא דת כלל ישראל , היא הדת היהודית האורטודוקסית שמקורה בכת שנקראה "פרושים" בימי בית שני .
הפרושים היו קבוצת רבנים שהתנתקו מהצדוקים שניהלו את בית המקדש , יסדו היררכיה של חוקים שהתאימו להם, קיבצו חלקים מהספרים שהיו בזמנו לספר התנ"ך והקימו כת עם חוקים וכללים ואמנות משלהם.
יש לציין שקצת אחרי הקמת כת הפרושים קמה בסוף ימי בית שני מתוך העם היהודי גם הכת הנוצרית, וכתות אחרות שחלקם נעלמו וחלקם עדיין קימים - כמו השומרונים , אבל הכת היהודית המוצלחת ביותר היא לא הכת היהודית האורטודוקסית ( כאמור ההמשך של כת הפרושים) אלא דווקא הכת הנוצרית שקמה מתוך הכת של הפרושים, ופרשה ממנה ושהצליחה להדביק את רוב תושבי העולם בדת שלה. והיא דווקא הכת ששימרה את האמונה באלוהים והיא הדת היהודית המוצלחת ששימרה את הכלליםהבסיים של דת משה , והפיצה אותה בכל העולם , וזאת בלי ברית מילה ובלי חוקי כשרות ובלי עוד סממנים של הדת האורטודוקסית היהודית (דת הפרושים) .

גילוי נאות- אני לא נוצרי ולא דתי וגם לא אתאיסט או כופר בדת כלשהיא.

שםאנילא

New member
אתה מפספס משהו. האורתודוכסים תמיד קבעו מיהו עם ישראל ולידיעת

ולידיעתך כשאומרים אורתודוכסי אז הכוונה
למי שהולך על פי ההלכה למרות שאינו מקיים אותה
כגון חרדים דתי לאומי ומסורתיים
מי שלא שומר פשוט נפלט
וכל אלו שמשחקים על ברית מילה ועל נאורות בד"כ יוצאים החוצה
בשבילנו זה טוב ב"ה
&nbsp

אבי519

New member
זה נכון רק ליהודים בגולה

בגולה היהודים שמרו על זהותם כיהודים ומסביבם היו נוצרים או מוסלמים ומי שנפלט מהיהדות הפך ללא יהודי או לדת אחרת..
בגולה הגבול הטריטוריאלי של היהודים היתה הדת בלבד.
היום בישראל הגבול הוא גבול מדיני, ולכן מי שנפלט מהדת נשאר ישראלי יהודי חסר דת , מצב שלא היה פעם בגולה.
ולמרות שמשפחה חילונית מגדלת רק שני ילדים וכלב, לעומת ה 5-8 של חרדים, בכל זאת בישראל המסה של הלא דתיים בישראל עולה וגודלת עם הזמן גם בכמות וגם ביחס למספר החרדים והדתיים הציונים .

HouseAtreides

New member
זה לא נכון גם ליהודים בגולה

הזרם החילוני התפתח בחו"ל, וכך גם הזרם הקונסרבטיבי והזרם הרפורמי. כולם ממשיכים להתקיים גם כיום בחו"ל כמו בארץ. האורתודוכסים, כשמם כן הם, פשוט חיים בסרט שה"אמת" נמצאת רק אצלם.

למעלה