אירוח בנושא ברית מילה בחברה הישראלית

דאלטון

New member
הם לא נכחדו, הם החליפו זהות אחרת.

האירופים שהיגרו לאמריקה הם לא נכחדו אלא הפכו לאמריקאים.

דאלטון

New member
במה אתה מתגאה?

היהודים העם שסבל הכי הרבה. אם זה גורם לך להנאה תמשיך להתבדל.

שםאנילא

New member
ב"ה אני שמח שאני עדיין כאן ומקיים תורה ומצוות כמו אבותי וממש

ממשיך את מסורת עם ישראל הקדוש

שםאנילא

New member
גם אם תקפוץ מעזריאלי אין שום סיבה שהקב"ה ימנע ממך

זו שאלה של ילד בגן טרום חובה

Hameln

New member
מה שיפה בחילוניות זה שהדת אינה במרכזה

"לכל דבר יש תפקיד בעולם וככל שאתה עולה ברמות התפקיד חשוב יותר ומגיע עם דרישות קפדניות יותר- להיות יהודי זה לא רק זכות אלא חובה" - זאת אמונה בפני עצמה, פטליסטית לכאורה, שלאדם (יצור הניחן במודעות) יש תפקיד שנקבע עבורו (ע"י מי\מה?) טרם לידתו כביכול.

"יש הרבה דתיים לשעבר שבחרו לנטוש את המסורת שלהם אבל לפחות תהיה כנה עם עצמך ותצהיר שבחרת בדרך הקלה והפשוטה שתתן לך את היכולת לעשות את מה שאתה רוצה בחיים" - אין סיבה לקבל את ההנחה שדרכו של חילוני היא קלה או פשוטה. האם דת אינה נותנת לדתי את היכולת לעשות את מה שהוא רוצה בחיים? האם אדם דתי הוא דתי בניגוד לרצונו?

Hameln

New member
איך "נכון"?

הרי המשפטים "מה שיפה בחילוניות זה שהדת אינה במרכזה" ו"חילוניות היא דת בפני עצמה" סותרים.

Hameln

New member
אכן כפוף לחוקים, אך החוקים אינם מוכתבים לי

שוויון בפני החוק, שמכפיף אותי ואת כל השאר לחוק, זה חלק מעקרון שלטון החוק. אולם החוקים אינם מוכתבים לי אלא בראש ובראשונה משרתים אותי ונחקקים מטעמי ולמעני. כל כמה זמן אני מסמיך נציגים לייצג את השקפת עולמי, צרכיי ודעותיי בפרלמנט. נכון, לא כל הנציגים בו הם מטעמי ומייצגים בהכרח אותי ולכן גם לא כל חקיקה תשקף את דעותיי, אולם זו פשרה הוגנת ובלבד שתתאפשר לי איזושהי השפעה על תהליך החקיקה. מעבר לבחירת נציגים, דמוקרטיות מספקות לאזרחיהן כלים נוספים לפעולה ע"מ לתקן חקיקה. חופש הביטוי וחופש העיתונות למשל מאפשרים שכנוע בנחיצות של תיקון חוק מסוים ומאפשרים להפעיל לחץ על נבחרי ציבור כדי שיפעלו לחקיקה מסוימת, חופש ההתארגנות מאפשר להתאגד למען חקיקה ספציפית וכו'. כלומר, לי (כמו לכלל האזרחים) יש אפשרות להשפיע על החקיקה ולכן לא נכון לומר "שמכתיבים לך".

איך זה קשור לדת? לחבר הדמיוני פתרונים...

לא ירדת לסוף דעתי. בתגובתך אלי כתבת "נכון" ולאחר מכן כתבת משפט שסותר את מה שכתבת עליו "נכון".

Hameln

New member
'דת' זה 'חוק' בפרסית עתיקה

משום שאני לא חי בפרס העתיקה אלא במדינת ישראל בשנת 2016 ואני דובר עברית, 'דת' זאת מערכת האמונות, מצוות, החוקים והמנהגים שעל פיהם נוהג מאמין בכוח עליון כלשהו. אין לי מושג בקשר אליך... אבל אני לא חושב שח"כ הוא\היא "כוח עליון כלשהו".

שםאנילא

New member
תודה על אימות טענתי. שוב. דת זה מערך חוקים שאתה מקיים

ולא משנה איך תקרא לזה

HouseAtreides

New member
חיים בסרט קשה, האורתודוכסים

כאילו מערכת הכללים הדתית שלהם לא שונה מהותית ממערכת החוקים המודרנית.
זה במקרה שהוא לא מטריל בכוונה. בכל זאת, דעה הזויה כזו לא פוגשים כאן כל יום וגם לא כל שבוע.

HouseAtreides

New member
הרבה יותר מורכב מזה, והמורכבות היא לא לצידכם

החוקים המודרניים נוצרו כהפקת לקחים מהבעיות הרבות במערכת שלכם.

למעלה